InformacjeNewsy

Występ Polek w Lidze Narodów na plus!

Polskie siatkarki zakończyły turniej na 8. miejscu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów, średnia: 4,50 z 5)
Loading...

Reprezentacja Polski siatkarek powróciła do gry wśród najlepszych zespołów na świecie. Drużyna prowadzona przez Jacka Nawrockiego miała walczyć o utrzymanie, a tymczasem zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i ostatecznie zajęła 8. miejsce w tegorocznej Lidze Narodów.

                                      Źródło: fivb.org

Złe dobrego początki

Polskie siatkarki nie najlepiej rozpoczęły zmagania w Lidze Narodów. W pierwszym weekendzie, rozgrywanym w Lincoln, uległy Stanom Zjednoczonym i Turcji. Zanotowały natomiast jedno zwycięstwo – odniesione po długiej walce nad reprezentacją Włoch 3:2. Na kolejny turniej, reprezentacja Polski siatkarek udała się do Makau. Z Chin, Polki także wywiozły tylko jedno zwycięstwo – nad gospodyniami, które pokonały w tie-breaku 15:12. Kolejny weekend był bliźniaczo podobny do dwóch poprzednich. W rezultacie, zespół prowadzony przez Jacka Nawrockiego wygrał jedynie trzy z dziewięciu meczów. Mimo porażek, Polki zaprezentowały się z dobrej strony. Skuteczne ataki Malwiny Smarzek i potężne bloki Agnieszki Kąkolewskiej, robiły niemałe wrażenie na rywalkach.

Pięć wygranych z rzędu

Ostatnie dwa weekendy Ligi Narodów, polskie siatkarki rozgrywały u siebie – najpierw w Bydgoszczy, a następnie w Wałbrzychu. Przez oba turnieje nasza reprezentacja przeszła jak burza, pokonując po kolei Argentynę, Niemcy, Belgię, Japonię i Rosję. Jedynie ostatni mecz, przeciwko reprezentacji Dominikany, nie ułożył się po myśli naszych siatkarek. Porażka na koniec turnieju nie zamaże jednak pozytywnej gry Polek z wcześniejszych pojedynków.

Bilans 8 – 7

Ostatecznie, reprezentacja Polski siatkarek zakończyła pierwsze w historii rozgrywki Ligi Narodów na 8. miejscu. Zanotowała 8 wygranych i 7 porażek. Pokonała takie siatkarskie potęgi jak Rosja czy Włochy. Jest to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę, że Polki wróciły do gry z najlepszymi zespołami po kilku latach absencji. Podopieczne Jacka Nawrockiego pokazały swoją wartość. Fenomenalny turniej rozegrała nasza atakująca, Malwina Smarzek, która została sklasyfikowana na pierwszym miejscu wśród najlepiej punktujących zawodniczek – łącznie zdobyła 361 punktów. Wysoko w rankingach indywidualnych znalazły się także Agnieszka Kąkolewska i Marlena Pleśnierowicz. Nasza kapitan zwyciężyła w rankingu dla najlepiej blokujących – aż 53 razy skutecznie blokowała rywalki, natomiast nasza rozgrywająca wygrała ranking dla najlepiej serwującej zawodniczki.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl