InformacjeNewsy

Kto z kim zagra w fazie play-off?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Ostatnia kolejka fazy zasadniczej PlusLigi już za nami. W ostatnim meczu Transfer Bydgoszcz pokonał Cerrad Czarnych Radom 3-1, ale ten mecz nie wpłynął na ostateczne miejsca zajmowane przez te drużyny w tabeli.

Na pierwszym miejscu w tabeli po zakończeniu fazy zasadniczej znajduje się Asseco Resovia Rzeszów (67 pkt.), która zapewniła sobie pierwszą lokatę w ostatnim meczu, wygrywając z PGE Skrą Bełchatów 3-1. W I rundzie fazy play-off rzeszowianie zmierzą się z drużyną zajmującą ósmą lokatę w tabeli – Cerrad Czarnymi Radom. Natomiast PGE Skra Bełchatów, która przegrała rywalizację o pierwsze miejsce zmierzy się z zajmującą siódmą lokatę ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Trzecie miejsce w tabeli zajmuje Lotos Trefl Gdańsk, który w I rundzie play-off będzie rywalizował z Transferem Bydgoszcz. Z kolei Jastrzębski Węgiel, który znajduje się na czwartym miejscu w tabeli zmierzy się z tegorocznym beniaminkiem PlusLigi – zespołem Cuprum Lubin.

O krok od zagrania o medale była AZS Politechnika Warszawska, która przegrała rywalizację o ósme miejsce z Cerrad Czarnymi Radom zaledwie dwoma punktami. W rezultacie siatkarze z Warszawy zagrają dwumecz z Indykpolem AZS Olsztyn, który zajął dziesiąte miejsce w tabeli.

Zespoły, które zajęły miejsca 11-14 również rozegrają między sobą dwumecz. BBTS Bielsko-Biała zagra z MKS Banimexem Będzin, a Effector Kielce zmierzy się z AZS Częstochową. Wygrani tych par będą mogli walczyć o miejsca 5-12, a przegrani o miejsca 13-14.

Pierwsze mecze fazy play-off zostaną rozegrane już w najbliższą środę 25 lutego.

Powiązane artykuły

Back to top button
Siatkarsko.pl