NewsyRelacje

W hicie kolejki lepsze siatkarki Chemika Police

W szczecińskiej Arenie górą okazały się siatkarski Chemika Police, które pewnie pokonały ekipę Tauronu MKS Dąbrowy Górniczej 3-1. MVP została wybrana atakująca Chemika, Ana Bjelica.

Już w pierwszej akcji meczu siatkarki obu drużyn zafundowały kibicom widowisko. Z jednej i drugiej strony boiska, zawodniczki atakowały po Dąbrowa Górniczakilka razy, aż w końcu długą wymianę przerwała Ana Bjelica, która rozbiła blok dąbrowianek (1-0). W następnej akcji Gina Mancuso kiwnęła piłkę w aut, a później Stefana Velijković zablokowała Katarzynę Konieczną i policzanki prowadziły już 3-0. Dopiero atak Katsiaryny Zakreuskej dał siatkarkom z Dąbrowy Górniczej pierwszy punkt (3-1). Chwilę później, Aleksandra Jagieło pomyliła się w ataku (6-3), a Zakreuskaya zablokowała Bjelicę (6-4).  Następnie Konieczna ustrzeliła zagrywką Annę Werblińską i dąbrowianki doprowadziły do remisu po 6. Po drugiej przerwie technicznej gra toczyła się punkt za punkt aż do stanu po 17. Wtedy zawodniczki z Dąbrowy Górniczej popełniły błędy i policzanki wyszły na czteropunktowe prowadzenie (20-17). Atak ze środka Velijković dał pierwszą piłkę setową, którą wykorzystała Jagieło wybijając piłkę po bloku (25-18).

Drugiego seta źle rozpoczęły podopieczne trenera Juana Manuela Serramalery, które po punktowym bloku Velijković na Zakreuskayej przegrywały 2-4. Od tej pory policzanki stopniowo powiększały swoją przewagę. Mancuso nie przyjęła zagrywki Werblińskiej, a Bjelica zaatakowała mocno po skosie i było już (8-3). Po przerwie technicznej, dobrym atakiem z obiegnięcia popisała się Katarzyna Gajgał-Anioł (12-5). Trener Serramalera dokonał podwójnej zmiany, za Konieczną weszła Natalia Piekarczyk, a za Özge Çemberci Tamara Kaliszuk. Po wejściu na boisko, Kaliszuk pokazała się z dobrej strony w ataku zdobywając dwa punkty (12-8). Jednak później znów dominowały zawodniczki z Polic, które zdobywały punkty we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła (19-11). Później, dobrze w obronie zagrała Mariola Zenik, co skutecznie wykorzystała Bjelica atakując mocno po skosie (24-15). Seta zakończyła Gajgał-Anioł atakiem z jednej nogi (25-16).

Trzeci set rozpoczął się od gry punkt za punkt. Policzanki wyszły na prowadzenie po asie serwisowym Bjelicy (6-5). Chwilę później Velijković zablokowała Zakreuskayą i ekipa z Polic wyszła na dwupunktowe prowadzenie (11-9). Kilka minut później na zagrywce pojawiła się Dominika Sobolska, która skutecznymi zagrywkami znacznie utrudniła przyjęcie rywalkom, co wykorzystała dąbrowianki doprowadzając do remisu po 12. Remis utrzymywał się do drugiej przerwy technicznej. Później Maja Ognjenović  posłała asa serwisowego wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie (20-19). Trener Giuseppe Cuccarini przeprowadził zmiany, za Gajgał-Anioł weszła Katarzyna Mróz, która skończyła bardzo długą akcję atakiem z krótkiej (21-19). Chwilę później dąbrowianki popełniły błąd przełożenia, a atak skończyła Werblińska (23-21). Seta i cały mecz zakończyła mocnym atakiem Sanja Malagurski (25-22).