InformacjeNewsy

Startuje Liga Światowa 2015

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

W najbliższy weekend drużyny narodowe rozpoczną zmagania w Lidze Światowej. W turnieju weźmie udział 28 zespołów podzielonych na 7 grup. Polska zagra w grupie B z Rosją, Iranem i Stanami Zjednoczonymi.

Kto na dzień dobry?

Rywalizację w tegorocznej Lidze Światowej rozpoczną cztery zespoły z grupy C i E, które rozegrają mecze 16 i 17 maja. Kubańczycy udadzą się do Calgary, gdzie będzie na nich czekać reprezentacja Kanady, a Portugalczycy podejmą u siebie zespół Holandii. Polacy pierwszy mecz rozegrają w Ergo Arenie 28 maja przeciwko reprezentacji Rosji.

Nowe zasady

Liga Światowa 2015 ma zupełnie inną formułę niż w ostatnich latach, bowiem drużyny zostały sklasyfikowane w trzech dywizjach. I dywizję tworzy osiem najlepszych reprezentacji, które zostały podzielone na dwie grupy A i B. II dywizja to tzw. „zaplecze”. W jej skład wchodzi 12 zespołów, które zostały podzielone na trzy grupy: C, D i E. Natomiast III dywizję tworzą tzw. „pretendenci”, czyli drużyny które będą walczyć o awans do II dywizji w przyszłej edycji turnieju. W skład tej dywizji również wchodzi 12 drużyn, które podzielone są na trzy grupy: F, G i H.

Kto w turnieju finałowym?

Zwycięzcy grup C, D i E oraz gospodarz barażu będą rywalizować ze sobą o awans do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w Rio de Janeiro. Oprócz zwycięzcy II dywizji w finale zagrają gospodarze turnieju oraz dwie najlepsze drużyny z grup A i B. Natomiast najsłabsza drużyna z II dywizji w przyszłym roku spadnie do III dywizji, a jej miejsce zajmie zwycięzca tegorocznej III dywizji.

Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Close
Close