InformacjeNewsy

World Grand Prix 2015: Amerykanki ze złotem!

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)

W czwartym dniu turnieju finałowego World Grand Prix 2015 reprezentacja Stanów Zjednoczonych w trzech setach pokonała Brazylię i zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli. Jest to szóste w historii złoto Amerykanek w tych rozgrywkach.

CHINY – ROSJA 3:0 (27:25; 25:20; 25:19)

Siatkarki z Chin pewnie pokonały Rosjanki 3:0, jedynie w pierwszym secie ekipa Sbornej miała szansę na zwycięstwo. Chinki wygrały z Rosjankami głównie dzięki skutecznym atakom – zdobyły 55 punktów w tym elemencie, a ich przeciwniczki 41. W pozostałych elementach obie drużyny prezentowały zbliżony poziom gry. Dzięki zwycięstwu siatkarki z Azji przesunęły się na drugie miejsce w tabeli.

Chiny: Zhang Ch., Zhang X., Ding, Liu Y., Zheng Y., Liu X., Wang M. (libero) oraz Yan i Chen.

Rosja: Shcherban, Pasynkova, Lyubushkina, Goncharova, Kosianenko, Orlova, Malova (libero) oraz Ilchenko, Efimova, Fetisova.

STANY ZJEDNOCZONE – BRAZYLIA 3:0 (25:16; 25:22; 25:21)

Reprezentantki Stanów Zjednoczonych w trzech setach rozprawiły się z Brazylią i zapewniły sobie zwycięstwo w tegorocznej edycji World Grand Prix. Amerykanki prezentowały się lepiej w każdym elemencie gry, jedynie z zagrywki Brazylijki zdobyły jeden punkt więcej. Kluczem do zwycięstwa Amerykanek okazały się mocne ataki i punktowy blok. Siedem razy akcję rywalek zatrzymała Christa Harmotto Dietzen, 2 bloki dorzuciła Karsta Lowe i jeden Kelsey Robinson. Tym samym tytuł najlepszej drużyny World Grand Prix 2015 powędrował do reprezentacji USA.

Stany Zjednoczone: Harmotto Dietzen, Hill, Akinradewo, Kreklow, Robinson, Lowe, Banwarth (libero) oraz Larson-Burbach Murphyn i Thompson.

Brazylia: Juciely, Dani Lins, Carol, Gabi, Natalia, Monique, Leia (libero) oraz Ivna, Roberta, Suelle i Ellen.

WŁOCHY – JAPONIA 3:2 (20:25; 25:20; 28:30; 26:24; 24:22)

W ostatnim sobotnim meczu reprezentantki Włoch i Japonii zafundowały kibicom prawdziwe siatkarskie widowisko. Jedynie dwa pierwsze sety zakończyły się wyraźną przewagą jednej z ekip, z kolei losy trzech ostatnich ważyły się na przewagi. W całym meczu to Włoszki lepiej radziły sobie w ataku, zdobyły 83 punkty, przy 77 oczkach Japonek. W bloku również górą były Włoszki, które zwyciężyły 18 do 10. Najskuteczniejszymi zawodniczkami we włoskiej ekipie były Indre Sorokaite i Miriam Fatime Sylla, które zdobyły po 17 punktów. Dla Japonek najwięcej punktów zdobyły Saori Sakoda i Yurie Nabeya, odpowiednio 27 i 24 punkty.

Włochy: Sorokaite, Malinov, Guiggi, Chirichella, Sylla, Bosetti L., De Gennaro (libero) oraz Bosetti C., Tirozzi, Arrighetti, Diouf, Orro i Sansonna (libero).

Japonia: Yamaguchi, Shimamura, Uchiseto, Sakoda, Miyashita, Nabeya, Zayasu (libero) oraz Sato (libero), Koto, Ishii, Kimura i Otake.