InformacjeNewsy

Podsumowanie Ligi Światowej 2015

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Liga Światowa 2015 już za nami – Francja, Serbia i Stany Zjednoczone to drużyny, które stanęły na podium i mogą zaliczyć ten turniej do udanych. Natomiast Rosja i Portugalia spadną do niższych dywizji.

Zwycięscy Francuzi

Największymi wygranymi Ligi Światowej są Francuzi, i to nie tylko dlatego, że zdobyli złoty medal, ale również dlatego, że awansowali z dywizji II do dywizji I. „Trójkolorowi” wygrali w swojej grupie wszystkie mecze, zdobyli 35 punktów i stracili zaledwie 5 setów. W barażach o awans do I dywizji najpierw pokonali Argentynę 3-0, a później w finale szybko rozprawili się z Bułgarią wygrywając również 3-0. Awans do I dywizji oznacza, że podopieczni Laurenta Tilliego należą już do siatkarskiej elity.

Słaba postawa Rosjan

Z kolei największym przegranym tego turnieju jest reprezentacja Rosji, która przegrała jedenaście meczów z rzędu. Dopiero w ostatniej serii meczów pokonała reprezentację Iranu. Jednak i to nie uchroniło Sbornej przed zajęciem ostatniego miejsca w I dywizji. Co prawda Rosjanie zgromadzili na swoim koncie 5 punktów, czyli tyle samo co Australijczycy. Jednak podopieczni Roberto Santilliego wygrali o jeden mecz więcej i zapewnili sobie utrzymanie w I dywizji. Oznacza to, że Rosjanie w przyszłym roku będą rywalizować w dywizji II o awans do I dywizji. Możliwe jest jednak, że FIVB zmieni zasady przyszłorocznej edycji turnieju.

II dywizja

Z II dywizją pożegnała się natomiast reprezentacja Portugalii, która ze wszystkich drużyn rozgrywających mecze w II dywizji uzbierała najmniej punktów. Drużyna Portugalii – podobnie jak Rosja – zgromadziła na swym koncie zaledwie 5 punktów i wygrała jeden mecz. Blisko spadku do III dywizji byli siatkarze z Kuby. Udało im się uzbierać 7 punktów, które zapewniły im utrzymanie w II dywizji.

Miejsce Portugalczyków w II dywizji zajmą siatkarze z Egiptu, którzy okazali się najlepszą drużyną w III dywizji. Egipcjanie wygrali grupę rzutem na taśmę, gdyż przed ostatnim meczem z Hiszpanią mieli na swoim koncie 13 punktów i tracili jeden punkt do prowadzących Hiszpanów. Jednak w ostatnim meczu pewnie pokonali Hiszpanów 3-1 i z 16 punktami na koncie wygrali swoją grupę. Natomiast w barażach o II dywizję, w ćwierćfinale zwyciężyli reprezentację Słowacji 3-1, a w finale po zaciętym meczu wygrali z Czarnogórą 3-2 i zapewnili sobie awans do II dywizji.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl