NewsyRelacje

ME: Serbia z brązowym medalem!

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)

Serbia bez najmniejszych problemów pokonała reprezentację Turcji 3:0 w meczu o 3. miejsce rozgrywanym na Mistrzostwach Europy 2015 i zdobyła brązowy medal. Serbki mają na swoim koncie jeszcze dwa medale, złoty i srebrny, zdobyte w całej historii Mistrzostw Europy.

Dobry początek Serbek

Już na początku pierwszej partii Serbki wyszły na trzypunktowe prowadzenie, dzięki kiwce Tijany Bosković i punktowemu blokowi Brankicy Mihajlović (2:5). W następnej akcji w ataku z „pajpa” pomyliła się Hande Baladin i Serbki prowadziły już 6:2. Kilka minut później kolejny atak ze środka skończyła Milena Rasić, a Bosković posłała asa serwisowego i przewaga Serbek wzrosła do 5. oczek (6:11). Chwilę później Neriman Ozsoy ustrzeliła Silviję Popović, a w następnej akcji zablokowana została Mihajlović i Turczynki zbliżyły się do swoich rywalek na dwa oczka (12:14). Po II przerwie technicznej Bosković wyrzuciła piłkę w aut, a następnie atak z prawego skrzydła skończyła Baladin i tureckie siatkarki doprowadziły do remisu (16:16). Następnie podwójny blok zatrzymał Ozsoy i podopieczne Zorana Terzića odzyskały dwupunktowe prowadzenie (17:19). Chwilę później Mihajlović po raz drugi w dzisiejszym meczu zatrzymała Baladin (18:21). Błąd dotknięcia siatki Naz Aydemir dał Serbkom pierwszą piłkę setową, którą wykorzystała Stefana Veljković atakując z krótkiej (19:25).

Turczynki bez szans

Drugiego seta od prowadzenia 2:0 rozpoczęły Serbki, dzięki Rasić, która najpierw zdobyła punkt w ataku, a później ustrzeliła turecką libero Gizem Karadayi. Chwilę później atak z lewego skrzydła skończyła Mihajlović i podopieczne Zorana Terzića wyszły na pięciopunktowe prowadzenie (1:6). W następnej akcji na lewym skrzydle zablokowana została Gozde Yilmaz (1:7). Po I przerwie technicznej na podwójnym bloku zatrzymana została Mihajlović i Turczynki zdobyły 3. punkt (3:9). Kilka minut później Turczynki dobrze zagrały w bloku, a Serbki nie porozumiały się w obronie i ich przewaga stopniała do 4. oczek (6:10). W następnej akcji na lewym skrzydle została zablokowana Tijana Malesević (7:10). Autowy atak Baladin dał Serbkom 16. punkt i II przerwę techniczną (13:16). Po przerwie mocnym atakiem w 3. metr popisała się Gozde Kirdar (15:17). Chwilę później Kubra Akman nadziała się na podwójny blok, a później Turczynki wpadły w siatkę i przewaga Serbek wzrosła do 5. oczek (16:21). Dwa asy serwisowe Bojany Zivković zakończyły seta (17:25).

Nieudany pościg Turczynek

Na początku trzeciego seta wynik oscylował wokół remisu. Jednak po kolejnym dobrym ataku ze środka Veljković Serbki schodziły na I przerwę techniczną z trzypunktowym prowadzeniem (5:8). Tuż po przerwie dwa ataki na lewym skrzydle po niedokładnej wystawie skończyła Malesević i przewaga Serbii wzrosła do 4. oczek (6:10). Kilka minut później pięknym blokiem na Kirdar popisała się Maja Ognjenović (9:13). Po przerwie na żądanie trenera Turcji punkt w ataku zdobyła Mihajlović (9:14), ale Turczynki w jednym ustawieniu zdobyły 3 oczka (12:14). Po II przerwie technicznej ręce serbskich siatkarek obiła Baladin, a następnie punkt ze środka zdobyła Veljković (15:17). W następnej akcji Rasić skończyła atak na kontrze, a później zablokowana została Baladin i Serbia powiększyła swoją przewagę do 5. punktów (15:20). W końcówce Serbki pewnie zmierzały do zwycięstwa, a seta i cały mecz zakończyła autowa zagrywka Turczynek (18:25).

TURCJA – SERBIA 0:3 (19:25; 17:25; 18:25)