InformacjeNewsy

Nowy rok, nowe siatkarskie emocje

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Wszyscy kibice siatkówki mogą być zadowoleni, gdyż w 2017 roku nie zabraknie siatkarskich emocji. Polscy kibice z pewnością najbardziej wyczekują Mistrzostw Europy mężczyzn, które zostaną rozegrane właśnie w naszym kraju. Oprócz tego, jak co roku, zostaną rozegrane kolejne edycje Ligi Światowej i World Grand Prix, a także kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2018.

Na początek kwalifikacje do MŚ 2018

Eliminacje do Mistrzostw Świata mężczyzn 2018 rozpoczęły się 13 maja 2016 roku i potrwają do 20 sierpnia 2017 roku. Druga runda kwalifikacji ma zostać rozegrana w maju, a trzecia w sierpniu. Polscy siatkarze – jako obecni Mistrzowie Świata – mają zagwarantowany udział w tej siatkarskiej imprezie, która zostanie rozegrana we Włoszech i w Bułgarii.

Źródło: www.fivb.org

Natomiast trudne zadanie czeka reprezentantki Polski, które wezmą udział w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata kobiet 2018. Druga runda europejskich kwalifikacji będzie rozgrywana w dniach 30 maja – 4 czerwca 2017. W europejskim turnieju kwalifikacyjnym 36 drużyn podzielono na sześć grup, w każdej grupie znajduje się sześć zespołów. Polki będą walczyć w grupie B, przeciwko reprezentacjom: Cypru, Czech, Islandii, Serbii i Słowacji. Zwycięzca każdej z grup zapewni sobie awans do MŚ 2018, natomiast zespoły z drugich miejsc wezmą udział w 3. rundzie kwalifikacyjnej.

Losowanie grup turniejów finałowych, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, odbędzie się w grudniu 2017 roku.

Turnieje Ligi Światowej i World Grand Prix

W tym roku odbędzie się 28. edycja Ligi Światowej. Będzie rozgrywana w dniach od 2 czerwca 2017 roku do 2 lipca 2017 roku. Podobnie jak w ubiegłym roku, 36 drużyn będzie rywalizować w 3 dywizjach. Do zmagań w tegorocznej LŚ nie przystąpią Kubańczycy, a także reprezentacja Portoryko. Ich miejsca zajmą drużyny Estonii i Austrii, które zadebiutują w turnieju Ligi Światowej. Turniej finałowy I dywizji zostanie rozegrany w dniach 28 czerwca – 2 lipca 2017 roku, na razie jednak nie wiadomo kto zostanie gospodarzem finału.

Z kolei turniej World Grand Prix, tak jak było do tej pory, zostanie rozegrany po zakończeniu Ligi Światowej, czyli od 7 lipca do 8 sierpnia 2017 roku. W tej edycji World Grand Prix wezmą udział aż 32 drużyny, bowiem do turnieju zostały zaproszone debiutujące reprezentacje Azerbejdżanu, Kamerunu, Trynidadu i Tobago oraz Węgier. Turniej Final Six I dywizji odbędzie się w dniach 2-6 sierpnia 2017 roku. Reprezentantki Polski będą rywalizować w II dywizji cyklu World Grand Prix.

Źródło: www.fivb.org

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Tegoroczna edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w dniach od 11 do 13 sierpnia 2017 roku. Będzie to ostatni sprawdzian dla Polaków przed Mistrzostwami Europy. Turniej zostanie zorganizowany w Krakowie, na razie nie wiadomo jednak jakie reprezentacje (oprócz Polski) wezmą w nim udział.

Mistrzostwa Europy 2017

Na przełomie sierpnia i września (dokładnie od 23 sierpnia do 3 września 2017) w naszym kraju zostaną rozegrane Mistrzostwa Europy mężczyzn. Mecze będą rozgrywane w czterech obiektach: w Ergo Arenie (Gdańsk/Sopot), w Azoty Arenie (Szczecin), w Tauron Arenie (Kraków) oraz w katowickim Spodku. Dodatkowo, mecz otwarcia reprezentacja Polski rozegra na Stadionie Narodowym w Warszawie. Biało-czerwoni będą rywalizować w grupie A, a ich przeciwnikami będą Serbowie, Finowie i Estończycy. Grupa A swoje mecze będzie rozgrywać w Ergo Arenie. Mecze półfinałowe, finał, a także mecz o III miejsce, zostaną rozegrane w Krakowie.

Z kolei Mistrzostwa Europy kobiet odbędą się w Gruzji i Azerbejdżanie w dniach 20 września – 1 października 2017 roku. Tytułu Mistrzyń Europy będą bronić Rosjanki. Biało-czerwone zagrają w grupie A, przeciwko reprezentacjom Azerbejdżanu, Niemiec i Węgier.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl