InformacjeNewsy

Yoandry Leal został Brazylijczykiem

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Wszystkie formalności dotyczące przyznania Lealowi brazylijskiego obywatelstwa zostały pozytywnie zakończone. Teraz  27-letni przyjmujący ma szansę na grę w reprezentacji narodowej Canarinhos.

W 2010 roku Kubańska Federacja Piłki Siatkowej nałożyła na Leala dwa lata karencji. Po ich upływie przyjmujący podpisał kontrakt z brazylijskim klubem Sada Cruzeiro Volei. Teraz siatkarz otrzymał brazylijskie obywatelstwo, jednak, aby mógł zagrać w kadrze narodowej Brazylii muszą zostać spełnione inne formalności.

Przede wszystkim zgodę na jego grę dla Brazylii musi wydać Światowa Federacja Piłki Siatkowej. Oprócz tego, jeden z przepisów FIVB wymaga zezwolenia na grę z rodzimego kraju siatkarza, czyli od Kubańskiej Federacji Piłki Siatkowej.

Istnieje więc możliwość, że Yoandry Leal zagra w brazylijskiej kadrze na Igrzyskach Olimpijskich 2016. Leal nie będzie pierwszym Kubańczykiem, który zagra w innej reprezentacji. W 2015 roku w kadrze Włoch zadebiutował Osmany Juantorena, a Wilfredo Leon czeka na zgodę, aby mógł występować w reprezentacji Polski.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również
Close
Back to top button
Siatkarsko.pl