InformacjeNewsy

Znamy wszystkie żeńskie drużyny, które wystąpią na IO 2016

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Włochy, Holandia, Japonia i Korea Południowa to cztery drużyny, które zapewniły sobie udział w IO 2016 podczas turnieju kwalifikacyjnego siatkarek w Tokio. Do Rio de Janeiro polecą także Portorykanki, które zwyciężyły w interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym rozgrywanym w San Juan.

Włoszki wygrały turniej kwalifikacyjny w Tokio ponosząc zaledwie jedną porażkę, przeciwko reprezentacji Holandii 0:3. Podopieczne Marco Bonitty w całym turnieju uzbierały 17 punktów i straciły 7 setów. Drugie miejsce zajęły Holenderki, które przegrały dwa mecze – przeciwko reprezentacji Korei Południowej 0:3 i przeciwko Japonii 3:2. Zaś trzecie miejsce przypadło gospodyniom turnieju, Japonkom. Dodatkową kwalifikację (przez to, że w pierwszej „trójce” znalazła się drużyna z Azji) otrzymała także czwarta drużyna turnieju, czyli Korea Południowa.

Kolejne miejsca zajęły drużyny Tajlandii, Dominikany, Peru i Kazachstanu. Tajki wygrały tyle samo meczów, co Koreanki (cztery wygrane, trzy przegrane), ale uzbierały jeden punkt mniej. Z kolei Dominikanki i Peruwianki wygrały po dwa mecze i uzbierały po 6 punktów. Jednak siatkarki z Dominikany miały lepszy stosunek małych punktów i ostatecznie one zajęły szóste miejsce. Ostatnie miejsce przypadło reprezentacji Kazachstanu, która nie zdołała wygrać ani jednego meczu.

Najwięcej punktów w całym tokijskim turnieju zdobyła holenderska atakująca – Lonneke Slotjes, która zapisała na swoim koncie 157 punktów. Holenderka zwyciężyła także w rankingu na najlepszą atakującą, gdyż atakowała piłkę z 52% skutecznością. W klasyfikacji najlepiej blokujących zawodniczek na pierwszym miejscu znalazła się Włoszka, Cristina Chirichella, która skutecznie powstrzymała swoje rywalki na siatce aż 26 razy.

Najwięcej asów serwisowych posłała środkowa Kim Hee-Jin (9 asów), zaś w rankingu na najlepszą rozgrywającą zwyciężyła Japonka Haruka Miyashita. Natomiast w przyjęciu najlepiej spisywała się kapitan japońskiej reprezentacji – Saori Kimura, która w całym turnieju odnotowała 61% skuteczności w przyjęciu. Z kolei tytuł najlepszej broniącej turnieju powędrował do dominikańskiej libero Brendy Castillo.

Ostatnie miejsce na IO 2016 zapewniły sobie siatkarki reprezentacji Portoryko, które na własnym terenie wygrały interkontynentalny turniej kwalifikacyjny. Portorykanki pokonały Kolumbijki, Kenijki i Algierki, nie tracąc przy tym nawet seta. Najwięcej punktów w całym turnieju w San Juan zdobyła młodziutka Algierka  – Abderrahim Yasmine, która zakończyła rywalizację z dorobkiem 51 punktów na swoim koncie.

Wcześniej awans na IO 2016 zapewniły sobie reprezentacje: Brazylii (gospodarz), Chin i Serbii (pierwsze i drugie miejsce w Pucharze Świata), Rosji (europejski turniej kwalifikacyjny), Argentyny (turniej kwalifikacyjny dla Ameryki Południowej), Stanów Zjednoczonych (turniej kwalifikacyjny dla Ameryki Północnej) i Kamerunu (turniej kwalifikacyjny dla krajów afrykańskich).

Powiązane artykuły

Back to top button
Siatkarsko.pl