InformacjeNewsy

Najdłuższy set, tie-break i mecz – nowe rekordy PlusLigi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Piątkowy mecz, pomiędzy Łuczniczką Bydgoszcz a Espadonem Szczecin obfitował w wielkie siatkarskie emocje. Nie tylko ze względu na kontrowersyjne decyzje pary sędziowskiej, ale przede wszystkim dzięki zaciętej walce po obu stronach siatki. Starcie wygrali podopieczni Jakuba Bednaruka 3:2, a sam mecz pobił aż trzy rekordy PlusLigi 2017/2018.

Trzy nowe rekordy

Źródło: Twitter

Pojedynek 19. kolejki PlusLigi, w którym Łuczniczka Bydgoszcz pokonała Espadon Szczecin 3:2 przejdzie do historii rozgrywek. Według władz Polskiej Ligi Piłki Siatkowej, w meczu pobito trzy rekordy PlusLigi 2017/2018 – rozegrano najdłuższy set, najdłuższy tie-break oraz najdłuższy mecz. W całym spotkaniu, obie ekipy zdobyły 254 punkty, co jest największym dorobkiem w historii rozgrywek PlusLigi – rekord został pobity o 5 punktów.

Najdłuższy set – 42:40

Początek czwartej partii meczu, nie zapowiadał tak emocjonującej i zaciętej końcówki, bowiem Łuczniczka prowadziła czterema punktami (8:4). Jednak szczecinianie, poirytowani decyzjami sędziów, rozpoczęli pogoń za rywalami. W rezultacie, kibice zgromadzeni w bydgoskiej hali, byli świadkami prawdziwego siatkarskiego widowiska. W końcówce seta, to Espadon przejął inicjatywę i objął prowadzenie 24:21. Jednak gospodarze nie składali broni – obronili trzy piłki setowe i doprowadzili do remisu po 24. Od tej pory rywalizacja toczyła się punkt za punkt aż do stanu 40:41, kiedy to trener Jakub Bednaruk został ukarany czerwoną kartką za opóźnianie gry. W rezultacie Espadon Szczecin zwyciężył 42:40.

Obie drużyny w jednym secie zdobyły 82 punkty, tym samym bijąc rekord o 4 zdobyte oczka. Cały set trwał aż 55 minut, co jest najdłuższym wynikiem w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi.

Najdłuższy tie-break

Dzięki zwycięstwu w czwartej partii, podopieczni Michała Gogola doprowadzili do tie-breaka, który również był bardzo zacięty i emocjonujący. Bliżej zwycięstwa byli siatkarze ze Szczecina, którzy po punktowym ataku Bartosza Gawryszewskiego prowadzili 14:10. Jednak Łuczniczka walczyła do końca. Dzięki skutecznym atakom Bartosza Filipiaka, doprowadziła do remisu po 14 i zwyciężyła w tie-breaku 20:18. Atakujący bydgoskiej drużyny zdobył 35 punktów i zgarnął statuetkę MVP.

Najdłuższy mecz

Piątkowe starcie rozpoczęło się o godzinie 18:00, a zakończyło o 20:58 – wliczając przerwy między setami, w tym tę 10-minutową po drugiej partii. Pierwszy set trwał 27 minut, drugi – 31, trzeci – 23, czwarty – 55, zaś tie-break zakończył się po 22 minutach. Łącznie, wszystkie sety trwały 158 minut. Jest to najdłuższy mecz, jaki dotychczas rozegrano w obecnym sezonie PlusLigi.