InformacjeNewsy

Puchar Polski Siatkarek 2018 – znamy wielką czwórkę!

Kto zgarnie trofeum?

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

ŁKS Commercecon Łódź, Enea PTPS Piła, E.Leclerc Radomka Radom oraz Grot Budowlani Łódź to cztery ekipy, które awansowały do turnieju finałowego Pucharu Polski Siatkarek 2018. Tegoroczna edycja turnieju zostanie rozegrana w Nysie, w dniach od 10 do 11 marca.

Puchar Polski Siatkarek 2018

Puchar Polski Siatkarek 2018  zostanie rozegrany w dniach od 10 do 11 marca. Miastem-gospodarzem turnieju będzie Nysa – jedno z największych miast województwa opolskiego. Obiekt sportowy, w którym rozegrane zostaną mecze półfinałowe oraz finał, został oddany do użytku w grudniu 2017 roku. Ta nowoczesna hala może pomieścić maksymalnie 2505 kibiców.

Mecze półfinałowe odbędą się 10 marca – pierwszy o godzinie 14:45, zaś drugi o 17:30. Finał zaplanowano na niedzielę, 11 marca na godzinę 14:45. W ubiegłym roku Puchar Polski zdobyły siatkarki Chemika Police, które w finale pokonały drużynę Grot Budowlanych Łódź 3:0.

ŁKS kontra PTPS

W pierwszym meczu półfinałowym ŁKS Commercecon Łódź zmierzy się drużyną z Piły. Łodzianki nie miały łatwego zadania, ponieważ na drodze do półfinału stanęły im siatkarki Developresu Skyres Rzeszów. Po dwóch setach, na tablicy wyników mieliśmy remis. W kolejnych partiach gra bardzo się wyrównała, nie brakowało intensywnych i efektownych akcji. Ostatecznie, mecz na swoją korzyść rozstrzygnęły podopieczne Michała Maska, które zwyciężyły 3:1.

Pilanki, również w czterech setach, pokonały drużynę Pałacu Bydgoszcz i awansowały do półfinału Pucharu Polski. Jest to duże osiągnięcie dla pilskich siatkarek, ponieważ po raz ostatni wystąpiły w fazie finałowej Pucharu Polski w 2009 roku.

Pierwszoligowiec vs Wicemistrz Polski

Do wielkiej sensacji doszło w pojedynku pomiędzy pierwszoligowym zespołem E.Leclerc Radomka Radom a Mistrzem Polski – Chemikiem Police. Podopieczne Jakuba Głuszaka po bardzo emocjonującym meczu uległy rywalkom 2:3. Oznacza to, że policzanki nie obronią trofeum zdobytego w ubiegłym roku. Drużyna z Radomia zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, ambitnie walcząc do samego końca.

Do finałowej czwórki turnieju w Nysie, jako ostatnie awansowały siatkarki Grot Budowlanych Łódź, które pewnie zwyciężyły drużynę BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała 3:0. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza szybko rozprawiły się ze swoimi rywalkami, wygrywając w trzech setach do 19, 12 i 23.

Puchar Polski Siatkarek 2018 – terminarz

10.03.2018

I półfinał –  godz. 14:45 ŁKS Commercecon Łódź vs ENEA PTPS Piła

II półfinał – godz. 17:30 E.Leclerc Radomka Radom vs Grot Budowlani Łódź

11.03.2018

Finał – godz. 14:45

Liczba komentarzy: 2
Tagi

Powiązane artykuły

Sprawdź również

Close
Close
Inline
Inline