InformacjeNewsy

Kubańczycy z biletami do Rio

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Reprezentacja Kuby wygrała turniej kwalifikacyjny dla krajów Ameryki Północnej i weźmie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. MVP całego turnieju oraz najlepszym atakującym i zagrywającym został wybrany Kubańczyk Rolando Cepeda.

Turniej odbył się w Saville Community Sports Centre w Edmonton w Kanadzie. Brały w nim udział cztery drużyny: Kanada, Kuba, Meksyk i Portoryko. Najlepsi w turnieju okazali się Kubańczycy, którzy wygrali wszystkie mecze, nie tracąc nawet seta.

Drugie miejsce zajęła reprezentacja Kanady, która weźmie udział w światowym turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. W Tokio rywalami Kanadyjczyków będą: Polacy, Francuzi, Irańczycy, Japończycy, Chińczycy, Australijczycy i Wenezuelczycy.

Trzecie miejsce w turnieju w Edmonton zajęła drużyna Meksyku, która po zaciętym spotkaniu pokonała reprezentację Portoryko 3:2.

Wcześniej udział w Igrzyskach Olimpijskich zapewniły sobie drużyny Włoch i Stanów Zjednoczonych (z Pucharu Świata), a także Argentyńczycy (turniej kwalifikacyjny dla krajów Ameryki Południowej) i Rosjanie, którzy zwyciężyli w europejskim turnieju kwalifikacyjnym.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl