InformacjeNewsy

Resovia Rzeszów zwycięzcą X Memoriału Zdzisława Ambroziaka

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)

Asseco Resovia Rzeszów wygrała X edycję Memoriału Zdzisława Ambroziaka. W finale rzeszowianie pokonali AZS Politechnikę Warszawską 3:1. Najlepszym zawodnikiem Resovii został wybrany Dawid Dryja, a w drużynie Politechniki Maciej Olenderek.

Pierwszego seta wysoko wygrała drużyna z Podkarpacia 25:15. Dobrze w polu serwisowym spisywał się Dawid Dryja, a jego koledzy bez problemu kończyli ataki, zarówno ze skrzydeł, jak i ze środka. W drugim secie siatkarze z Warszawy zaprezentowali już dużo lepszą grę, zniwelowali przewagę Resovii i doprowadzili do remisu. Jednak później w ich grę wkradły się łatwe błędy, a przyjmujący mieli problemy ze skończeniem ataku na lewym skrzydle. Rzeszowianie dobrze radzili sobie na siatce, a w bloku rządził Dmytro Pashytskyy. Ostatecznie siatkarze z Rzeszowa zwyciężyli 25:18.

Trzeciego seta od prowadzenia 8:2 rozpoczęli siatkarze z Warszawy. Resoviacy mieli problemy ze skończeniem pierwszego ataku, co skutecznie wykorzystywali podopieczni Jakuba Bednaruka. Resovia goniła jeszcze wynik, ale urazu stawu skokowego nabawił się Pashytskyy. Jego miejsce na boisku zajął nominalny rozgrywający Marcin Karakuła, ponieważ w drużynie Resovii nie było już zawodników. „Inżynierowie” do końca utrzymali prowadzenie i wygrali seta 25:19. W czwartym secie Resovia „wypożyczyła” od Politechniki środkowego Bartłomieja Lemańskiego, który zastąpił Karakułę. Gra się wyrównała, ale prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie – raz prowadzili Rzeszowianie, a raz Warszawianie. Ostatecznie seta zakończył mocnym atakiem Aleksander Śliwka (25:23) i Resovia wygrała cały mecz 3:1.

Trzecie miejsce zajęła drużyna Indykpolu AZS-u Olsztyn, która po zaciętym pojedynku pokonała PGE Skrę Bełchatów 3:2. Olsztynianie prowadzili już 2:1, ale w czwartym secie bełchatowianie wzmocnili swoją zagrywkę i doprowadzili do tie-breaka. Mimo tego, że na początku piątego seta olsztynianie prowadzili 4. punktami, Skra zniwelowała przewagę i doprowadziła do remisu. Wynik seta rozstrzygnął się na przewagi i ostatecznie zwyciężyli siatkarze z Warmii i Mazur 19:17. W olsztyńskim zespole najlepszym zawodnikiem został Paweł Adamajtis, a w Skrze Bełchatów środkowy Andrzej Wrona.

ASSECO RESOVIA RZESZÓW – AZS POLITECHNIKA WARSZAWSKA 3:1 (25:15; 25:18; 19:25; 25:23)

Skład Asseco Resovii Rzeszów

Śliwka, Tichacek, Dryja, Pashytskyy, Sasak, Achrem, Ignaczak (libero), Karakuła i Lemański

Skład AZS Politechniki Warszawskiej

Smoliński, Łapszyński, Halaba, Kowalczyk, Firlej, Mikołajczak, Olenderek (libero) oraz Filip i Radomski

INDYKPOL AZS OLSZTYN – PGE SKRA BEŁCHATÓW 3:2 (24:26; 25:19; 25:17; 22:25; 19:17)