InformacjeNewsy

Dream Team Ligi Mistrzów 2015/2016

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Liga Mistrzów 2015/2016 zakończyła się zwycięstwem Mistrza Rosji – Zenitu Kazań. Drugie miejsce zajęła włoska drużyna Trentino Diatec, zaś na najniższym stopniu podium stanęli siatkarze Cucine Lube Civitanova, którzy w meczu o brązowy medal pokonali zawodników Asseco Resovii Rzeszów 3:2. Po zakończeniu turnieju wybrano najlepszych zawodników, czyli Dream Team Ligi Mistrzów 2015/2016.

Podobnie jak rok temu, MVP całego turnieju został wybrany Kubańczyk z polskim paszportem – Wilfredo Leon Venero. 22- latek mógł się również cieszyć z nagrody dla najlepszego przyjmującego turnieju. W dwóch meczach Leon zdobył 45 punktów, z czego 39 po udanym ataku, 4 z zagrywki i jeden punkt blokiem. Dodatkowo przyjmował piłkę z 30% skutecznością. W meczu finałowym był najlepiej punktującym zawodnikiem swojej drużyny – zdobył 27 punktów.

Drugim najlepszym przyjmującym wybrano Słoweńca Tine Urnauta. Zawodnik Trentino Diatec zapisał na swoim koncie 21 punktów. W finale atakował ze skutecznością 56% i zdobył 14 punktów. Równie dobrze radził sobie w przyjęciu – odnotował 39% pozytywnego przyjęcia.

Najlepszym rozgrywającym tegorocznej edycji Ligi Mistrzów został wybrany Simone Giannelli. Niespełna dwudziestoletni rozgrywający w dwóch meczach zdobył aż 14 punktów, z czego 8 punktów atakiem, 4 blokiem i 2 zagrywką.

Tytuł najlepszego atakującego po raz trzeci z rzędu powędrował do Maksima Michajłowa. Rosjanin zakończył Final Four Ligi Mistrzów z dorobkiem 39 punktów. W ataku zdobył 31 oczek, w bloku 4 punkty i dołożył jeszcze 4 asy serwisowe. W finale razem z Leonem poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa.

Najlepszymi środkowymi zostali wybrani Russell Holmes i Sebastian Sole. Zawodnik Asseco Resovii Rzeszów w dwóch meczach zdobył aż 20 punktów, z czego 10 punktów atakiem, 8 blokiem i 2 zagrywką. W meczu o brązowy medal Holmes postawił siedem punktowych bloków. Z kolei Sebastian Sole zakończył turniej z dorobkiem 13 oczek. Zdobył 8 punktów po udanym ataku i 5 punktów blokiem. Argentyńczyk szczególnie dobrze zaprezentował się w meczu półfinałowym przeciwko Cucine Lube Civitanova.

Z kolei nagrodę dla najlepszego libero odebrał Jenia Grebennikov, który w tym turnieju nie miał sobie równych. W meczu o brązowy medal zanotował 45% pozytywnego przyjęcia.

Dream Team Ligi Mistrzów 2015/2016

MVP: Wilfredo Leon Venero (Zenit Kazań)

Najlepszy przyjmujący: Wilfredo Leon Venero (Zenit Kazań), Tine Urnaut (Trentino Diatec)

Najlepszy rozgrywający: Simone Giannelli (Trentino Diatec)

Najlepszy atakujący: Maksim Michajłow (Zenit Kazań)

Najlepszy środkowy: Russell Holmes (Asseco Resovia Rzeszów), Sebastian Sole (Trentino Diatec)

Najlepszy libero: Jenia Grebennikov (Cucine Lube Civitanova)

Powiązane artykuły

Back to top button
Siatkarsko.pl