InformacjeNewsy

Dobry początek Polaków w Igrzyskach Europejskich

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)

Kadra B reprezentacji Polski pokonała reprezentację Francji B 3-2 w pierwszym meczu na Igrzyskach Europejskich rozgrywanych w Baku. Najwięcej punktów dla polskiego zespołu zdobył przyjmujący Artur Szalpuk – 21

Losy pierwszego seta ważyły się na przewagi, jednak ostatecznie zwyciężyli Francuzi 27-25. Kolejne dwa sety padły łupem Polaków, którzy wygrali do 20. Polska2Natomiast w czwartym secie kompletnie załamała się gra biało-czerwonych, nasi siatkarze mieli ogromne problemy z przyjęciem zagrywki i wyprowadzeniem ataku. Ostatecznie przegrali czwartego seta bardzo wysoko – do 10. Mecz rozstrzygnął się więc w tie-breaku, w którym lepsi okazali się podopieczni Andrzeja Kowala zwyciężając 15-10.

W całym meczu polscy siatkarze zdobyli 57 punktów atakiem, przy 55 punktach Francuzów. Nasi zawodnicy okazali się również lepsi w bloku – 13 razy skutecznie zatrzymali rywali na siatce. Najlepiej w tym elemencie radził sobie środkowy Grzegorz Kosok, który zapisał na swoim koncie aż 5 punktowych bloków. Francuzi 11 razy zatrzymali Polaków blokiem, a najlepszy w tym elemencie był Jhon Wendt – zdobył 4 oczka blokiem. W polu serwisowym skuteczniejsi byli „trójkolorowi”, którzy posłali 9 asów serwisowych, przy tylko 4 asach Polaków.

Reprezentacja Francji przez cały mecz dysponowała również dobrym przyjęciem, które utrzymywało się na poziomie 49%. Z kolei ekipa Andrzeja Kowala zanotowała 40% skuteczności w przyjęciu. Najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie okazał się Artur Szalpuk, który zdobył 21 punktów, w tym 19 punktów atakiem oraz po jednym w bloku i z zagrywki. Wśród Francuzów najskuteczniejszy był Jhon Wendt – zdobył 15 punktów atakiem, 4 blokiem i jeden z zagrywki.

Następny mecz Polacy rozegrają we wtorek przeciwko reprezentacji Turcji.

Polska – Francja 3-2 (25:27; 25:20; 25:20; 10:25; 15:10)

Polska: Dryja, Kosok, Konarski, Śliwka, Woicki, Szalpuk, Wojtaszek  (libero), oraz Kędzierski, Ferens, Romać i Buchowski

Francja: Jouffroy, Aguenier, Takaniko, Wendt, Quesque, Clevenot, Rossard (libero) oraz Tuitoga