NewsyRelacje

Brazylijczycy ograli Rosję i są w półfinale

Po przegranym meczu z Polską, reprezentacja Brazylii szybko się odbudowała i pewnie pokonała Rosję 3-0. Dzięki zwycięstwu za trzy punkty, podopieczni Bernardo Rezende mają zapewniony awans do półfinału.

Pierwszy set rozpoczął się od równej gry. Oba zespoły podeszły do meczu bardzo skoncentrowane. Dopiero po błędzie dotknięcia siatki przez Rosjan, Brazylijczycy wyszli na prowadzenie (8-6). Po przerwie technicznej Muserski posłał asa serwisowego (11-10). W kolejnej akcji trudną piłkę na potrójnym bloku skończył Lucarelli (14-12). Rosjanie mieli duże problemy z dokładnym przyjęciem zagrywki, co skutecznie wykorzystywali Brazylijczycy. Najpierw Lucas zablokował piłkę przechodzącą, a później błąd w przyjęciu popełnił libero Jermakow, któremu piłka została w palcach (18-15). Po punktowej zagrywce Muserskiego i błędzie dotknięcie siatki przez Vissotto, ekipa Sbornej doprowadziła do remisu po 20. W końcówce jednak lepiej spisali się podopieczni Bernardo Rezende, którzy wygrali 25-22.

Drugi set rozpoczął się podobnie do pierwszego. Brazylijczycy szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie (10-6). Rosjanie wzięli się jednak za odrabianie strat. Po skutecznym bloku na Lucarellim i mocnym ataku z lewej strony Ilinyka, podopieczni  Andrieja Woronkowa doprowadzili do remisu po 11. Chwilę później błąd w przyjęciu popełnił Mario, który nie przyjął potężnej zagrywki Pawłow i Rosjanie wyszli na jednopunktowe prowadzenie (11-12). Jednak popełnili kolejne błędy, najpierw Muserski posłał piłkę w aut, a potem Grankin przeszedł linię środkową i znowu Brazylijczycy wyszli na prowadzenie (17-15). W końcówce ekipa Sbornej znowu popełniła błędy , co skutecznie wykorzystali Brazylijczycy. Seta zakończył Vissotto mocnym atakiem po skosie (25-20).

Początek trzeciego seta należał do Rosjan. Po dobrych atakach skrzydłowych i środkowego, to Rosja wyszła na prowadzenie (3-5). Jednak po drugiej przerwie technicznej, Brazylijczycy zabrali się za odrabianie strat. Po mocnym ataku z lewej strony Lucarelli’ego był remis po 10. Chwilę później dobrze spisał się atakujący Pawłow, który przebił się przez wysoki brazylijski blok (11-12). Trener Woronkow dokonał zmiany, za Apalikowa wszedł Wolwicz, który od razu dostał piłkę od swojego rozgrywającego (15-16). Po drugiej przerwie technicznej Bruno rozegrał piłkę na czystą siatkę i Lucas „wbił gwoździa” w boisko Rosjan (po 17). W końcówce seta, Sidao dwa razy zablokował środkowego Wolwicz, a później atakującego z lewej strony Spirydonowa (24-20). Seta i cały mecz zakończyli Rosjanie, którzy popełnili błąd dotknięcia siatki (25-21).

Dzięki zwycięstwu za trzy punkty, siatkarzy Brazylii zapewnili sobie awansu do półfinału. Z kolei Rosjanie, żeby grać dalej muszą wygrać z Polską 3-0 lub 3-1.

Brazylia – Rosja 3-0 (25:22, 25:20, 25:21)

Brazylia: Murilo, Lucarelli, Bruno Rezende, Lucas, Sidao, Wallace, Mario (libero) oraz Vissotto, Fonteles i Raphael

Rosja: Grankin, Pawłow, Muserski, Apalikow, Spirydonow, Ilinyk, Jermakow (libero) oraz Wolwicz i Golubiew (libero)