NewsyRelacje

ME: Horror na własne życzenie Polek

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Reprezentacja Polski wygrała z Białorusią 3:2 po dramatycznym meczu na Mistrzostwach Europy 2015. Polki wysoko wygrały dwa pierwsze sety, ale w kolejnych ich gra się zacięła, co wykorzystały Białorusinki. Ostatecznie w tie-breaku skuteczniejsze okazały się biało-czerwone, które zwyciężyły 15:12 i awansowały do ćwierćfinału.

Dobry początek Polek

Pierwszego seta od prowadzenia 2:0 rozpoczęły Białorusinki. Kilkanaście sekund później Anna Werblińska skończyła atak na kontrze i biało-czerwone doprowadziły do remisu (2:2). Długą akcję skończyła z prawej strony Nadzeya Malasai i to Białorusinki schodziły na I przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem (8:7). Chwilę później Agnieszka Bednarek-Kasza posłała kąśliwą zagrywkę, z którą nie poradziły sobie białoruskie przyjmujące i Polki po raz pierwszy w tym meczu wyszły na prowadzenie (10:11). W następnej akcji atak na kontrze skończyła Natalia Kurnikowska i podopieczne Jacka Nawrockiego powiększyły swoją przewagę do 3. oczek (12:15). Kiwka Kurnikowskiej w środek boiska dała Polkom 16. punkt i II przerwę techniczną (13:16). Po przerwie dwa błędy w ataku popełniła Hanna Kalinouskaya-Guengoer i Polki prowadziły już 18:13. Kilka minut później w kolejnym dobrym ataku zaprezentowała się Katarzyna Skowrońska-Dolata (14:21). Punktowy blok na Malasai dał polskim siatkarkom pierwszą piłkę setową (16:24), a seta zakończyła Werblińska (17:25).

Rozbite Białorusinki

Drugiego seta od prowadzenia 4:1 rozpoczęły polskie siatkarki. Jednak popełniły kilka błędów własnych, a Werblińska została zablokowana i Białorusinki doprowadziły do remisu (4:4). Na I przerwie technicznej o punkt lepsze okazały się biało-czerwone (7:8). Po przerwie punkt z „pajpa” zdobyła Skowrońska-Dolata, a w ataku pomyliła się Tatsiana Markevich i przewaga Polski wzrosła do 4. oczek (8:12). W następnej akcji na środku zablokowana została Sylwia Pycia, a chwilę później atak z lewego skrzydła skończyła Werblińska (9:14). Na II przerwie technicznej polskie siatkarki prowadziły 16:9. Tuż po przerwie asa serwisowego posłała Joanna Wołosz, a następnie kontratak wykorzystała Pycia i podopieczne Jacka Nawrockiego miały już 9. punktów przewagi (9:18). Kilka minut później kolejny punkt ze środka zdobyła Pycia, ale Białorusinki również odpowiedziały skuteczną akcją przez środek (12:20). Chwilę później Skowrońska-Dolata zdobyła dwa punkty z zagrywki, a następnie Wołosz kiwnęła z drugiej piłki i Polki miały pierwszą piłkę setową (13:24). Seta zakończyła Bednarek-Kasza atakiem z obiegnięcia (13:25).

