InformacjeNewsy

Puchar Świata Kobiet 2015 – dzień VII

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

W meczu dnia Rosja – Serbia lepsze okazały się Serbki, które zwyciężyły po zaciętej walce 3:2. Dla Rosjanek jest to pierwsza przegrana w tych rozgrywkach. Z kolei Amerykanki bez najmniejszych problemów pokonały Argentynki 3:0 i z przewagą jednego oczka nad Rosjankami objęły prowadzenie w turnieju o Puchar Świata Kobiet 2015.

DOMINIKANA – PERU 3:1 (25:18; 25:19; 22:25; 25:17)

Siatkarki z Dominikany dość pewnie pokonały Peruwianki 3:1. Mimo niewielkich różnic między drużynami w ataku i na zagrywce, reprezentacji Peru udało się wygrać tylko jednego seta. Dominikanki bardzo dobrze zagrały w bloku, aż 14 razy powstrzymały akcje przeciwniczek. Natomiast Peruwianki zanotowały tylko 3 punktowe bloki. Co ciekawe, przez cały mecz to Peruwianki dysponowały lepszym przyjęciem zagrywki – uzyskały 53% pozytywnego przyjęcia, a Dominikanki jedynie 26%.

Skład Dominikany

Isabel, Casilla, Norberto, Valdez, Rivera, Marte, Castillo (libero) oraz Martinez B., Martinez J., Martinez E. i Stephens

Skład Peru

Regalado, Olemar, Ortiz, Uribe, Yllescas, La Rosa, Egoavil (libero) oraz Munoz i Rueda

KUBA – ALGIERIA 3:0 (25:17; 25:16; 25:14)

Jak każda drużyna w tym turnieju, to również i Kuba pokonała Algierię 3:0. W tym meczu Algierki wypadły trochę lepiej niż w spotkaniach przeciwko najmocniejszym zespołom. Mimo tego, Kubanki miały dużą przewagę w ataku, zdobyły 43 punkty, przy 26 oczkach Algierek. W bloku również mocniejsze były siatkarki z Kuby – 13 razy zatrzymały rywalki na siatce, a po 3 punktowe bloki zanotowały Sulian Matienzo i Daymara Cajigal. Zawodniczki z Afryki okazały się lepsze na zagrywce, zwyciężyły 4 do 3, a 2 asy serwisowe posłała Sarra Belhocine.

Skład Kuby

Matienzo, Hernandez, Alvarez, Orta, Gonzalez, Santas, Cruz (libero) oraz Lopez, Cajigal, Abreu i Ruiz

Skład Algierii

Hammouche, Oumghar, Imadali, Benmokhtar, Amel, Magnana, Mebarki (libero) oraz Belhocine i Ayadi

ROSJA – SERBIA 2:3 (25:22; 25:22; 14:25; 23:25; 12:15)

W hicie dnia lepsze okazały się Serbki, które po zaciętym meczu pokonały Rosjanki 3:2. Jest to pierwsza porażka ekipy Sbornej w tym turnieju. W ataku skuteczniejsze były Serbki, które skończyły 69 piłek. Z kolei w bloku brylowały Rosjanki, które zdobyły 18 punktów – 5 punktowych bloków zanotowała Ekaterina Orlova. Na zagrywce minimalnie lepsze były Rosjanki, jednak popełniły więcej błędów niż Serbki, bo aż 24. Ponadto Serbki lepiej broniły, dzięki czemu wyprowadzały kontrataki. Te dwa elementy zadecydowały o wygranej podopiecznych Zorana Terzića. Najwięcej punktów dla obu zespołów zdobyły atakujące, dla Rosji Nataliya Obmochaeva – 27, a dla Serbii Tijana Bosković – 27 punktów.

Skład Rosji

Obmochaeva, Kosheleva, Shcherban, Orlova, Lyubuskhina, Kosianenko, Malova (libero) oraz Malykh, Pasynkova, Startseva i Ilchenko

Skład Serbii

Bosković, Mihajlović, Stevanović, Rasić, Ognjenović, Nikolić, Popović (libero) oraz Cebić (libero), Malesević i Velijković

ARGENTYNA – STANY ZJEDNOCZONE 0:3 (16:25; 19:25; 14:25)

Kolejne zwycięstwo zapisały na swoim koncie Amerykanki, które pokonały Argentynki 3:0. Podopieczne Karcha Kiraly’ego zaprezentowały się lepiej w każdym elemencie gry, z wyjątkiem przyjęcia. To Argentynki przyjmowały zagrywkę z większą skutecznością (27% do 22%). W ataku Amerykanki zdobyły 52 oczka, przy 32 punktach Argentyny. W bloku zwyciężyły 9 do 6, a na zagrywce 7 do 1. Autorką 3 asów serwisowych była przyjmującą Kimberly Hill. Najwięcej punktów dla siatkarek z Argentyny zdobyła Josefina Fernandez – 11, a wśród Amerykanek najskuteczniejsze były Karsta Lowe i Kimberly Hill – obie zdobyły po 13 punktów.

Skład Argentyny

Fernandez, Piccolo, Sosa, Bosacci, Castiglione, Lazcano, Rizzo (libero) oraz Scacchi, Fresco, Sagardia i Acosta

Skład Stanów Zjednoczonych

Hill, Lowe, Larson-Burbach, Akinaradewo, Dietzen, Glass, Banwarth (libero) oraz Fawcett, Gibbemeyer, Kreklow i Robinson

KENIA – CHINY 0:3 (7:25; 15:25; 14:25)

Chinki bez najmniejszych problemów pokonały siatkarki z Kenii 3:0. Azjatki dominowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W ataku zdobyły 46 punktów, przy 27 oczkach Kenijek. Oprócz tego zanotowały 10 punktów z zagrywki, a 3 asy serwisowe posłała Ni Yan. Chinki zdobyły także 5 punktów blokiem – 4 razy akcję rywalek zatrzymała na siatce Junjing Yang. Natomiast autorką jedynego bloku w kenijskiej drużynie była Lydia Maiyo.

Skład Kenii

Makuto, Khadambi, Maiyo, Moim, Wairimu, Jepngetich, Wanyama (libero) oraz Atuka, Murambi, Biama i Wanja

Skład Chin

Yang, Liu X., Zhang Ch., Zeng, Yan, Shen, Lin (libero) oraz Liu Y. i Ding

JAPONIA – KOREA POŁUDNIOWA 3:0 (25:17; 26:24; 25:17)

W ostatnim poniedziałkowym meczu Japonki szybko rozprawiły się z Koreankami 3:0. Koreanki dotrzymywały kroku gospodyniom jedynie w ataku, choć i tak Japonki zdobyły w tym elemencie 2 oczka więcej (45 do 43). W pozostałych elementach Japonki prezentowały się znacznie lepiej niż ich rywalki. Zanotowały 7 bloków i 10 punktów z zagrywki. Autorką 4 asów serwisowych była Haruka Miyashita. Po 15 oczek dla gospodyń turnieju zdobyły Miyu Nagaoka i Sarina Koga. Natomiast wśród Koreanek najskuteczniejsza była Yeon-Koung Kim.

Skład Japonii

Nagaoka, Koga, Otake, Kimura, Miyashita, Shimamura, Sato (libero) oraz Zayasu (libero), Yamaguchi i Nabeya

Skład Korei Południowej

Kim Y., Kim H., Yang, Park, Lee J., Cho, Na (libero) oraz Yim (libero), Lee S., Chae, i Lee D.
Odwiedź nasz sklep siatkarski!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl