NewsyRelacje

Trzeci mecz Polaków i trzecie zwycięstwo

Polscy siatkarze wygrali w swoim trzecim meczu rozgrywanym na Mistrzostwach Świata. Tym razem pokonali drużynę Wenezueli 3-0.

Trzeci Winiarski na meczu Polska Wenezuelaset znowu rozpoczął się pod dyktando Polaków. Najpierw skutecznie zaatakował Buszek, Możdżonek zatrzymał pojedynczym blokiem Wenezuelczyka, a Wlazły posłał asa serwisowego (4-1). Następnie zablokowany został Pinerua i podopieczni trenera Antigi prowadzili już 7-3. Chwilę później, atak z lewej strony skończył Buszek (16-8). Na drugą przerwę techniczną polscy siatkarze schodzili z ośmiopunktową przewagą. Kilka minut później Wlazły posłał piłkę z zagrywki z prędkością 120 km/h i zdobył asa serwisowego (17-8). Następnie w ataku nie popisał się Pinerua, który zaatakował piłkę w siatkę (20-10). Po autowym ataku Escobara Polacy mieli pierwszą piłkę meczową (24-13). Chwilę później Gomeza zaserowował w aut i Polacy mogli cieszyć się ze swojej trzeciej wygranej na Mistrzostwach Świata 2014 (25-14).