InformacjeNewsy

Złoto nie dla Resovii, Zenit Kazań zwycięzcą Ligi Mistrzów

W finale siatkarskiej Ligi Mistrzów Zenit Kazań pewnie pokonał Asseco Resovię Rzeszów 3:0 i po raz trzeci w historii zwyciężył w tych rozgrywkach.

Mecz finałowy rozpoczął się od prowadzenia Rosjan, którzy posyłali w rzeszowian prawdziwe bomby z zagrywek. Przyjmujący Resovii długo nie mogli przyjąć piłki i wyprowadzić skutecznego ataku. Ta sztuka udała im się dopiero w końcówce seta, kiedy odrobili trzypunktową przewagę dzięki punktowym zagrywkom Marko Ivovića. Mimo doprowadzenia do remisu, Resoviacy nie mogli zakończyć swoich akcji punktem, co wykorzystali kazańczycy wygrywając 25:22.

Drugi set był bliźniaczo podobny do pierwszego. Już na samym początku siatkarze z Kazania zbudowali sobie sześciopunktową przewagę (13:7). Wtedy Andrzej Kowal zdecydował się przeprowadzić zmiany, za Ivovića i Pencheva na boisku pojawili się Buszek i Lotman. Gra Resovii diametralnie się poprawiła, a na środku siatki rządził Holmes, który skutecznie zatrzymywał ataki kazańczyków. Jednak w końcówce siatkarze z Rosji odskoczyli na dwa oczka, dzięki dobrym zagrywkom Leona i do końca kontrolowali przebieg seta (25:23).

W kolejnej odsłonie to Resovia szybko zbudowała sobie czteropunktową przewagę. Ale po pierwszej przerwie technicznej kazańczycy znowu zaczęli posyłać bomby z zagrywki. Dodatkowo dobrze spisywali się na linii blok- obrona i szybko zniwelowali straty, a na drugiej przerwie technicznej prowadzili już dwoma punktami. W każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła błyszczał Leon, który poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa w secie 25:21 i w całym meczu 3:0. Tym samym, siatkarze Zenitu Kazań po raz trzeci zwyciężyli w siatkarskiej Lidze Mistrzów.

Z kolei Asseco Resovia Rzeszów zajmując drugie miejsce powtórzyła sukces z 1973 roku. Wtedy siatkarze z Rzeszowa musieli uznać wyższość innego rosyjskiego zespołu – CSKA Moskwa.

Zenit Kazań – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:22; 25:23; 25:21)

Zenit Kazań: Apalikow, Siwożelez, Leon, Aszczew, Kobzar, Michajłow, Salparow (libero) oraz Anderson, Marouf i Poletajew

Resovia Rzeszów: Nowakowski, Ivović, Schöps, Drzyzga, Penczew, Holmes, Ignaczak (libero) oraz Lotman, Konarski i Buszek