NewsyRelacje

ME: Biało-czerwoni rozbili Białoruś i wygrali grupę C

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Biało-czerwoni pokonali reprezentację Białorusi 3:0 i zajęli pierwsze miejsce w grupie C. Dzięki temu zapewnili sobie awans do ćwierćfinału, który rozegrają w środę w Sofii. Drugie miejsce w grupie zajęli Belgowie, a trzecie Słoweńcy i te dwie drużyny będą walczyć w barażach o awans do ćwierćfinału.

Start z wysokiego „C”

Początek premierowej odsłony to gra punkt za punkt, ale jeszcze przed I przerwą techniczną Polacy uzyskali dwupunktową przewagę (8:6). Po przerwie biało-czerwoni zagrali kombinację, a ostatecznie atak skończył Rafał Buszek atakując z „pajpa” (9:7). Chwilę później Buszek zdobył punkt w kontrataku, a następnie Dawid Konarski obił ręce Białorusinom i Polacy powiększyli swoją przewagę do 4. oczek (13:9). W następnej akcji punkt na kontrze zdobył Piotr Nowakowski atakując z krótkiej i podopieczni Stephane’a Antigi prowadzili już 6. oczkami (16:10). Po II przerwie technicznej Nowakowski ustrzelił Viachaslau Charapovicha, a w następnej akcji sytuacja się powtórzyła (19:11). Kilka minut później Michał Kubiak obił ręce blokujących Białorusinów dając Polakom 21. punkt (21:13). Następnie atak na kontrze skończył Karol Kłos, a później Siarhei Busel wpadł w siatkę i biało-czerwoni mieli pierwszą piłkę setową (24:13). W kolejnej akcji Kubiak posłał mocną zagrywkę, ale Białorusini nie dali rady przebić jej na drugą stronę (25:13).

Zwycięska passa trwa

Początek drugiego seta to prowadzenie Polaków 3:1, dzięki punktowemu blokowi Kłosa na Buselu. Chwilę później Buszek kiwnął piłkę w środek boiska, a następnie na prawym skrzydle zablokowany został Radzivon Miskevich (3:6). Atak Marcina Możdżonka z krótkiej dał biało-czerwonym 8. punkt i I przerwę techniczną (8:5). Po przerwie technicznej punkt z krótkiej zdobył Busel (8:6). Chwilę później sędzia odgwizdał Arturowi Szalpukowi piłkę rzuconą i Białorusini doprowadzili do remisu, a w następnej akcji skończyli atak i wyszli na prowadzenie (9:10). Jednak po przerwie na żądanie trenera Antigi Polacy odzyskali prowadzenie (12:10). Kilka minut później Dzmitry Vash sięgał po piłkę na polskiej stronie i sędzia odgwizdał błąd przełożenia, a następnie Buszek skończył atak z „pajpa” (16:12). Po przerwie kolejny punkt zdobył Szalpuk atakując z II linii (18:14). Następnie Możdżonek posłał kąśliwą zagrywkę i ustrzelił libero Stanislau Zabarouskiego (21:15). Następnie asa serwisowego posłał Bartosz Kurek (23:16), a seta zakończyli Białorusini wyrzucając piłkę w aut (25:19).

Polska górą!

Trzecia odsłona to prowadzenie Polaków 5:3, które zapewnił naszym siatkarzom Konarski mocno atakując obok bloku rywali. Kilkanaście sekund później nasz atakujący ustrzelił z zagrywki Charapovicha, a następnie Możdżonek zablokował piłkę przechodzącą i biało-czerwoni wyszli na czteropunktowe prowadzenie (7:3). Po przerwie punkt w ataku z prawego skrzydła zdobył Miskevich, a następnie Buszek nie poradził sobie z przyjęciem zagrywki Vasha (9:6). Kilka minut później kontratak z „pajpa” skończył Charapovich, a Maksim Marozau zablokował Kłosa i Białorusini zbliżyli się do Polaków na jedno oczko (11:10). Chwilę później Yury Martynau zaprezentował się w kolejnym dobrym ataku (15:14). Po przerwie Możdżonek zdobył punkt atakując z krótkiej, a Charapovich pomylił się w ataku (19:15). Następnie w polu serwisowym pojawił się Buszek i posłał asa serwisowego (20:15). Do końca seta podopieczni Stephane’a Antigi kontrolowali przebieg gry, a blok na Martynau dał naszym siatkarzom pierwszą piłkę meczową (24:17). Seta i cały mecz zakończył Grzegorz Łomacz punktując z zagrywki (25:17).

POLSKA – BIAŁORUŚ 3:0 (25:13; 25:19; 25:17)

Skład Polski

Nowakowski, Konarski, Kłos, Drzyzga, Kubiak, Buszek, Gacek (libero) oraz Łomacz, Możdżonek, Szalpuk, Kurek

Skład Białorusi

Charapovich, Busel, Martynau, Vash, Marozau, Miskevich, Zabarouski (libero) oraz Audochanka, Budziukhin (libero)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl