InformacjeNewsy

Startuje Liga Światowa 2015

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

W najbliższy weekend drużyny narodowe rozpoczną zmagania w Lidze Światowej. W turnieju weźmie udział 28 zespołów podzielonych na 7 grup. Polska zagra w grupie B z Rosją, Iranem i Stanami Zjednoczonymi.

Kto na dzień dobry?

Rywalizację w tegorocznej Lidze Światowej rozpoczną cztery zespoły z grupy C i E, które rozegrają mecze 16 i 17 maja. Kubańczycy udadzą się do Calgary, gdzie będzie na nich czekać reprezentacja Kanady, a Portugalczycy podejmą u siebie zespół Holandii. Polacy pierwszy mecz rozegrają w Ergo Arenie 28 maja przeciwko reprezentacji Rosji.

Nowe zasady

Liga Światowa 2015 ma zupełnie inną formułę niż w ostatnich latach, bowiem drużyny zostały sklasyfikowane w trzech dywizjach. I dywizję tworzy osiem najlepszych reprezentacji, które zostały podzielone na dwie grupy A i B. II dywizja to tzw. „zaplecze”. W jej skład wchodzi 12 zespołów, które zostały podzielone na trzy grupy: C, D i E. Natomiast III dywizję tworzą tzw. „pretendenci”, czyli drużyny które będą walczyć o awans do II dywizji w przyszłej edycji turnieju. W skład tej dywizji również wchodzi 12 drużyn, które podzielone są na trzy grupy: F, G i H.

Kto w turnieju finałowym?

Zwycięzcy grup C, D i E oraz gospodarz barażu będą rywalizować ze sobą o awans do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w Rio de Janeiro. Oprócz zwycięzcy II dywizji w finale zagrają gospodarze turnieju oraz dwie najlepsze drużyny z grup A i B. Natomiast najsłabsza drużyna z II dywizji w przyszłym roku spadnie do III dywizji, a jej miejsce zajmie zwycięzca tegorocznej III dywizji.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl