NewsyRelacje

PŚ: Męczarnie Polski w meczu z Wenezuelą

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Reprezentanci Polski pokonali Wenezuelę 3:1 w swoim piątym meczu rozgrywanym w Pucharze Świata 2015. Podopieczni Stephane’a Antigi popełnili w meczu bardzo dużo błędów, ale lepsi byli od siatkarzy z Ameryki Południowej w bloku i na zagrywce. MVP spotkania został wybrany Dawid Konarski.

Niespodzianka na „dzień dobry”

Pierwszego seta i cały mecz od błędu na zagrywce rozpoczął Mateusz Mika (1:0). Kolejne akcje to gra punkt za punkt do stanu 5:5. Wtedy Marcin Możdżonek zablokował swojego „vis a vis”, a w ataku pomylił się Kervin Pinerua i biało-czerwoni wyszli na dwupunktowe prowadzenie (5:7). Tuż po przerwie technicznej Dawid Konarski zablokował na prawym skrzydle Willnera Rivasa (7:10). W następnej akcji mocny atak ze środka obronił Piotr Gacek, ale nasi blokujący dotknęli siatki (10:11). Kilka minut później w ataku nie popisał się Konarski, który wyrzucił piłkę daleko w aut (14:15). Po II przerwie technicznej na lewym skrzydle zablokowany został Rafał Buszek, a w kolejnej akcji jego los na prawym skrzydle podzielił Mika i Wenezuelczycy wyszli na prowadzenie (16:15). Punktowy blok naszych siatkarzy na Pinerurze zapewnił biało-czerwonym prowadzenie (18:19). Końcówka seta to gra punkt za punkt, jednak ostatecznie zwyciężyli Wenezuelczycy 27:25, a ostatnią akcję skończył Fernando Gonzalez.

Jak równy z równym

Drugą partię meczu lepiej rozpoczęli Polacy, od prowadzenia 3:1. Jednak za chwilę krótką z tyłu skończył Edson Valencia, a później piłka po jego zagrywce przewinęła się po siatce i wpadła w boisko (3:3). Chwilę później asem serwisowym popisał się Karol Kłos, a Wenezuelczycy zepsuli atak i Polacy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (5:7). Kilka minut później Buszek zablokował na lewym skrzydle Rivasa i przewaga naszych siatkarzy wzrosła do 3 oczek (8:11). Na II przerwę techniczną Polacy schodzili z czteropunktowym prowadzeniem, bo na prawym skrzydle zablokowany został Pinerua (12:16). Później bardzo efektowną akcję ze środka skończył Valencia (15:18), a Buszek nie skończył ataku i przewaga biało-czerwonych stopniała do 2 oczek (16:18). Za chwilę atak z lewego skrzydła skończył Gonzalez i siatkarze z Ameryki Południowej doprowadzili do remisu (19:19). W następnej akcji asem serwisowym popisał się Valencia i Wenezuela wyszła na prowadzenie (20:19). Punktowy blok Możdżonka dał Polakom 23. punkt i jednopunktowe prowadzenie (22:23). Seta zakończył Możdżonek blokując na środku Valencię (23:25).

Wenezuela rozbita

Początek trzeciego seta to gra punkt za punkt, jednak dzięki trzem punktom zdobytym przez Konarskiego bezpośrednio z zagrywki podopieczni Stephane’a Antigi objęli prowadzenie 6:2. Atak po antence Pineruy dał Polakom 8. punkt i I przerwę techniczną (4:8). Tuż po przerwie Wenezuelczycy popisali się dwoma punktowymi blokami, najpierw na Mateuszu Bieńku, a później na Mice (6:8). Chwilę później swoje umiejętności piłkarskie zaprezentował Konarski podbijając piłkę nogą i było już 13:9 dla Polski. Dzięki punktowej zagrywce Michała Kubiaka Polacy schodzili na II przerwę techniczną z siedmiopunktowym prowadzeniem (9:16). Później pierwszy punkt w tym meczu zdobył Artur Szalpuk mocnym atakiem z lewego skrzydła (13:20). Kilka minut później Szalpuk posłał asa serwisowego i polscy siatkarze mieli pierwszą piłkę setową (14:24). Seta zakończył Szalpuk mocnym atakiem po skosie (16:25).

Idzie jak po grudzie

Czwarta partia meczu to ponownie gra punkt za punkt, która trwała do stanu 3:3. Jednak dzięki mocnemu atakowi Pineruy to Wenezuelczycy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (5:3). Chwilę później w przyjęciu nie popisał się Jhonlen Barreto i biało-czerwoni zbliżyli się do rywali na jedno oczko (7:6). Tuż po I przerwie technicznej Pinerua znowu pomylił się w ataku i Polacy wyszli na prowadzenie (8:9). Punktowa zagrywka Kubiaka dała naszym siatkarzom 16. punkt (15:16). Chwilę później kolejnym dobrym atakiem popisał się środkowy Valencia, a Konarski zdobył punkt mocno atakując po skosie (17:18). Kilka minut później piłka wracająca po bloku otarła się o Kubiaka, a Konarski został zatrzymany i Wenezuela odskoczyła Polakom na dwa oczka (22:20). Jednak biało-czerwoni błyskawicznie zniwelowali przewagę rywali, dzięki punktowemu blokowi Możdżonka (22:22). Kolejny punktowy blok naszego środkowego dał Polakom piłkę meczową (22:24). Seta zakończył Kubiak (23:25) i Polacy zwyciężyli w całym meczu 3:1.

WENEZUELA – POLSKA 1:3 (27:25; 23:25; 16:25; 23:25)

Skład Wenezueli

Gonzalez, Valencia, Pinerua, Petit, Quijada, Rivas, Mata (libero) oraz Garcia (libero), Carrasco, Marquez i Barreto

Skład Polski

Konarski, Kłos, Możdżonek, Łomacz, Mika, Buszek, Gacek (libero) oraz Drzyzga, Kurek, Kubiak, Bieniek i Szalpuk
Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Close
Close