InformacjeNewsy

Kamerun pojedzie na IO 2016

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)

Reprezentacja Kamerunu siatkarek wygrała Afrykański Turniej Kwalifikacyjny i pojedzie na Igrzyska Olimpijskie 2016. W finale siatkarki z Kamerunu pokonały Egipcjanki 3:2. Turniej kwalifikacyjny odbył się w hali Palais des Sports w stolicy Kamerunu – Jaunde.

Reprezentantki Kamerunu wysoko wygrały pierwszego seta (25:14), jednak w kolejnych dwóch musiały uznać wyższość rywalek z Egiptu. W czwartym secie Kamerunki zwyciężyły 25:23 i tym samym doprowadziły do tie-breaka, którego pewnie wygrały 15:7.

Zespół Kamerunu do zwycięstwa poprowadziła Nana Tchoudjang, która zdobyła 21 punktów. Z kolei w reprezentacji Egiptu najlepiej spisywała się Aya El Shami, która zapisała na swoim koncie 22 punkty. Dzięki zwycięstwu w turnieju, reprezentacja Kamerunu zapewniła sobie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Trzecie miejsce zajęły Kenijki, które w trzech setach pokonały reprezentację Algierii. Zarówno Kenijki, jak i Egipcjanki będą mieć jeszcze jedną szansę, aby zakwalifikować się do turnieju olimpijskiego – wezmą udział w Światowym Turnieju Kwalifikacyjnym, który odbędzie się w dniach 14 – 22 maja w Japonii.

Wcześniej, w meczu półfinałowym gospodynie turnieju gładko zwyciężyły reprezentację Algierii 3:0, wygrywając w pierwszym secie 25:20, a w dwóch kolejnych 25:17. Natomiast Egipcjanki w półfinale pokonały Mistrzynie Afryki – Kenijki 3:2. Drużyna Kenii prowadziła już 2:0, jednak wynik meczu rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku. Ostatecznie lepsze okazały się Egipcjanki, które wygrały 19:17. Najwięcej problemów Kenijkom sprawiła Aya El Shami, która zdobyła dla Egiptu aż 34 punkty.