Jakie buty do siatkówki najlepsze ?

Otagowany: 

  • This topic has 18 odpowiedzi, 11 głosów, and was last updated temu by Tidex.
Wyświetlono 1 postów - 1 przez 15 (of 19 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #7414 Reply
    Tidex
    Participant

    Witam,

    Nadszedł czas na zmianę moich dotychczasowych butów do gry w siatkówkę. Do tej pory grałem w zwykłych halówkach do gry w piłkę . Raz miałem przez to skręconą kostkę. Gram średnio 2 razy w tygodniu, raczej amatorsko choć jeżdżę od czasu do czasu na lokalne turnieje. Zastanawiam się czy jest sens inwestować w stabilizatory czy odpowiednie buty do siatkówki mi wystarczą. Gram na pozycji przyjęcie/atak, waga 80 kg wzrost 190 cm.  Zasytanawiam się nad Asicsami Beyond, dużo o nich słyszałem dobrych opinii od znajomych. Co o nich sądzicie ? I czy warto inwestować w stabilizator. Dodam, że po urazie stawu, podczas gry trochę mnie pobolewa…

    #7501 Reply
    Fionka
    Participant

    Halówki do siatkówki to bardzo zły pomysł, przecież to wogóle kostki nie trzyma!! Nic dziwnego, że skręciłeś nogę:P Nie znam tych Asicsów o których piszesz, ale ja kupiłam sobie buty Asics Gel Rocket i ćwiczę w nich na siłowni i gram w siatkę jak się nadarzy okazja. Fajne są, miękkie w środku i kostkę mi trzymają:) nie miałam nigdy skręconej kostki, ani stawu skokowego więc nie wiem czy lepszą są stabilizatory. Ale wydaje mi się, że jak grasz w miarę często to konicznie musisz zainwestowąć w porządne buty!!!

    #7502 Reply
    Alehandra
    Keymaster

    Dobre obuwie to podstawa. Jeżeli grasz tylko amatorsko, raz lub dwa w tygodniu myślę, że nie musisz od razu inwestować w stabilizatory. Wybierz sobie dobre buty przeznaczone specjalnie do siatkówki i wszystko powinno być okej.

    #7504 Reply
    Diego
    Participant

    Używałem butów Mizuno w całej mojej karierze na uczelni, po ukończeniu w tym roku studiów zmieniłem na Nike  Kobe. Muszę powiedzieć, że choć kocham moje Mizuno Wave Tornado i trudno się cokolwiek przyczepić do nich to czapki z głów przed najlepszymi butami w jakich grałem. Kobe są bardzo lekkie elastyczne a jednocześnie bardzo dobrze utrzymują kostkę. Szkoda, że nie zmieniłem na nie wcześniej.

    #7506 Reply
    kat12
    Participant

    Ja do teraz używam Asics Gel Sensei 5 MT i nie moge powiedzieć na nie złego słowa.. Naprawdę jak na tą cene to warto sie nad nimi zastanowić 😉

    #7514 Reply
    Tidex
    Participant

    Co do Nike Kobe hmm jakoś do mnie nie przemawia, że te buty są zaprojektowane specjalnie do koszykówki gdzie zawodnik nie przemieszcza się aż tyle z boku na bok. Byłem ostatnio w sklepie między innymi z Asicsami i niestety nie znalazłem Sense’i, muszę gdzieś znaleźć sklep z nimi w okolicach Krakowa.

    #10470 Reply
    Kovacs
    Participant

    Tidex sklep z butami do siatkówki w, nawet nie okolicach a samym Krakowie, który mogę polecić  to RS Volley. Link do strony. Może coś znajdziesz dla siebie:)

    To zabawne ale też jestem z Krakowa, mam Twój wzrost (ważę 2 kilo więcej) i tak się złożyło, że gram w Gel Sensei model 5. Mogę polecić Ci śmiało bierz w ciemno nie zawiedziesz się.

    Pozdr!

    #10472 Reply
    Tidex
    Participant

    Dzięki za sugestie Kovacs, akurat się złożyło, że parę dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Asics Gel Sensei 5 🙂 Kupiłem właśnie w tym sklepie co poleciłeś. Ogólnie nie mam dużego porównania z innymi butami do siatkówki ale wśród tych, które przymierzałem to mają chyba jedną z najlepszych stabilizacji kostki i wyglądają na bardzo solidne. Dzisiaj trening, więc będę mógł więcej o nich powiedzieć.

    Pozdrawiam

    #10489 Reply
    paczek8
    Participant

    Asics zdecydowanie najlepsze. Zresztą ta firma specjalizuje się głównie w siatkówce, a nie we wszystkim (i czesto niczym), może jeszcze w biegowych butach. Nawet za 139pln można kupić. Ja na Kajasport swoje kupiłem, cena i jakość mega.

    #10494 Reply
    Kovacs
    Participant

    Tidex i jak oceniasz buta?

    Paczek tak jak piszesz, but za 150zł np. Asics Gel Rocket 7 jest według mnie lepszy od drogich butów nike czy addiasa dlatego, że jest robiono w jednym celu a nie do wszystkiego.

    #10510 Reply
    Tidex
    Participant

    Buty są niesamowite i znacznie poprawiły mi komfort gry. Co prawda nie mam zbytnio porównania bo różnica jest ogromna między moimi butami poprzednimi. Dla mnie ważnym elementem podczas wybierania butów była stabilizacja i usztywnienie kostki, te zapewniają to rewelacyjnie (wersja MT). Trudno by mi było się do czegokolwiek w mich przyczepić w tych butach. Co prawda cena jest dość spora jak dla mnie ale są warte każdej złotówki 😉

    #10523 Reply
    Kovacs
    Participant

    No to elegancko, jak będziesz dbał to wystarczą na długo w erze wszechobecnego szajsu:)

    #10796 Reply
    Mikasa
    Participant

    Ja mam Asics Gel Volley Elite MT i też jestem zachwycony, zdecydowanie popieram Asicsy aniżeli Mizuno. Co więcej udało mi się je kupić 40% taniej w UK w Sportsdirect

     

    #11257 Reply
    kurek
    Participant

    Dokładnie. Zależy jak często i jak intensywnie masz zamiar ich używać. Do gry amatorskiej, rekreacyjnej nie musisz wydawać nie wiadomo jakich kwot od razu

    #14032 Reply
    Anonim
    Nieaktywne

    Dziękuję za rady, bo ostatnio kontuzję miałam;/
    Pozdrowionka

Wyświetlono 1 postów - 1 przez 15 (of 19 total)
Odpowiedz do: Reply #10472 in Jakie buty do siatkówki najlepsze ?
Twoja informacja:




Odwiedź nasz sklep siatkarski!
Back to top button
Siatkarsko.pl