InformacjeNewsy

Afrykańskie drużyny powalczą o bilet do Rio

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Turniej kwalifikacyjny dla zespołów z Afryki odbędzie się na początku stycznia 2016 roku. Weźmie w nim udział rekordowo wysoka liczba drużyn, ponieważ o bilet na Igrzyska Olimpijskie 2016 powalczą aż 23 zespoły.

Turniej zostanie rozegrany w dniach od 7 do 14 stycznia 2016, a gospodarzem imprezy będzie Republika Konga. Zwycięzca turnieju zapewni sobie awans do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Natomiast drużyny, które zajmą drugie i trzecie miejsce dostaną jeszcze jedną szansę, aby zakwalifikować się do IO – wezmą udział w światowym turnieju kwalifikacyjnym, który odbędzie się w maju 2016 roku.

W afrykańskim turnieju wystąpią: Egipt (obecny Mistrz Afryki), Tunezja (wicemistrz Afryki), Republika Konga (gospodarz turnieju), Demokratyczna Republika Konga, Republika Środkowoafrykańska, Algieria, Kamerun, Kenia, Nigeria, Gambia, Mali, Burkina Faso, Gabon, Sudan, Uganda, Angola, Mozambik, Madagaskar, Senegal, Zimbabwe, Botswana, Ghana oraz Wyspy Zielonego Przylądka.

Na Igrzyskach Olimpijskich 2012 kontynent afrykański reprezentowała Tunezja, która nie zdołała wygrać ani jednego meczu. Natomiast na IO 2008 występowała reprezentacja Egiptu, która również nie zanotowała żadnego zwycięstwa.

 

Źródło: fivb.org

Powiązane artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button
Siatkarsko.pl