InformacjeNewsy

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2018 – najważniejsze informacje

Kiedy, gdzie i z kim zagrają Polacy?

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Najważniejsze wydarzenia

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2018 rozpoczną się za 55 dni. Tytułu mistrzowskiego sprzed 4 lat będzie bronić reprezentacja Polski, która w grupie D zmierzy się z Bułgarią, Iranem, Kubą, Finlandią i Portoryko. XIX edycja turnieju zostanie rozegrana we Włoszech i w Bułgarii w dniach od 9 do 30 września.

Format turnieju

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2018 będą miały podobną formułę do turnieju sprzed czterech lat. W pierwszej rundzie wezmą udział 24 zespoły, które zostały podzielone na cztery grupy (A, B, C, D). Oznacza to, że w każdej grupie będzie rywalizować sześć drużyn systemem „każdy z każdym”. Do drugiej rundy awansuje 16 drużyn – cztery najlepsze z każdej grupy. Utworzoną one cztery czterozespołowe grupy (E, F, G, H) – w tej fazie zostaną rozegrane 24 mecze. Do trzeciej rundy awansują cztery pierwsze zespoły z każdej grupy oraz dwie najlepsze drużyny, które zajmą drugie miejsce. Zostaną one podzielone na dwie grupy (I, J), a o ich przydziale zadecyduje losowanie. Następnie rozegrane zostaną półfinały, mecz o trzecie miejsce i wielki finał.

Podział na grupy

Ceremonia losowania grup Mistrzostw Świata odbyła się we Florencji. Osiem najmocniejszych drużyn zostało rozstawionych, a pozostałe trafiły do czterech koszyków zgodnie z zajmowanymi pozycjami w rankingu FIVB. Podział na grupy przedstawia się następująco:

GRUPA A: Włochy, Argentyna, Japonia, Belgia, Słowenia, Dominikana

GRUPA B: Brazylia, Kanada, Francja, Egipt, Chiny, Holandia

GRUPA C: Stany Zjednoczone, Rosja, Serbia, Australia, Tunezja, Kamerun

GRUPA D: Bułgaria, Polska, Iran, Kuba, Finlandia, Portoryko

Miasta – gospodarze

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2018 zostaną rozegrane w dziewięciu miastach. Wszystkie mecze grupy A zostaną rozegrane we Florencji w hali Nelson Mandela Forum, która w 2014 roku gościła Final Six Ligi Światowej. Jedynie mecz otwarcia pomiędzy Włochami i Japonią odbędzie się w Rzymie w hali Foro Italico. Grupa B rozegra mecze w bułgarskim Ruse, zaś grupa C we włoskim Bari. Natomiast mecze grupy D odbędą się w Warnie w Pałacu Kultury i Sportu. W drugiej rundzie rywalizacja przeniesie się do: Milanu, Bolonii, Sofii i ponownie do Warny. Z kolei trzecia runda, mecze półfinałowe, mecz o brąz i finał zostaną rozegrane w Turynie w hali Pala Alpitour.

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2018 – kiedy?

Faza grupowa rozpocznie się 9 września 2018 roku – wtedy swoje mecze rozegrają gospodarze turnieju. Włochy podejmą Japonię, a Bułgaria zmierzy się z Finlandią. Następnie rozgrywki fazy grupowej zostaną wznowione 12 września i potrwają do 18 września. Druga runda będzie trwała tylko trzy dni – od 21 do 23 września, podobnie jak trzecia – 26-28 września. Mecze półfinałowe zostaną rozegrane 29 września, a dzień później odbędzie się mecz o trzecie miejsce i wielki finał.

Liczba komentarzy: 2
Tagi

Powiązane artykuły

8 komentarzy

  1. Niestety obecne pokolenie siatkarzy jest poniżej zadawalającego mnie poziomu. Nowy trener polskiej reprezentacji siatkarzy musi szukać nowych przyjmujących, atakujących i serwujących. Zawodnicy Kurek, Konarski, Śliwka, Kubiak, Kwolek nie nadają się do reprezentacji kompletnie. Kurek najlepsze lata ma za sobą pozostali nie mają talentu na miarę reprezentacji. W Polsce nie widać selekcji pod względem serwisu, przyjęcia i ataku a to są 3 elementy decydujące o zwycięstwie. Obecni reprezentacji serwują tak , że dzieci się z tego śmieją a przeciwnicy przyjmują w punkt i kończą jak chcą. Przyjęcie serwisu jest kompromitujące i co za tym idzie atak jest utrudniony. No i najgorsze co może być atakują jak „baby”. Proszę o natychmiastową zmianę szkolenia w polskiej siatkówce klubowej z położeniem nacisku na naukę serwisu, przyjęcia i ataku a może za jakiś czas coś z tego będzie, a na razie życzę Leonowi żeby sobie znalazł inną reprezentację bo z tą nic nie osiągnie

    1. Tydzień temu miałem to samo zdanie. Jak widać siatkówka jest nieprzewidywalna. Myślę, że większość kibiców ma podobne odczucia patrząc jaką metamorfozę przeszła nasza reprezentacja w przeciągu tygodnia. Trzymam kciuki za dzisiejszy finał oby tak dalej!!! POLSKA!!!

    1. polsat sport, tvp sport – byc może jeszcze na innych ale z tego co ja wiem to na tych 2 na pewno są mecze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Close
Close