InformacjeNewsy

Trefl Gdańsk z Pucharem Polski!

Statuetka MVP dla atakującego Trefla - Damiana Schulza

Trefl Gdańsk sprawił kolejną niespodziankę. Tym razem w meczu finałowym Pucharu Polski, pokonał PGE Skrę Bełchatów 3:0. Jest to drugie zwycięstwo gdańszczan w historii tego turnieju.

Finał we wrocławskiej hali Stulecia zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Po jednej stronie siatki stanęli podopieczni Andrei Anastasiego, którzy w półfinale w pięknym stylu pokonali Mistrzów Polski 3:1. Z kolei po drugiej stronie, znalazła się PGE Skra Bełchatów, która dzień wcześniej dość gładko zwyciężyła ONICO Warszawę 3:0.

Faworytami do zgarnięcia Pucharu Polski byli podopieczni Roberto Piazzy, jednak gdańszczanie postawili bardzo trudne warunki do gry. Przede wszystkim dobrze radzili sobie w ataku na skrzydłach, zarówno atakujący Damian Schulz, jak i przyjmujący Mateusz Mika oraz Artur Szalpuk. Drużyna z Gdańska zwyciężyła w pierwszym secie 25:21.

W drugiej partii, niewiele się zmieniło. Podopieczni Andrei Anastasiego w dalszym ciągu dominowali nad rywalami. Skra nie potrafiła znaleźć sposobu na skutecznie grających rywali i w rezultacie przegrała 22:25.

Trzeci set rozpoczął się od mocnego uderzenia Trefla Gdańsk, który objął trzypunktowe prowadzenie. Jednak bełchatowianie szybko doprowadzili do remisu. Przez chwilę gra toczyła się punkt za punkt i wydawało się, że Skra w końcu odnalazła właściwy rytm gry. Atak ze środka Srecko Lisiniaca zbliżył Skrę do rywali na jedno oczko (21:20). Jednak gdańszczanie już do samego końca nie oddali prowadzenia i zwyciężyli 25:22.

Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:21; 25:22; 25:22)

Trefl Gdańsk: Nowakowski, Sanders, Schulz, McDonnell, Szalpuk, Mika, Majcherski (libero) oraz Niemiec, Jakubiszak i Kozłowski

PGE Skra Bełchatów: Janusz, Wlazły, Lisiniac, Kłos, Bednorz, Ebadipour, Piechocki (libero) oraz Penchev, Czarnowski i Nedeljković