InformacjeNewsy

Zmiany personalne w polskich klubach

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

W grudniu nastąpiło kilka zmian personalnych w klubach PlusLigi i Orlen Ligi. Pojawiło się kilkoro nowych zawodniczek i zawodników, ale zimowa karuzela transferowa kręciła się głównie wokół trenerów, ponieważ aż siedem klubów zdecydowało się na zmianę na tym właśnie stanowisku.

Zmiany w klubach PlusLigi:

AZS CZĘSTOCHOWA

Marek Kardos, który prowadził częstochowską drużynę od 2010 roku pożegnał się z klubem za porozumieniem obu stron. W jego miejsce, zarząd zakontraktował byłego już siatkarza i reprezentanta Polski – Michała Bąkiewicza. Do drużyny spod Jasnej Góry zawitało również dwóch nowych zawodników: Paweł Pietkiewicz i Gauillaume Samica. Pietkiewicz to 28-letni przyjmujący, który ostatni sezon spędził w pierwszoligowym Camperze Wyszków. Z kolei Samica, jest już dobrze znany w polskiej lidze, ponieważ wcześniej grał w Jastrzębskim Węglu i ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle.

EFFECTOR KIELCE

Z kielecką drużyną rozstał się atakujący Arvydas Miseikis, który od tej pory będzie reprezentował barwy francuskiego Rennes 35. Natomiast nowym zawodnikiem Effectora został Kolumbijczyk Humberto Machacon, który występuje na pozycji przyjmującego. Ten 25-letni siatkarz występował m.in.: w hiszpańskim klubie Cai Voleibol Teruel i w greckim Foinikas Syros.

INDYKPOL AZS OLSZTYN

Po słabej postawie siatkarzy, zarządu olsztyńskiego klubu postanowił dokonać zmiany na stanowisku trenera. W miejsce Krzysztofa Stelmacha, zakontraktowany został Włoch Andrea Gardini, który był asystentem Andrei Anastasiego, gdy ten prowadził reprezentację Polski.

JASTRZĘBSKI WĘGIEL

Wobec problemów zdrowotnych niemieckiego przyjmującego Denysa Kaliberdy, który od początku sezonu nie zagrał jeszcze w ani jednym meczu, zarząd Jastrzębskiego Węgla postanowił wzmocnić pozycję przyjmującego. Nowym nabytkiem klubu został Francuz Gauillaume Quesque, który ostatnio reprezentował barwy włoskiego klubu Vero Volley Monza.

MKS BANIMEX BĘDZIN

W ostatnim dniu minionego roku, zarząd będzińskiego klubu postanowił dokonać zmiany na pozycji trenera. W miejsce Damiana Dacewicza, zakontraktowany został doskonale znany w Polsce Roberto Santilli. Włoch przez trzy sezony był szkoleniowcem Jastrzębskiego Węgla.

Zmiany w klubach Orlen Ligi:

BUDOWLANI ŁÓDŹ

Słaba postawa siatkarek z Łodzi spowodowała, że zarząd klubu postanowił dokonać zmiany na stanowisku trenera. Nowym trenerem został Błażej Krzyształowicz, który był asystentem trenera Adama Grabowskiego. Z kolei trenerem-koordynatorem Budowlanych został były trener PGE Skry Bełchatów – Jacek Nawrocki.

IMPEL WROCŁAW

Wobec kłopotów zdrowotnych rozgrywającej Magdaleny Gryki, klub postanowił zakontraktować jeszcze jedną zawodniczkę występującą na tej pozycji. Nowym nabytkiem Impelu została amerykańska siatkarka Jenna Hagglund.

KS PAŁAC BYDGOSZCZ

Po tym jak zarząd klubu ogłosił, iż Agata Sobczyk nie jest już trenerem bydgoskiego klubu, jej funkcję przejął asystent – Dawid Pawlik. Klub szybko znalazł jednak pierwszego trenera, którym został Adam Grabowski.

PGE ATOM TREFL SOPOT

W drużynie „Atomówek” doszło do dwóch zmian personalnych w składzie zawodniczek. Z zespołem pożegnały się: grająca na pozycji libero Milena Rosner oraz przyjmująca Jana Matiasovska. W ich miejsce zakontraktowane zostały Klaudia Kulig i Falyn Fonoimoana. Kulig to siatkarka, która do tej pory występowała w młodym zespole Atomu Trefla Sopot. Z kolei Fonoimoana to 22-letnia amerykańska przyjmująca.

PGNiG NAFTA PIŁA

Ze stanowiskiem pierwszego trenera pożegnał się Dominik Kwapisiewicz. Jego miejsce zajął asystent Łukasz Przybylak. Z kolei drugim trenerem został Maciej Ślusarczyk.

SK BANK LEGIONOVIA LEGIONOWO

Na początku grudnia z klubem rozstał się trener Maciej Kosmol – umowa została rozwiązana za porozumieniem obu stron. Jego miejsce zajął asystent – Robert Strzałkowski. Kilkanaście dni później, kontrakt z klubem, również za porozumieniem stron, rozwiązała atakująca Magdalena Piątek.

Powiązane artykuły

Back to top button
Siatkarsko.pl