NewsyRelacje

ME: Porażka Polek, Holenderki w półfinale

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Holenderki rozgromiły polskie siatkarki 3:1 w meczu ćwierćfinałowym na Mistrzostwach Europy 2015 i zagrają w półfinale. Polki przez cały mecz miały ogromne problemy ze skończeniem własnego ataku, do tego doszły jeszcze problemy z przyjęciem z zagrywki. W drużynie holenderskiej znakomicie w ataku spisywały się Lonneke Sloetjes i Anne Buijs.

Polki bez skutecznego ataku

Premierową partię od prowadzenia 2:0 rozpoczęły Holenderki, a chwilę później długą akcję skończyła na prawym skrzydle Katarzyna Skowrońska-Dolata (2:1). W następnej akcji w ataku pomyliła się Anne Buijs i był już remis po 2. Po skutecznym ataku Klaudii Kaczorowskiej i błędzie gospodyń biało-czerwone wyszły na dwupunktowe prowadzenie (4:6). Tuż po przerwie dwa asy serwisowe posłała Robin De Kruijf i Holenderki objęły prowadzenie (10:8). Chwilę później Kaczorowska nie przyjęła zagrywki Maret Balkestein-Grothues i przewaga gospodyń wzrosła do 4. oczek (14:10). W następnej akcji De Kruijf zablokowała na środku Agnieszkę Bednarek-Kaszę i obie drużyny schodziły na II przerwę techniczną (16:12). Po przerwie w kolejnym skutecznym ataku zaprezentowała się Lonneke Sloetjes, a Kaczorowska zaatakowała w aut (20:14). Chwilę później Holenderki bez problemu punktowały z jednego i drugiego skrzydła i w rezultacie powiększyły swoją przewagę do 9. oczek (23:14). Dobrą serię gospodyń przerwał dopiero atak Skowrońskiej-Dolaty (23:15). Seta zakończyła Buijs atakując z „pajpa” (25:16).

Jest wygrany set

Na początku drugiego seta Polki osiągnęły przewagę dwóch punktów, a po asie serwisowym Natalii Kurnikowskiej powiększyły przewagę do 3. oczek (4:7). Chwilę później asa serwisowego posłała Buijs, a następnie kontratak skończyła Sloetjes i Holenderki schodziły na I przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem (8:7). Tuż po przerwie gospodynie pomyliły się w ataku, a następnie piłkę po bloku wybiła Izabela Kowalińska, którą trener Jacek Nawrocki ustawił na pozycji przyjmującej (9:11). Jednak gospodynie szybciutko odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 12:11. Chwilę później biało-czerwone nie skończyły ataku, co wykorzystała Sloetjes mocno atakując z prawego skrzydła (15:13). Po przerwie Kurnikowska z premedytacją zaatakowała po rękach rywalek, a Skowrońska-Dolata zdobyła punkt w kontrataku i Polki doprowadziły do remisu po 16. Kilkanaście sekund później gospodynie znowu odskoczyły Polkom na 2. oczka (18:16). W następnej akcji kolejny punkt zdobyła Skowrońska-Dolata, a Sylwia Pycia zablokowała Sloetjes i biało-czerwone ponownie doprowadziły do remisu (20:20). Chwilę później Pycia ponownie powstrzymała atak Holenderek i Polki wyszły na dwupunktowe prowadzenie (21:23). Seta zakończyła Kurnikowska nabijając piłkę na holenderski blok (23:25).

Biało-czerwone rozbite

Początek trzeciej odsłony meczu to prowadzenie gospodyń 4:1. Po asie serwisowym Buijs Holenderki schodziły na I przerwę techniczną z czteropunktowym prowadzeniem (8:4). Kilka minut później Balkestein-Grothues pomyliła się w ataku, a w następnej akcji to samo zrobiła Anna Grejman (11:6). Następnie zablokowana na lewym skrzydle została Kurnikowska i Holenderki schodziły na II przerwę techniczną mając 6 punktów przewagi (16:10). Tuż po przerwie podopieczne trenera Nawrockiego nie skończyły ataku, co wykorzystała Sloetjes mocno atakując obok polskiego bloku (17:10). Kilka minut później w polu serwisowym pojawiła się Judith Pietersen i od razu popisała się punktową zagrywką (21:12). W następnej akcji kolejnego ataku z prawego skrzydła nie skończyła Kowalińska, a Sloetjes mocno zaatakowała po rękach naszych siatkarek (23:13). Później trzy razy na lewym skrzydle zablokowana została Balkestein-Grothues (23:16), ale na nic się to zdało, bo Grejman wpadła w siatkę i zakończyła seta (25:16).

Pogrom Polek

Początek czwartego seta to gra punkt za punkt aż do I przerwy technicznej, na którą z jednopunktowym prowadzeniem schodziły reprezentantki Polki (7:8). Po przerwie Yvon Belien zatrzymała na lewym skrzydle Kurnikowską i gospodynie objęły prowadzenie (10:9). Chwilę później jej los na prawym ataku podzieliła Skowrońska-Dolata, a Sloetjes zdobyła kolejny punkt w kontrataku (13:10). Kilka minut później Belien zdobyła dwa punkty bezpośrednio z zagrywki, a następnie zablokowana została Skowrońska-Dolata i przewaga gospodyń wzrosła do 7. oczek (17:10). Po przerwie na żądanie trenera Nawrockiego punkt w ataku zdobyła Skowrońska-Dolata, a następnie na zagrywce pomyliła się Sloetjes (19:13). Kilkanaście sekund później ponownie zatrzymana została nasza atakująca, a blok na swoim koncie zapisała Buijs (20:13). W polu serwisowym pojawiła się Pietersen, która posłała kolejnego asa serwisowego (22:15). Skuteczny atak Balkestein-Grothues dał gospodyniom pierwszą piłkę meczową (24:15), a seta i cały mecz zakończyła Sloetjes atakując w środek boiska (25:16).

HOLANDIA – POLSKA 3:1 (25:16; 23:25; 25:16; 25:16)

Skład Holandii

De Kruijf, Balkestein-Grothues, Steenbergen, Sloetjes, Buijs, Dijkema, Stam-Pilon (libero) oraz Belien, Nummerdor-Flier, Plak i Pietersen

Skład Polski

Bednarek-Kasza, Pycia, Wołosz, Kurnikowska, Kaczorowska, Skowrońska-Dolata, Maj-Erwardt (libero) oraz Kowalińska, Grejman, Ganszczyk i Bełcik
Liczba komentarzy: 2
Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również
Close
Back to top button
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Close
Close