InformacjeNewsy

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2018 – najważniejsze informacje

Kiedy, gdzie i z kim zagrają Polacy?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Najważniejsze wydarzenia

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2018 rozpoczną się za 55 dni. Tytułu mistrzowskiego sprzed 4 lat będzie bronić reprezentacja Polski, która w grupie D zmierzy się z Bułgarią, Iranem, Kubą, Finlandią i Portoryko. XIX edycja turnieju zostanie rozegrana we Włoszech i w Bułgarii w dniach od 9 do 30 września.

Format turnieju

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2018 będą miały podobną formułę do turnieju sprzed czterech lat. W pierwszej rundzie wezmą udział 24 zespoły, które zostały podzielone na cztery grupy (A, B, C, D). Oznacza to, że w każdej grupie będzie rywalizować sześć drużyn systemem „każdy z każdym”. Do drugiej rundy awansuje 16 drużyn – cztery najlepsze z każdej grupy. Utworzoną one cztery czterozespołowe grupy (E, F, G, H) – w tej fazie zostaną rozegrane 24 mecze. Do trzeciej rundy awansują cztery pierwsze zespoły z każdej grupy oraz dwie najlepsze drużyny, które zajmą drugie miejsce. Zostaną one podzielone na dwie grupy (I, J), a o ich przydziale zadecyduje losowanie. Następnie rozegrane zostaną półfinały, mecz o trzecie miejsce i wielki finał.

Podział na grupy

Ceremonia losowania grup Mistrzostw Świata odbyła się we Florencji. Osiem najmocniejszych drużyn zostało rozstawionych, a pozostałe trafiły do czterech koszyków zgodnie z zajmowanymi pozycjami w rankingu FIVB. Podział na grupy przedstawia się następująco:

GRUPA A: Włochy, Argentyna, Japonia, Belgia, Słowenia, Dominikana

GRUPA B: Brazylia, Kanada, Francja, Egipt, Chiny, Holandia

GRUPA C: Stany Zjednoczone, Rosja, Serbia, Australia, Tunezja, Kamerun

GRUPA D: Bułgaria, Polska, Iran, Kuba, Finlandia, Portoryko

Miasta – gospodarze

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2018 zostaną rozegrane w dziewięciu miastach. Wszystkie mecze grupy A zostaną rozegrane we Florencji w hali Nelson Mandela Forum, która w 2014 roku gościła Final Six Ligi Światowej. Jedynie mecz otwarcia pomiędzy Włochami i Japonią odbędzie się w Rzymie w hali Foro Italico. Grupa B rozegra mecze w bułgarskim Ruse, zaś grupa C we włoskim Bari. Natomiast mecze grupy D odbędą się w Warnie w Pałacu Kultury i Sportu. W drugiej rundzie rywalizacja przeniesie się do: Milanu, Bolonii, Sofii i ponownie do Warny. Z kolei trzecia runda, mecze półfinałowe, mecz o brąz i finał zostaną rozegrane w Turynie w hali Pala Alpitour.

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2018 – kiedy?

Faza grupowa rozpocznie się 9 września 2018 roku – wtedy swoje mecze rozegrają gospodarze turnieju. Włochy podejmą Japonię, a Bułgaria zmierzy się z Finlandią. Następnie rozgrywki fazy grupowej zostaną wznowione 12 września i potrwają do 18 września. Druga runda będzie trwała tylko trzy dni – od 21 do 23 września, podobnie jak trzecia – 26-28 września. Mecze półfinałowe zostaną rozegrane 29 września, a dzień później odbędzie się mecz o trzecie miejsce i wielki finał.

Powiązane artykuły

8 komentarzy

  1. Niestety obecne pokolenie siatkarzy jest poniżej zadawalającego mnie poziomu. Nowy trener polskiej reprezentacji siatkarzy musi szukać nowych przyjmujących, atakujących i serwujących. Zawodnicy Kurek, Konarski, Śliwka, Kubiak, Kwolek nie nadają się do reprezentacji kompletnie. Kurek najlepsze lata ma za sobą pozostali nie mają talentu na miarę reprezentacji. W Polsce nie widać selekcji pod względem serwisu, przyjęcia i ataku a to są 3 elementy decydujące o zwycięstwie. Obecni reprezentacji serwują tak , że dzieci się z tego śmieją a przeciwnicy przyjmują w punkt i kończą jak chcą. Przyjęcie serwisu jest kompromitujące i co za tym idzie atak jest utrudniony. No i najgorsze co może być atakują jak „baby”. Proszę o natychmiastową zmianę szkolenia w polskiej siatkówce klubowej z położeniem nacisku na naukę serwisu, przyjęcia i ataku a może za jakiś czas coś z tego będzie, a na razie życzę Leonowi żeby sobie znalazł inną reprezentację bo z tą nic nie osiągnie

    1. Tydzień temu miałem to samo zdanie. Jak widać siatkówka jest nieprzewidywalna. Myślę, że większość kibiców ma podobne odczucia patrząc jaką metamorfozę przeszła nasza reprezentacja w przeciągu tygodnia. Trzymam kciuki za dzisiejszy finał oby tak dalej!!! POLSKA!!!

    1. polsat sport, tvp sport – byc może jeszcze na innych ale z tego co ja wiem to na tych 2 na pewno są mecze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl