InformacjeNewsy

Asseco Resovia Rzeszów wraca na tron!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)

Siatkarze z Rzeszowa w trzecim meczu finałowym pokonali Lotos Trefl Gdańsk 3-1, dzięki czemu zdobyli siódme w historii Mistrzostwo Polski. W rywalizacji finałowej pokonali gdańszczan w trzech meczach zwyciężając odpowiednio 3-1, 3-2 i 3-1.

Walka o Mistrzostwo Polski zakończyła się w trzech meczach. Pierwszy mecz wygrali u siebie Resoviacy 3-1, a na drugi pojechali do Gdańska. W Ergo Arenie oglądaliśmy prawdziwe siatkarskie widowisko, w którym górą po ciężkiej walce znów byli rzeszowianie. Na trzeci mecz drużyny ponownie zawitały do hali Podpromie, w której kibice stworzyli fantastyczną atmosferę.

Po pierwszym secie to siatkarze Trefla byli bardziej wyluzowani, gdyż zwyciężyli 25-19. Jednak w kolejnych partiach Resoviacy niesieni dopingiem swoich kibiców powoli zmierzali do zwycięstwa. W czwartym secie przy stanie 24-18 dla Resovii, Sebastian Schwarz zepsuł zagrywkę, siatkarze Resovii rozpoczęli taniec radości, a cała hala zaśpiewała „Mistrz, Mistrz Resovia!”.

Ten mecz należał przede wszystkim do rezerwowych, którzy od połowy drugiego seta prowadzili Resovię do wygranej. Na boisku pojawili się mało grający w tym sezonie zawodnicy, m.in. Lukas Tichacek, Dawid Konarski i Łukasz Perłowski, którzy pokazali się z dobrej strony. Szczególnie dobrze spisywał się Konarski, który kończył wszystkie najtrudniejsze piłki, a pod koniec trzeciego seta mógł pochwalić się 100% skutecznością w ataku. Atakujący Resovii został wybrany MVP całego spotkania.

Podopieczni Andrzeja Kowala wrócili na tron po roku przerwy, w którym musieli uznać wyższość PGE Skry Bełchatów. Sezon 2014/2015 jest bardzo udany dla rzeszowskiej drużyny, oprócz Mistrzostwa Polski, Resovia jest przecież drugą najlepszą drużyną w Europie, a także srebrnym medalistą Pucharu Polski.

MVP: Dawid Konarski

Asseco Resovia Rzeszów – Lotos Trefl Gdańsk 3-1 (19:25; 25:19; 27:25;25:18)

Resovia: Nowakowski, Schops, Drzyzga, Buszek, Penchev, Dryja, Ignaczak (libero) oraz Konarski, Tichacek, Ivović, Lotman i Perłowski

Trefl: Grzyb, Falaschi, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Mika, Gacek (libero) oraz Czunkiewicz, Schulz i Stępień