InformacjeNewsy

Skra Bełchatów trzecią drużyną w Polsce

Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali Jastrzębski Węgiel 3-1 w decydującym starciu o brązowy medal Mistrzostw Polski. Dzięki temu bełchatowianie wygrali w całej rywalizacji 3-2.

Gospodarze przystąpili do piątego meczu osłabieni brakiem podstawowego przyjmującego Facundo Conte, który we wcześniejszym spotkaniu nabawił się kontuzji kostki. Jego miejsce w składzie zajął Maciej Muzaj. Pierwszy set nie układał się po myśli bełchatowian, którzy przegrali 19-25 odnotowując 46% w ataku, przy 60% skuteczności drużyny Jastrzębskiego Węgla.

Drugi set rozpoczął się od gry punkt za punkt. Dopiero po błędach jastrzębian Skra wyszła na pierwsze dwupunktowe prowadzenie w meczu (14-12). Od tej pory prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Momentem przełomowym w secie był błąd Michała Masnego, któremu sędzia odgwizdał piłkę rzuconą. Dzięki temu Skra zdobyła dwa oczka przewagi (23-22) i rozstrzygnęła seta na swoją korzyść 25-23.

W kolejnych setach ciężar gry wzięli na siebie skrzydłowi: Michał Winiarski i Nicolas Marechal, którzy w całym meczu odnotowali odpowiednio 50% i 53% skuteczności w ataku. Losy czwartego seta również rozstrzygnęły się w końcówce. As serwisowy Marechala dał Skrze pierwszą piłkę meczową. Jednak tej nie wykorzystał Winiarski atakując w aut na potrójnym bloku (24-23). Chwilę później było po wszystkim, ponieważ jastrzębianie zepsuli zagrywkę i tym samym zakończyli mecz 25-23.

Skra Bełchatów zwyciężyła 3-1, a MVP został wybrany Marechal, który najpierw zastępował Mariusza Wlazłego na ataku, a później wrócił na pozycję przyjmującego. Francuz zdobył w całym meczu 14 punktów, w tym 8 oczek z ataku i 6 z zagrywki.

MVP: Nicolas Marechal

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 3-1 (19:25; 25:23; 29:27, 25:23)

Skra Bełchatów: Lisinac, Wlazły, Wrona, Uriarte, Włodarczyk, Winiarski, Tille (libero) oraz Brdjović, Marechal, Kłos, Muzaj i Piechocki (libero)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Kosok, Bartman, Wojtaszek (libero) oraz Quesque, Filippov, Malinowski i Popiwczak