InformacjeNewsy

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2018 – najważniejsze informacje

Kiedy, gdzie i z kim zagrają Polacy?

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Najważniejsze wydarzenia

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2018 rozpoczną się za 55 dni. Tytułu mistrzowskiego sprzed 4 lat będzie bronić reprezentacja Polski, która w grupie D zmierzy się z Bułgarią, Iranem, Kubą, Finlandią i Portoryko. XIX edycja turnieju zostanie rozegrana we Włoszech i w Bułgarii w dniach od 9 do 30 września.

Format turnieju

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2018 będą miały podobną formułę do turnieju sprzed czterech lat. W pierwszej rundzie wezmą udział 24 zespoły, które zostały podzielone na cztery grupy (A, B, C, D). Oznacza to, że w każdej grupie będzie rywalizować sześć drużyn systemem „każdy z każdym”. Do drugiej rundy awansuje 16 drużyn – cztery najlepsze z każdej grupy. Utworzoną one cztery czterozespołowe grupy (E, F, G, H) – w tej fazie zostaną rozegrane 24 mecze. Do trzeciej rundy awansują cztery pierwsze zespoły z każdej grupy oraz dwie najlepsze drużyny, które zajmą drugie miejsce. Zostaną one podzielone na dwie grupy (I, J), a o ich przydziale zadecyduje losowanie. Następnie rozegrane zostaną półfinały, mecz o trzecie miejsce i wielki finał.

Podział na grupy

Ceremonia losowania grup Mistrzostw Świata odbyła się we Florencji. Osiem najmocniejszych drużyn zostało rozstawionych, a pozostałe trafiły do czterech koszyków zgodnie z zajmowanymi pozycjami w rankingu FIVB. Podział na grupy przedstawia się następująco:

GRUPA A: Włochy, Argentyna, Japonia, Belgia, Słowenia, Dominikana

GRUPA B: Brazylia, Kanada, Francja, Egipt, Chiny, Holandia

GRUPA C: Stany Zjednoczone, Rosja, Serbia, Australia, Tunezja, Kamerun

GRUPA D: Bułgaria, Polska, Iran, Kuba, Finlandia, Portoryko

Miasta – gospodarze

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2018 zostaną rozegrane w dziewięciu miastach. Wszystkie mecze grupy A zostaną rozegrane we Florencji w hali Nelson Mandela Forum, która w 2014 roku gościła Final Six Ligi Światowej. Jedynie mecz otwarcia pomiędzy Włochami i Japonią odbędzie się w Rzymie w hali Foro Italico. Grupa B rozegra mecze w bułgarskim Ruse, zaś grupa C we włoskim Bari. Natomiast mecze grupy D odbędą się w Warnie w Pałacu Kultury i Sportu. W drugiej rundzie rywalizacja przeniesie się do: Milanu, Bolonii, Sofii i ponownie do Warny. Z kolei trzecia runda, mecze półfinałowe, mecz o brąz i finał zostaną rozegrane w Turynie w hali Pala Alpitour.

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2018 – kiedy?

Faza grupowa rozpocznie się 9 września 2018 roku – wtedy swoje mecze rozegrają gospodarze turnieju. Włochy podejmą Japonię, a Bułgaria zmierzy się z Finlandią. Następnie rozgrywki fazy grupowej zostaną wznowione 12 września i potrwają do 18 września. Druga runda będzie trwała tylko trzy dni – od 21 do 23 września, podobnie jak trzecia – 26-28 września. Mecze półfinałowe zostaną rozegrane 29 września, a dzień później odbędzie się mecz o trzecie miejsce i wielki finał.

Liczba komentarzy: 2
Tagi

Powiązane artykuły

4 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Inline
Inline