InformacjeNewsy

LŚ: Porażka Polaków, brąz dla Amerykanów

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)

Polscy siatkarze przegrali 0-3 z reprezentacją Stanów Zjednoczonych w meczu o brązowy medal w tegorocznej Lidze Światowej. Jest to trzeci brązowy krążek zdobyty przez Amerykanów w historii tych rozgrywek.

Stephane Antiga rozpoczął mecz swoją „żelazną szóstką”, ale biało-czerwoni mieli duże problemy ze skończeniem swoich ataków. W rezultacie na wysokie prowadzenie wyszli Amerykanie. Trener Antiga pod koniec seta zdecydował się na zmiany, boisko opuścili Fabian Drzyzga, Bartosz Kurek i Michał Kubiak, a ich miejsce zajęli Grzegorz Łomacz, Dawid Konarski i Rafał Buszek. W takim składzie gra biało-czerwonych prezentowała się dużo lepiej. Nasi siatkarze pod koniec seta zniwelowali przewagę Amerykanów i zbliżyli się na do nich na dwa oczka. Jednak w premierowej odsłonie zwyciężyli Amerykanie 25-22.

Drugi set wyglądał podobnie do pierwszego. Na początku Amerykanie od razu „odjechali” Polakom i w rezultacie biało-czerwoni musieli gonić wynik. Przy stanie 24-20 w polu serwisowym pojawił się Mateusz Mika, który swoją kąśliwą zagrywką zdobył 3 punkty. W kolejnej akcji Dawid Konarski zaatakował piłkę w siatkę i blok, ale sędzia odgwizdał błąd Polaków. Trener Antiga poprosił o challenge, który pokazał, że nasi siatkarze błędu nie popełnili. Jednak i to nie pomogło biało-czerwonym, którzy przegrali 23-25.

W trzecim secie obie drużyny zaprezentowały dość wyrównaną grę. Dzięki skutecznym atakom Dawida Konarskiego Polakom udało się odskoczyć na 2 oczka i wyjść  na prowadzenie 11-9. W końcówce seta polscy siatkarze dobrze radzili sobie w bloku i ataku. Biało-czerwoni prowadzili już 22-17 i wtedy w polskiej drużynie coś się zacięło. Biało-czerwoni nie mogli skończyć ataku, gdyż Amerykanie dobrze grali na bloku. As serwisowy Taylora Sandera dał amerykańskiej ekipie 24 punkt i jednopunktowe prowadzenie 24-23. W kolejnej akcji nasi siatkarze przyjęli piłkę na drugą stronę, co skrupulatnie wykorzystał Matthew Anderson zdobywając 25 punkt.

Polska – USA 0-3 (22:25; 23:25; 23:25)

Polska: Nowakowski, Kurek, Drzyzga, Kubiak, Mika, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Konarski, Łomacz, Buszek i Możdżonek

USA: Anderson, Russell, Sander, Lee, Christenson, Holt, Watten (libero)