NewsyRelacje

PŚ: Polacy pokonali Kanadyjczyków

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Polacy zwyciężyli reprezentację Kanady 3:1 w kolejnym meczu rozgrywanym w Pucharze Świata. Pierwszego seta wygrali Kanadyjczycy, ale kolejne trzy padły łupem biało-czerwonych. Dzięki wygranej, Polacy utrzymali drugie miejsce w tabeli. Na prowadzeniu wciąż znajdują się siatkarze ze Stanów Zjednoczonych.

Brak skuteczności w ataku Polaków

Mecz od asa serwisowego rozpoczął Fabian Drzyzga (0:1). Jednak Kanadyjczycy szybko wyszli na prowadzenie, dzięki skutecznemu atakowi Frederica Wintersa (2:1). Chwilę później Polacy nie skończyli ataku, co wykorzystał Steven Marshall punktując z drugiej linii (7:5). Po I przerwie technicznej Mateusz Bieniek zatrzymał swojego „vis a vis” na środku siatki, a Piotr Nowakowski posłał asa serwisowego i polscy siatkarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie (8:10). Jednak chwilę później ponownie był remis, bo Polacy nie skończyli ataku (11:11). Atak z „pajpa” Johna Gordona Perrin dał Kanadyjczykom 16. punkt i II przerwę techniczną (16:14). Kilka minut później Rafał Buszek zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki i biało-czerwoni doprowadzili do remisu (16:16). Błąd przejścia dołem naszych siatkarzy zapewnił Kanadzie dwupunktowe prowadzenie (18:16). Chwilę później kolejnym dobrym atakiem z prawej strony popisał się Marshall (22:20). Autowa zagrywka Bieńka zapewniła Kanadyjczykom pierwszą piłkę setową (24:21). Chwilę później asa serwisowego posłał Bartosz Kurek i przewaga Kanady stopniała do jednego oczka (24:23). Jednak następna zagrywka Kurka spadła za linią końcową boiska i to Kanadyjczycy zwyciężyli w pierwszym secie 24:23.

Gładka wygrana

Drugiego seta od prowadzenia 3:1 rozpoczęli Polacy. Kilkanaście sekund później Mateusz Mika posłał asa serwisowego, a Bieniek zatrzymał na środku Daniela Jansena Vandoorna i biało-czerwoni wyszli na czteropunktowe prowadzenie (1:5). Chwilę później efektownym atakiem ze środka popisał się Nowakowski i podopieczni Stephane’a Antigi schodzili na I przerwą techniczną mając 5 punktów przewagi (3:8). W kolejnej akcji dobrze w obronie zagrał Mika, a Drzyzga wygrał przepychankę na siatce i Polacy prowadzili już 10:3. Następnie Buszek skończył atak na lewym skrzydle, a Nowakowski zdobył kolejny punkt atakiem z krótkiej i przewaga biało-czerwonych wzrosła do 9 punktów (4:13). Atak z lewego skrzydła Miki dał Polakom 16. punkt i II przerwę techniczną (7:16). Tuż po przerwie Kurek złapał na pojedynczym bloku Perrina i polscy siatkarze mieli już 10 punktów przewagi nad Kanadyjczykami (7:17). Kilkanaście sekund później Kurek powtórzył blok na prawym skrzydle, tym razem zatrzymując Wintersa (8:19). Później Kanadyjczycy wpadli w siatkę i biało-czerwoni zwyciężyli 25:15.

Dobry trzeci set

Trzecią partię meczu lepiej rozpoczęli Kanadyjczycy od prowadzenia 5:3. Po I przerwie technicznej na prawym skrzydle zablokowany został Kurek (9:7). Jednak za chwilę atak skończył Mika, a Perrin nie trafił w boisko i był remis po 9. Chwilę później asa serwisowego posłał Bieniek, a atak na kontrze skończył Buszek i Polacy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (12:14). W kolejnej akcji zablokowany został Winters i biało-czerwoni schodzili na II przerwę techniczną mając 4 oczka przewagi nad Kanadyjczykami (12:16). Tuż po przerwie kolejny punkt w ataku zdobył Buszek, który rozbił podwójny blok podopiecznych Glenna Hoaga (12:17). Chwilę później dwa ataki ze środka skończył Nowakowski, który do tej pory atakował ze 100% skutecznością (14:20). Następnie asa serwisowego między dwóch kanadyjskich przyjmujących posłał Mika i Polacy mieli pierwszą piłkę setową (18:24). Seta zakończył Kurek mocnym atakiem na prawej stronie (19:25).

Jest kolejne zwycięstwo

Czwartego seta od prowadzenia 3:1 rozpoczęli podopieczni Stephane’a Antigi. Jednak Kanadyjczycy szybko zniwelowali straty i doprowadzili do remisu blokując Kurka na prawym skrzydle (3:3). Daleki atak Marshalla z drugiej linii dał Kanadyjczykom jednopunktowe prowadzenie (5:4). Za chwilę w polu serwisowym pomylił się Kurek i prowadzenie Kanady wzrosło do 3 oczek (8:5). Następnie dwa punkty atakiem z lewej strony zdobył Mika i Polacy wyszli na prowadzenie (8:9). W kolejnych akcjach z dobrej strony pokazał się Mika, który skończył trudne piłki (9:11). Tuż po II przerwie technicznej potrójny blok Kanadyjczyków przełamał Kurek i biało-czerwoni powiększyli przewagę do 5. punktów (12:17). W następnej akcji Buszek przyjął piłkę na drugą stronę i kontratak wykorzystali Kanadyjczycy (15:17). Kilka minut później nasi siatkarze dobrze zagrali w obronie, ale w siatkę wpadł Nowakowski i punkt zdobyli reprezentanci Kanady (17:20). Chwilę później nasi siatkarze zatrzymali Nicholasa Hoaga (18:24), a seta mocnym atakiem zakończył Kurek (19:25).

KANADA – POLSKA 1:3 (25:23; 15:25; 19:25; 19:25)

Skład Kanady

Sanders, Perrin, Duff, Jansen Vandoorn, Winters, Marshall, Lewis (libero) oraz Bann (libero), Verhoeff, Van Lankvelt, Schneider i Hoag N.

Skład Polski

Nowakowski, Kurek, Drzyzga, Kubiak, Buszek, Zatorski (libero) oraz Mika, Konarski i Łomacz
Liczba komentarzy: 2
Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Close
Close