InformacjeNewsy

Lotos Trefl Gdańsk zwycięzcą Pucharu Polski

Siatkarze Trefla Gdańsk w finale Pucharu Polski pokonali Asseco Resovię Rzeszów 3-1. Jest to pierwsze w historii trofeum zdobyte przez zespół z Gdańska. MVP całego turnieju wybrano przyjmującego Trefla i reprezentacji Polski, Mateusza Mikę.

Droga gdańszczan do finału Pucharu Polski nie była łatwa. W 7. rundzie, ekipa Trefla natrafiła na zespół BBTS Bielska-Białej. Wydawało się, że ekipa z Gdańska bez problemów poradzi sobie z drużyną zajmującą dolną lokatę w tabeli PlusLigi. Jednak bielszczanie stawili silny opór i awans do do ćwierćfinałów Lotos rozstrzygnął na swoją korzyść dopiero w tie-breaku.

W ćwierćfinale podopieczni Andrei Anastasiego zmierzyli się z Transferem Bydgoszcz przegrywając tylko pierwszego seta. Kolejne trzy pewnie padły ich łupem (dwa sety wygrane do 13). W półfinale Pucharu Polski czekał już na nich obecny Mistrz Polski – PGE Skra Bełchatów. Gdańszczanie najpierw wyeliminowali Skrę z udziału w finale PlusLigi, a potem pozbawili ją szansy na zdobycie Pucharu Polski pewnie wygrywając 3-1. Awans do finału już był dla nich wielkim sukcesem.

Finał Pucharu Polski podobnie jak finał PlusLigi rozegrał się między Treflem a Asseco Resovią Rzeszów. Choć kilka dni wcześniej gdańszczanie przegrali pierwszy mecz finałowy z Resovią 1-3, w finale Pucharu Polski zrewanżowali się rzeszowianom wygrywając 3-1. Jest to pierwsze trofeum zdobyte przez gdańszczan w historii klubu, który powstał stosunkowo niedawno, bo w 2005 roku. Siatkarze Trefla za wygraną zgarnęli 150 tys. złotych.

Lotos Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 3-1 (25:22; 21:25; 25:21; 25:23)

Lotos Trefl: Falaschi, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Mika, Grzyb, Gacek (libero) oraz Czunkiewicz, Schulz i Stępień.

Asseco Resovia: Drzyzga, Ivović, Nowakowski, Schops, Dryja, Penchev, Ignaczak (libero) oraz Tichacek, Konarski, Lotman, Buszek i Holmes.