InformacjeNewsy

Występ Polek w Lidze Narodów na plus!

Polskie siatkarki zakończyły turniej na 8. miejscu

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (2 głosów, średnia: 4,50 z 5)
Loading...

Reprezentacja Polski siatkarek powróciła do gry wśród najlepszych zespołów na świecie. Drużyna prowadzona przez Jacka Nawrockiego miała walczyć o utrzymanie, a tymczasem zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i ostatecznie zajęła 8. miejsce w tegorocznej Lidze Narodów.

                                      Źródło: fivb.org

Złe dobrego początki

Polskie siatkarki nie najlepiej rozpoczęły zmagania w Lidze Narodów. W pierwszym weekendzie, rozgrywanym w Lincoln, uległy Stanom Zjednoczonym i Turcji. Zanotowały natomiast jedno zwycięstwo – odniesione po długiej walce nad reprezentacją Włoch 3:2. Na kolejny turniej, reprezentacja Polski siatkarek udała się do Makau. Z Chin, Polki także wywiozły tylko jedno zwycięstwo – nad gospodyniami, które pokonały w tie-breaku 15:12. Kolejny weekend był bliźniaczo podobny do dwóch poprzednich. W rezultacie, zespół prowadzony przez Jacka Nawrockiego wygrał jedynie trzy z dziewięciu meczów. Mimo porażek, Polki zaprezentowały się z dobrej strony. Skuteczne ataki Malwiny Smarzek i potężne bloki Agnieszki Kąkolewskiej, robiły niemałe wrażenie na rywalkach.

Pięć wygranych z rzędu

Ostatnie dwa weekendy Ligi Narodów, polskie siatkarki rozgrywały u siebie – najpierw w Bydgoszczy, a następnie w Wałbrzychu. Przez oba turnieje nasza reprezentacja przeszła jak burza, pokonując po kolei Argentynę, Niemcy, Belgię, Japonię i Rosję. Jedynie ostatni mecz, przeciwko reprezentacji Dominikany, nie ułożył się po myśli naszych siatkarek. Porażka na koniec turnieju nie zamaże jednak pozytywnej gry Polek z wcześniejszych pojedynków.

Bilans 8 – 7

Ostatecznie, reprezentacja Polski siatkarek zakończyła pierwsze w historii rozgrywki Ligi Narodów na 8. miejscu. Zanotowała 8 wygranych i 7 porażek. Pokonała takie siatkarskie potęgi jak Rosja czy Włochy. Jest to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę, że Polki wróciły do gry z najlepszymi zespołami po kilku latach absencji. Podopieczne Jacka Nawrockiego pokazały swoją wartość. Fenomenalny turniej rozegrała nasza atakująca, Malwina Smarzek, która została sklasyfikowana na pierwszym miejscu wśród najlepiej punktujących zawodniczek – łącznie zdobyła 361 punktów. Wysoko w rankingach indywidualnych znalazły się także Agnieszka Kąkolewska i Marlena Pleśnierowicz. Nasza kapitan zwyciężyła w rankingu dla najlepiej blokujących – aż 53 razy skutecznie blokowała rywalki, natomiast nasza rozgrywająca wygrała ranking dla najlepiej serwującej zawodniczki.

Liczba komentarzy: 2
Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sprawdź również

Close
Back to top button
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Close
Inline
Inline