InformacjeNewsy

Biało- czerwoni zagrają w finale!

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Polscy siatkarze pokonali reprezentację Niemiec 3-1 w drugim meczu półfinałowym. W finale Mistrzostw Świata zmierzą się z Brazylią, która we wcześniejszym meczu wygrała z Francją 3-2.

W meczu półfinałowym nasi siatkarze lepiej spisywali się na siatce. W ataku zanotowali 50% skuteczności, przy 42% Niemców. Naszym najlepszym zawodnikiem był atakujący Wlazły, który zdobył najwięcej punktów dla drużyny – 22. W ataku mocno wspierał go skrzydłowy Mika, kblok Polaków 2tóry zanotował na swoim koncie 18 punktów. Podopieczni Stephane Antigi dużo lepiej grali również blokiem, zatrzymując swoich rywali 12 razy. W tym elemencie najlepiej spisywał się Nowakowski, który sam zdobył 3 oczka blokiem.

W ekipie niemieckiej najwięcej punktów zdobył przyjmujący Kaliberda. Najnowszy nabytek Jastrzębskiego Węgla zapisał na swoim koncie 17 punktów. Drugim najlepiej punktującym był atakujący Grozer, który zdobył  15 punktów. Jednak Grozer nie był już tak skuteczny, jak we wcześniejszych meczach i trener Heynen często sięgał po jego zmiennika – Schöpsa.

Dzisiaj Polacy zmierzą się w finale z reprezentacją Brazylii i staną przed szansą wywalczenia drugiego złotego medalu w historii polskiej siatkówki. Pierwszy złot krążek nasi reprezentanci zdobyli 40 lat temu. Dokładnie 30 lipca 1974 roku, na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Meksyku. Biało- czerwoni w finale pokonali reprezentację ZSRR 3-1.

Dzisiejszy pojedynek będzie również szansą na zrewanżowanie się Brazylii za porażkę w finale Mistrzostw Świata 2006, rozgrywanych w Japonii. Wtedy, nasi siatkarze boleśnie przegrali w finale 0-3.

Początek meczu o godzinie 20:15 w otwartym Polsacie.

Polska – Niemcy 3-1 (26:24, 28:26, 23:25, 25:21)

Niemcy:  Kaliberda (18), Grozer (14), Fromm (12), Böhme (8), Günthör (6), Kampa (2), Steuerwald (libero) oraz Kühner, Broshog, Schöps (3), Westphal (4)

Polska: Wlazły (22), Mika (17), Kłos (14), Nowakowski (10), Winiarski (6), Drzyzga, Zatorski (libero) oraz Kubiak (3), Konarski, Zagumny

Liczba komentarzy: 2
Tagi

Powiązane artykuły

Back to top button
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Close
Close