NewsyRelacje

ME: Serbia z brązowym medalem!

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Serbia bez najmniejszych problemów pokonała reprezentację Turcji 3:0 w meczu o 3. miejsce rozgrywanym na Mistrzostwach Europy 2015 i zdobyła brązowy medal. Serbki mają na swoim koncie jeszcze dwa medale, złoty i srebrny, zdobyte w całej historii Mistrzostw Europy.

Dobry początek Serbek

Już na początku pierwszej partii Serbki wyszły na trzypunktowe prowadzenie, dzięki kiwce Tijany Bosković i punktowemu blokowi Brankicy Mihajlović (2:5). W następnej akcji w ataku z „pajpa” pomyliła się Hande Baladin i Serbki prowadziły już 6:2. Kilka minut później kolejny atak ze środka skończyła Milena Rasić, a Bosković posłała asa serwisowego i przewaga Serbek wzrosła do 5. oczek (6:11). Chwilę później Neriman Ozsoy ustrzeliła Silviję Popović, a w następnej akcji zablokowana została Mihajlović i Turczynki zbliżyły się do swoich rywalek na dwa oczka (12:14). Po II przerwie technicznej Bosković wyrzuciła piłkę w aut, a następnie atak z prawego skrzydła skończyła Baladin i tureckie siatkarki doprowadziły do remisu (16:16). Następnie podwójny blok zatrzymał Ozsoy i podopieczne Zorana Terzića odzyskały dwupunktowe prowadzenie (17:19). Chwilę później Mihajlović po raz drugi w dzisiejszym meczu zatrzymała Baladin (18:21). Błąd dotknięcia siatki Naz Aydemir dał Serbkom pierwszą piłkę setową, którą wykorzystała Stefana Veljković atakując z krótkiej (19:25).

Turczynki bez szans

Drugiego seta od prowadzenia 2:0 rozpoczęły Serbki, dzięki Rasić, która najpierw zdobyła punkt w ataku, a później ustrzeliła turecką libero Gizem Karadayi. Chwilę później atak z lewego skrzydła skończyła Mihajlović i podopieczne Zorana Terzića wyszły na pięciopunktowe prowadzenie (1:6). W następnej akcji na lewym skrzydle zablokowana została Gozde Yilmaz (1:7). Po I przerwie technicznej na podwójnym bloku zatrzymana została Mihajlović i Turczynki zdobyły 3. punkt (3:9). Kilka minut później Turczynki dobrze zagrały w bloku, a Serbki nie porozumiały się w obronie i ich przewaga stopniała do 4. oczek (6:10). W następnej akcji na lewym skrzydle została zablokowana Tijana Malesević (7:10). Autowy atak Baladin dał Serbkom 16. punkt i II przerwę techniczną (13:16). Po przerwie mocnym atakiem w 3. metr popisała się Gozde Kirdar (15:17). Chwilę później Kubra Akman nadziała się na podwójny blok, a później Turczynki wpadły w siatkę i przewaga Serbek wzrosła do 5. oczek (16:21). Dwa asy serwisowe Bojany Zivković zakończyły seta (17:25).

Nieudany pościg Turczynek

Na początku trzeciego seta wynik oscylował wokół remisu. Jednak po kolejnym dobrym ataku ze środka Veljković Serbki schodziły na I przerwę techniczną z trzypunktowym prowadzeniem (5:8). Tuż po przerwie dwa ataki na lewym skrzydle po niedokładnej wystawie skończyła Malesević i przewaga Serbii wzrosła do 4. oczek (6:10). Kilka minut później pięknym blokiem na Kirdar popisała się Maja Ognjenović (9:13). Po przerwie na żądanie trenera Turcji punkt w ataku zdobyła Mihajlović (9:14), ale Turczynki w jednym ustawieniu zdobyły 3 oczka (12:14). Po II przerwie technicznej ręce serbskich siatkarek obiła Baladin, a następnie punkt ze środka zdobyła Veljković (15:17). W następnej akcji Rasić skończyła atak na kontrze, a później zablokowana została Baladin i Serbia powiększyła swoją przewagę do 5. punktów (15:20). W końcówce Serbki pewnie zmierzały do zwycięstwa, a seta i cały mecz zakończyła autowa zagrywka Turczynek (18:25).

TURCJA – SERBIA 0:3 (19:25; 17:25; 18:25)

Skład Turcji

Kirdar, Akman, Aydemir, Ozsoy, Erdem, Baladin, Karadayi (libero) oraz Kilicli, Uslupehlivan, Yilmaz, Ismailoglu, Dalbeler Seniye (libero) i Ozdemir

Skład Serbii

Malesević, Mihajlović, Ognjenović, Veljković, Rasić, Bosković, Popović S.(libero) oraz Zivković
Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Close
Close