Nieudana pogoń biało-czerwonych

Początek trzeciej partii to gra punkt za punkt, jednak po asie serwisowym Aksany Kavalchuk i błędzie w ataku Kurnikowskiej Białorusinki wyszły na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Po przerwie na żądanie trenera Nawrockiego kolejny błąd w ataku popełniła Kurnikowska i w rezultacie jej miejsce na boisku zajęła Klaudia Kaczorowska (7:3). Po I przerwie technicznej w ataku pomyliła się Skowrońska-Dolata i Białorusinki prowadziły 9:5. W kolejnej akcji asa serwisowego posłała Maryna Paulava i prowadzenie rywalek wzrosło do 5. oczek (10:5). Kilka minut później długą akcję wygrały Białorusinki, dzięki skutecznemu atakowi Kavalchuk z prawej strony (13:8). W następnej akcji atak skończyła Skowrońska-Dolata, a Pycia zablokowała Kavalchuk (14:11). Chwilę później błąd przekroczenia linii 3. metra popełniła Anastasiya Harelik i biało-czerwone zbliżyły się do rywalek na 2 oczka (15:13). Kilka minut później Izabela Kowalińska przebiła się przez podwójny blok i Polki przegrywały już tylko jednym punktem (18:17). Następnie atak z II linii skończyła Harelik i przewaga rywalek znowu wzrosła do 3. oczek (23:20). Punktowy blok na Skowrońskiej-Dolacie dał Białorusinkom pierwszą piłkę setową (24:21). Seta numer 3. zakończyła Harelik mocno atakując po prostej (25:22).

Skuteczniejsze Białorusinki

Początek czwartego seta to gra punkt za punkt aż do I przerwy technicznej, na którą Białorusinki schodziły z jednopunktowym prowadzeniem (8:7). Tuż po przerwie długą wymianę na swoją korzyść rozstrzygnęły Polki, dzięki mocnemu atakowi ze środka Pyci (8:9). Jednak chwilę później Skowrońska-Dolata nie skończyła ataku i kontrę wykorzystały Białorusinki (10:9). Następnie na środku zablokowana została Bednarek-Kasza, a Kavalchuk skończyła atak i reprezentantki Białorusi wyszły na trzypunktowe prowadzenie (15:12). Po II przerwie technicznej na prawym skrzydle zatrzymana została Skowrońska-Dolata i Białorusinki powiększyły swoją przewagę do 5. oczek (17:12). Punktowy atak Harelik z lewego skrzydła dał naszym rywalkom 20. punkt (20:16). Chwilę później z serwisem Werblińskiej nie poradziła sobie Volha Pauliukouskaya i biało-czerwone zbliżyły się do rywalek na 2. oczka (21:19). Kilkanaście sekund później Werblińska posłała kolejną punktową zagrywkę, ale na prawym skrzydle zablokowana została Kowalińska (22:20). Autowy atak Pyci dał Białorusi pierwszą piłkę setową, którą wykorzystała Anzhelika Barysevich (25:20).

Polki górą!

Tie-breaka od skutecznego ataku rozpoczęła Skowrońska-Dolata, a kilkanaście sekund później piłkę przechodzącą zablokowała Bednarek-Kasza (0:2). Jednak Białorusinki szybko wyszły na prowadzenie, dzięki dwóm punktowym blokom na Kurnikowskiej (4:3). W następnej akcji Wołosz wpadła w siatkę i Białoruś wyszła na dwupunktowe prowadzenie (5:3). Kilka minut później nasza rozgrywająca zablokowała piłkę przechodzącą i Polki zdobyły 5. punkt (7:5). Później punkt z zagrywki zdobyła Pycia i biało-czerwone zbliżyły się do przeciwniczek na jedno oczko (10:9). W następnej akcji Polki zablokowały Kavalchuk, a następnie kontrę wykorzystała Skowrońska-Dolata (10:11). Punktowy blok Kamili Ganszczyk na Markevich dał Polkom dwupunktowe prowadzenie (11:13). Seta i cały mecz zakończyła Skowrońska-Dolata mocno atakując po bloku (12:15).

BIAŁORUŚ – POLSKA 2:3 (17:25; 13:25; 25:22; 25:20; 12:15)

Skład Białorusi

Kavalchuk, Malasai, Kalinouskaya-Guengoer, Kapko, Markevich, Barysevich, Pauliukouskaya (libero) oraz Fedarynchyk (libero), Paulava, Hurava, Mikhailenko, Harelik i Klimovich

Skład Polski

Werblińska, Bednarek-Kasza, Pycia, Wołosz, Kurnikowska, Skowrońska-Dolata, Maj-Erwardt (libero) oraz Bełcik, Kowalińska, Efimienko, Ganszczyk i Kaczorowska
Liczba komentarzy: 2
Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Close
Close