InformacjeNewsy

Trzecia wygrana Polaków

W piątkowy wieczór Polscy siatkarze pokonali reprezentację Iranu 3-1 w trzecim meczu Ligi Światowej rozgrywanym w Częstochowie. Drugą statuetkę MVP otrzymał Bartosz Kurek, który w całym meczu zdobył 30 punktów.

Polacy wyszli na parkiet taką samą szóstką, jaką kończyli drugie spotkanie z Rosją w myśl zasady „zwycięskiego składu się nie zmienia”. Trener Slobodan Kovac również rozpoczął mecz swoimi najlepszymi zawodnikami, ale po dwóch setach musiał szukać zmian, gdyż jego drużyna przegrywała w meczu już 0-2. Po 10-minutowej przerwie w szeregi Polaków wdarła się dekoncentracja, zaczęli popełniać więcej błędów i nie byli już tak skuteczni w ataku. Skrupulatnie wykorzystali to Irańczycy, a szczególnie ich drugi atakujący Shahram Mahmoudi, który kończył większości piłek w ataku.

W czwartym secie na mocne prowadzenie wyszli biało-czerwoni, dzięki punktowym zagrywkom Bartosza Kurka. Jednak emocji nie brakowało, gdyż pod koniec seta Irańczycy doprowadzili do remisu. Polscy siatkarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyści, dzięki dobrej grze w ataku i bloku. Ostatecznie seta i cały mecz zakończył Kurek punktowym blokiem.

Podopieczni Stephane’a Antigi w całym meczu zdobyli 58 punktów atakiem, przy 48 oczkach irańskiej drużyny. Polacy również byli lepsi w bloku – aż 11 razy skutecznie zatrzymali Irańczyków, a najlepiej w tym elemencie spisywali się Bartosz Kurek i Michał Kubiak. Obaj odnotowali po trzy punktowe bloki. Na zagrywce nieco lepiej wypadli Irańczycy, którzy posłali 7 asów serwisowych, przy 6 asach Polaków. W reprezentacji Iranu najwięcej punktów zdobył Shahram Mahmoudi – 16, w tym 14 oczek z ataku oraz po jednym z zagrywki i w bloku. W polskiej drużynie najlepszy był Bartosz Kurek, który zdobył aż 30 punktów: 24 w ataku, 3 w bloku oraz 3 punkty z zagrywki.

MVP: Bartosz Kurek

Polska – Iran 3-1 (25;20, 25;22, 21;25, 27;25)
Polska: Kurek (30), Mika (15), Kubiak (13), Bieniek (11), Nowakowski (5), Drzyzga (1), Zatorski (libero) oraz Łomacz i Możdżonek
Iran: Ghafour (8), Ghaemi (6), Seyed (5), Mirzajanpour (4), Faezi (3), Marouf (1), Zafir (libero) oraz Mahmoudi (16), Manavinezhad (7), Ebadipour (4), Gholami (4), Senobar (1), Mahdavi i Alizadeh (libero)