NewsyRelacje

Zacięta walka w Legionowie, ale zwycięska dla gospodyń

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

W meczu play-off o 13. miejsce, Legionovia Legionowo zmierzyła się z zespołem KSZO Ostrowiec. Mimo że w hali Arena Legionowo toczył się bój punkt za punkt, to jednak zawodniczki KSZO poczuły gorzki smak porażki, gdyż uległy gospodyniom 1:3. Najlepszą zawodniczką spotkania została Klaudia Alagierska.

Punkt za punkt

Początek meczu zaczął się od punktowego ataku Moniki Bociek (1:0). As serwisowy Magdaleny Soter oraz ataki Pauliny Stroiwąs i Roksany Brzóski wyprowadziły KSZO na prowadzenie (2:4). W drużynie gospodyń błyszczała Bociek, która ratowała zespół z ciężkich kłopotów i mobilizowała swoje koleżanki do podjęcia walki. Do gry włączyły się także Ewelina Mikołajewska i Anna Bączyńska, dzięki którym Legionovia wyszła na dwupunktowe prowadzenie (8:6). Po przerwie parkiet opuściła Brzóska, a jej miejsce zajęła Katarzyna Szałankiewicz. Ostrów Świętokrzyski wyrównał wynik (13:13). Chwilę później skutecznym atakiem popisała się Bączyńska. Kolejne minuty to nie wymuszone błędy z obydwu stron siatki. As serwisowy Szałankiewicz dał jednopunktowe prowadzenie drużynie gości (15:16). Następnie punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Bociek i legionowianki znów objęły prowadzenie (17:16). Trener Parkitny poprosił o czas dla swojego zespołu.

Po przerwie dwa ataki Doroty Ściurki i Joanny Kapturskiej wyprowadziły KSZO na prowadzenie (21:22). Jednak waleczny zespół Legionovii nie poddawał się – ze skrzydeł punktowały Bociek, Mikołajewska i Bączyńska (22:22). Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, gdyż po dobrym ataku Kapturskiej to KSZO miało pierwszą piłkę setową (22:24). Jednak chwilę później w ataku pomyliła się Kapturska, a punkt z zagrywki zdobyła Bączyńska i znowu na prowadzeniu były siatkarki Legionovii (25:24). Skuteczny blok Aleksandry Rasińskiej zakończył pierwszą partię (26:24).

KSZO wyrównuje stan rywalizacji

Początek drugiego seta należał do zespołu z województwa mazowieckiego. Iga Chojnacka dwa razy zablokowała swoje przeciwniczki, a Bociek skończyła atak i wyprowadziła swój zespół na dwupunktowe prowadzenie (5:3). Chwilę później Szałankiewicz posłała asa serwisowego i doprowadziła do remisu (5:5). Jednak kolejne akcje należały do gospodyń, głównie do Klaudii Alagierskiej, która postawiła dwa skuteczne bloki (11:8 ). W następnej akcji Bociek posłała piłkę w siatkę i od tego momentu to drużyna KSZO zaczęła dominować na parkiecie. To głównie dzięki Kapturskiej jej zespół wyszedł na prostą (12:12). Ostrowianki konsekwentnie powiększały swoje zdobycze. Gdy kolejnego asa serwisowego posłała Szałankiewicz (14:19) o czas poprosił trener Bartodziejski. Po przerwie Szałankiewicz ponownie zdobyła punkt z zagrywki (14:20). Po skutecznych atakach Mikołajewskiej i Bociek przewaga drużyny z Ostrowca zaczęła topnieć (18:20). Jednak koncertowo grająca Kapturska wzięła sprawy w swoje ręce i zakończyła drugą odsłonę meczu (20:25).

Dominacja Legionovii

Trzeci set w hali Arena rozpoczął się źle dla gości. O pierwszy czas przy wyniku 5:2 poprosił trener Dariusz Parkitny. Po przerwie obydwie drużyny popełniły sporo błędów. Dopiero atak Bączyńskiej przełamał zły fragment trzeciego seta (9:8). Kilka minut później skuteczną kiwką popisała się Ewelina Polak, a Ściurka zaatakowała z lewego skrzydła i zespół KSZO wyszedł na jednopunktowe prowadzenie. Dobrze w ataku po stronie gospodyń spisywały się Bączyńska i Bociek, które zbierały punkty dla swojego zespołu (11:9). Następnie Polak zaliczyła pomyłkę w rozegraniu i Legionovia Legionowo ponownie objęła prowadzenie (12:10). Bociek punktowała w ataku, a Legionovia powiększała swoją przewagę (17:11). Gospodynie rozkręcały się z minuty na minutę i w końcu osiągnęły siedmiopunktowe prowadzenie (20:13). Ostrowianki zdobyły jeszcze kilka punktów, dzięki atakom Szałankiewicz (22:15), ale legionowianki do końca kontrolowały przebieg gry i zakończyły trzeciego seta wynikiem 25:18.

Legionovia Legionowo zwycięża!

Czwarta odsłona meczu zaczęła się od prowadzenia gospodyń 3:0. Po atakach KapturskiejJulii Piotrowskiej, ekipa KSZO zapisała na swoim koncie pierwsze punkty w trzecim secie (4:3). W następnej akcji Alagierska zdobyła punkt soczystym ciosem ze środka, a później dobrze grająca Bociek skończyła kolejny atak ze skrzydła (9:4). Kilka minut później Polak kiwką zdobyła kolejny punkt dla swojej drużyny. Jednak punktowy blok Alagierskiej i as serwisowy Alicji Grabki zmusiły trenera Parkitnego do wzięcia czasu dla swojej drużyny (13:7). Ostrowianki popełniały coraz więcej błędów, co nie ułatwiało im podjęcia walki. Mimo iż dwa punkty w jednym ustawieniu zdobyła drużyna gości to Legionovia kontrolowała przebieg seta (16:7). Jeszcze efektownym blokiem popisała się Iga Chojnacka, która zatrzymała atak Kapturskiej (23:12). Następnie Brzóska zdobyła punkt blokiem i serwisem (23:14) i o pierwszy czas w tej czwartej odsłonie poprosił Bartodziejski. Błędna zagrywka Piotrowskiej zakończyła seta 25:16 i cały mecz wynikiem 3:1 dla zespołu z Legionowa.

Legionovia Legionowo – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (26:24; 20:25; 25:18; 25:16)

Stan rywalizacji w play-off: 1-0 dla Legionovii Legionowo

Legionovia Legionowo: Mikołajewska, Chojnacka, Grabka, Bociek, Alagierska, Bączyńska, Adamek (libero) oraz Pacak, Rasińska i Korabiec (libero)

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Brzóska, Polak, Stroiwąs, Ściurka, Kapturska, Soter, Pauliukouskaya (libero) oraz Szpak, Szałankiewicz, Jocić i Piotrowska

Liczba komentarzy: 0

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!