InformacjeNewsy

Polki uległy Mistrzyniom Europy

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

W pierwszym meczu rozgrywanym na turnieju kwalifikacyjnym do IO Polki uległy reprezentacji Rosji 2:3. Biało-czerwone prowadziły w meczu już 2:0, ale kolejne trzy sety padły łupem Rosjanek.

Obie drużyny podobnie spisywały się w grze na siatce. W ataku zdobyły po 39 punktów, z kolei w bloku jeden punkt więcej zdobyły Rosjanki, które zanotowały 10 punków w tym elemencie. Najwięcej bloków na swoim koncie zapisała Sylwia Pycia, która 5 razy skutecznie powstrzymała akcję rywalek.

W polu serwisowym dużo lepiej spisywały się Polki, które posłały 12 asów serwisowych, przy 8 asach Rosjanek. Najlepiej w tym elemencie radziła sobie Anna Werblińska, która zdobyła 5 punktów bezpośrednio z zagrywki. Oprócz tego podopieczne Jacka Nawrockiego przez cały mecz dysponowały dobrym przyjęciem – odnotowały 83% przyjęcia pozytywnego i 22% przyjęcia perfekcyjnego. Natomiast Rosjanki zanotowały 63% przyjęcia pozytywnego i 20% perfekcyjnego.

Obie ekipy popełniły bardzo dużo błędów własnych. Polki oddały rywalkom 45 punktów, a Rosjanki odwdzięczyły się 36 oczkami. Najwięcej punktów dla Polek zdobyła Katarzyna Skowrońska-Dolata – 20 punktów, w tym 19 z ataku i jeden z zagrywki. Natomiast w rosyjskiej ekipie najczęściej punktowała Tatiana Kosheleva, która zapisała na swoim koncie 16 oczek.

POLSKA – ROSJA 2:3 (25:19; 25:18; 22:25; 14:25; 10:15)

Skład Polski

Werblińska, Polańska, Pycia, Wołosz, Jagieło, Skowrońska-Dolata, Maj-Erwardt (libero) oraz Kurnikowska, Bełcik, Tomsia i Grejman

Skład Rosji

Shcherban, Obmochaeva, Kosianenko, Fetisova, Kosheleva, Zaryazhko, Malova (libero) oraz Shashkova, Lyubushkina, Startseva, Malykh i Khodunova

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl