Informacje

Jeszcze więcej siatkarskich emocji!

Startuje Puchar Świata siatkarzy 2019

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zaledwie dwa dni po finale Mistrzostw Europy rozpocznie się Puchar Świata siatkarzy 2019. Do Japonii poleci dwanaście drużyn ze wszystkich kontynentów, w tym reprezentacja Polski pod wodzą trenera Vitala Heynena. W dniach 1 – 15 października wszystkie zespoły rozegrają łącznie 66 meczów. W tej edycji turnieju, nie można wywalczyć kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich.

Formuła turnieju

Tegoroczny Puchar Świata odbędzie się na takich samych zasadach, co poprzednie edycje. Dwanaście drużyn będzie rywalizowało systemem „każdy z każdym”. W rezultacie każdy zespół rozegra aż 11 pojedynków. Wszystkie wyniki zostaną zsumowane we wspólnej tabeli. Drużyna, która zajmie pierwszą lokatę zwycięży w całym turnieju.

Oprócz gospodarzy – Japończyków i reprezentacji Polski, która zakwalifikowała się jako Mistrz Świata, w turnieju wystąpią: Włochy i Rosja (CEV), Stany Zjednoczone i Kanada (NORCECA), Brazylia i Argentyna (CSV), Iran i Australia (AVC), a także Tunezja i Egipt (CAVB).

Puchar Świata Siatkarzy 2019
Źródło: fivb.org

Puchar Świata siatkarzy 2019 zostanie rozegrany w trzech halach:

  • Marine Messe Fukuoka – pojemność 8,5 tysiąca widzów
  • Green Arena Hiroshima – pojemność 7 tysięcy kibiców
  • White Ring Arena Nagano – pojemność 5 tysięcy widzów

Kadra Polaków na Puchar Świata siatkarzy 2019

Ze względu na to, że Puchar Świata będzie długi i wyczerpujący, do Japonii poleci aż 24 polskich siatkarzy. Jak informuje PZPS, trener Heynen będzie mocno rotował składem, dlatego też niektórzy zawodnicy w trakcie turnieju będą zwalniani do domów.

Atakujący: Maciej Muzaj, Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz

Przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Piotr Łukasik, Rafał Szymura

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Bartłomiej Lemański, Michał Szalacha

Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek, Jakub Popiwczak

Puchar Świata Siatkarzy 2019
Źródło: fivb.org

Mecze Polaków w Pucharze Świata 2019

Polacy pierwszy mecz rozegrają we wtorek o godzinie 8:00 w hali Marine Messe Fukuoka, która może pomieścić 8,5 tysiąca kibiców. Ich rywalem będzie Mistrz Afryki – reprezentacja Tunezji.

Dla reprezentacji Polski będzie to siódmy Puchar Świata. Do tej pory Biało-Czerwoni wywieźli z tej imprezy dwa srebrne medale (1965, 2011) i jeden brązowy (2015). Srebrny krążek z 2011 roku był szczególnie ważny dla naszych siatkarzy, ponieważ dał im awans na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Niestety w tegorocznej edycji turnieju, żadne miejsce nie jest premiowane awansem na olimpiadę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl