NewsyRelacje

ME: Pierwsze zwycięstwo Polek

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)

Reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:0 w swoim trzecim meczu rozgrywanym  na Mistrzostwach Europy 2015. Jest to pierwsza wygrana Polek w tym turnieju. Teraz podopieczne Jacka Nawrockiego zagrają w barażach o wejście do ćwierćfinału.

Dobry start Polek

Początek premierowej odsłony to gra punkt za punkt aż do I przerwy technicznej, na którą z jednopunktowym prowadzeniem schodziły Polki po mocnym ataku Anny Werblińskiej (8:7). Po przerwie kolejny punkt w ataku zdobyła Werblińska, a następnie Polki zablokowały Anję Zdovc i prowadziły dwoma oczkami (11:9). Chwilę później Natalia Kurnikowska splasowała piłkę, a ta wpadła w środek boiska rywalek (13:11). Następnie Agnieszka Bednarek-Kasza zablokowała piłkę przechodzącą i biało-czerwone schodziły na II przerwę techniczną mając 2 oczka przewagi (16:14). Tuż po przerwie na potrójny polski blok nadziała się Iza Mlakar i Polki powiększyły swoją przewagę do 3 punktów (17:14). Kilka minut później kolejny punkt plasem zdobyła Kurnikowska, a później kontratak skończyła Ziva Recek (21:18). Autowy atak Mariny Cvetanovic dał Polkom pierwszą piłkę setową (24:18), którą od razu wykorzystała Kurnikowska kiwając w środek boiska (25:18).

Zwycięska passa trwa

Już na początku drugiego seta obie drużyny zafundowały kibicom ciekawą wymianę piłek, którą ostatecznie wygrały Słowenki po skutecznym ataku Cvetanovic (1:3). Kilkanaście sekund później Katarzyna Skowrońska-Dolata zaatakowała po antence (2:4). Jednak Polki szybko dogoniły rywalki dzięki skutecznym blokom, a po autowych atakach Moniki Potokar wyszły na dwupunktowe prowadzenie (6:4). Po I przerwie technicznej podopieczne Jacka Nawrockiego powiększyły swoją przewagę, dzięki atakowi ze środka Bednarek-Kaszy (9:6). Chwilę później piłkę na drugą stronę przyjęła Werblińska, co skutecznie wykorzystała Recek (11:9). W następnej akcji podwójny blok zatrzymał Cvetanovic i prowadzenie Polek wzrosło do 4 oczek (14:10). Plas w środek boiska Kurnikowskiej dał Polkom 16. punkt i II przerwę techniczną (16:12).  Tuż po przerwie na prawym skrzydle zablokowana została Recek i biało-czerwone prowadziły już 17:12. Chwilę później w pojedynku na środku siatki górą okazała się Sara Hutinski, która zablokowała Sylwię Pycię (19:15). W kolejnych akcjach Polki powiększały swoją przewagę i pewnie zmierzały do zwycięstwa. Ostatecznie seta zakończyła Bednarek-Kasza atakując z obiegnięcia (25:19).

Jest pierwsze zwycięstwo

Trzecią odsłonę meczu o prowadzenia 3:0 rozpoczęły polskie siatkarki, głównie dzięki kąśliwej zagrywce Werblińskiej. Słowenki dostały pierwszy punkt po błędzie Kurnikowskiej, która pomyliła się w ataku (3:1). Chwilę później Polki wygrały długą akcję, dzięki skutecznemu atakowi po prostej Kurnikowskiej (6:2). Następnie biało-czerwone nie skończyły swojego ataku, a kontrę wykorzystała Cvetanovic (6:4). Kilka minut później błąd podwójnego odbicia popełniła słoweńska rozgrywająca, a Polki zablokowały Recek i wyszły na czteropunktowe prowadzenie (11:7). Chwilę później Werblińska posłała asa serwisowego, a następnie ustrzeliła Recek (14:8). Następne akcje to dwa dobre ataki Kurnikowskiej, po których obie drużyny schodziły na II przerwę techniczną (16:8). Kilka minut później sędzia przerwał akcję zgłaszając błąd ustawienia polskiej drużyny, ale nie miał racji i akcję powtórzono. Chwilę później Izabela Bełcik popełniła błąd podwójnego odbicia, a Izabela Kowalińska przebiła piłkę za antenką i przewaga Polek spadła do 3 oczek (20:17). W następnej akcji w aut zaatakowała Werblińska i Słowenki zbliżyły się do Polek na jedno oczko (21:20). Ostatecznie seta zakończyła Kurnikowska 25:21 i cały mecz 3:0.

POLSKA – SŁOWENIA 3:0 (25:18; 25:19; 25:21)