InformacjeNewsy

Nagrody indywidualne rozdane, Wlazły MVP turnieju

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Tuż po meczu finałowym odbyła się ceremonia wręczenia pucharu i medali oraz rozdania nagród indywidualnych. Nagrody otrzymało siedmiu siatkarzy, tak aby stworzyli oni najlepszą „szóstkę” Mistrzostw Świata 2014.

Nagrody indywidualne były rozdawane w kategoriach: najlepszy przyjmujący (wybrano dwóch zawodników), najlepszy blokujący (wybrano dwóch zawodników), najlepszy rozgrywający, najlepszy libero oraz najlepszy atakujący. Dodatkowo, jeden z siatkarzy otrzymał nagrodę MVP turnieju. Tym siatkarzem został Mariusz Wlazły.

W kategorii najlepsi przyjmujący zwyciężyli Brazylijczycy: Ricardo Lucarelli i Murilo Endres. Lucarelli już w tym roku został wybrany najlepszym przyjmującym, tylko że w turnieju Ligi Światowej. A Murilo niejednokrotnie udowadniał, że jest jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji. W turnieju Mistrzostw Świata przyjmował piłki z 50% skutecznością.

Najlepszymi blokującymi zostali środkowi. Niemiec Marcus Böhme, który zatrzymywał rywali 27 razy, co daje mu średnią 0,63 bloku na set oraz Karol Kłos, który popisał się punktowym blokiem aż 30 razy, ale rozegrał więcej setów, co daje mu średnią 0,57 bloku na set.

Najlepszym rozgrywającym został wybrany Niemiec Lukas Kampa, który uzyskał średnią 8,86. Za nim w rankingu uplasowali się Francuz Benjamin Toniutti – 6,91 i Brazylijczyk Bruno – 6,48. Paweł Zagumny znalazł się na czwartej pozycji, a Fabian Drzyzga na piątej.

W kategorii najlepszy libero wygrał Francuz Jenia Gebennikov, który już w pierwszej fazie turnieju w meczu przeciwko Belgii doznał kontuzji. Po ataku Belgów piłka odbiła się od boiska i uderzyła go w dłoń. Okazało się, że Grebennikov doznał złamania palca z przemieszczeniem. Szybko jednak się pozbierał i już w kolejnym meczu był do dyspozycji trenera. Francuski libero ma na swoim koncie 3,65 obrony na set.

Najlepszym atakujący bezdyskusyjnie wybrano Mariusza Wlazłego, który w całym turnieju zdobył 233 punkty, w tym 199 z ataku, 20 z zagrywki i 14 blokiem. Na drugiej pozycji uplasował się Francuz Antonin Rouzier, który długo prowadził w rankingu najlepszego punktującego. Jednak w ostatnich meczach nie był już tak skuteczny jak na początku turnieju, w rezultacie zdobył 204 punkty.

Najlepsza szóstka Mistrzostw Świata 2014:

Ricardo Lucarelli (Brazylia) – najlepszy przyjmujący

Murilo Endres (Brazylia) – najlepszy przyjmujący

Marcus Böhme (Niemcy) – najlepszy środkowy

Karol Kłos (Polska) – najlepszy środkowy

Jenia Grebennikov (Francja) – najlepszy libero

Lukas Kampa (Niemcy) – najlepszy rozgrywający

Mariusz Wlazły (Polska) – najlepszy atakujący

Mariusz Wlazły (Polska) – MVP mistrzostw świata

Powiązane artykuły

Back to top button
Siatkarsko.pl