InformacjeNewsy

Kto zagra w fazie play-off PlusLigi?

W tym sezonie o tytuł Mistrza Polski powalczy 6 drużyn

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Do końca sezonu zasadniczego PlusLigi 2017/2018 pozostało już niewiele czasu – zaledwie trzy kolejki. Jednak walka o fazę play-off dopiero się zaostrza, ponieważ kandydatów jest siedmiu, a miejsc tylko sześć. W tym momencie, pewne udziału w fazie play-off są jedynie drużyny ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i PGE Skry Bełchatów.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Podobnie, jak w ubiegłym roku, kędzierzynianie bardzo dobrze poradzili sobie w fazie zasadniczej. Na trzy kolejki przed zakończeniem rundy, zajmują pierwsze miejsce z dorobkiem 71 punktów. Czekają ich jeszcze mecze przeciwko drużynom z Bielska-Białej, Gdańska i Bełchatowa. Jednak, Mistrzowie Polski mogą być spokojni, ponieważ mają zapewniony awans do fazy play-off.

PGE Skra Bełchatów

Obecnie bełchatowianie zajmują drugie miejsce w tabeli i mają na swoim koncie 61 punktów. Podopiecznych Roberto Piazzy czekają jeszcze 4 mecze, w tym zaległy pojedynek z 24. kolejki przeciwko ONICO Warszawie. Drużyna PGE Skry Bełchatów, podobnie jak ZAKSA, bez względu na wyniki, ma już zapewniony udział w fazie play-off PlusLigi 2017/2018.

Trefl Gdańsk

Podopieczni Andrei Anastasiego aktualnie zajmują trzecie miejsce w tabeli i mają na koncie 54. punkty. Przed nimi jeszcze pojedynki przeciwko Cerrad Czarnym Radom, ZAKS-ie Kędzierzyn-Koźle, Łuczniczce Bydgoszcz oraz zaległy mecz z BBTS-em Bielsko-Biała. Trefl musi zdobyć tylko 3 punkty, aby przypieczętować awans do fazy play-off.

ONICO Warszawa

Siatkarze ze stolicy mają na swoim koncie tyle samo punktów, co zespół Trefla Gdańsk – 54. Jednak w najbliższych czterech meczach zmierzą się z trudnymi przeciwnikami – PGE Skrą Bełchatów, Indykpolem AZS Olsztyn, Cuprum Lubin i Cerrad Czarnymi Radom. Podopieczni Stephane’a Antigi potrzebują 3 punktów, aby zagrać w fazie play-off PlusLigi 2017/2018.

Jastrzębie, AZS Olsztyn i Resovia

W przypadku tych trzech drużyn sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana. Jastrzębianie mają obecnie 50 punktów i zajmują piąte miejsce w tabeli. Siatkarze z Olsztyna zajmują szóstą lokatę i mają na koncie tylko jedno oczko mniej, czyli 49 punktów. Siódme miejsce, które nie zapewnia udziału w fazie play-off PlusLigi 2017/2018, zajmuje Asseco Resovia Rzeszów z dorobkiem 48 punktów. Wszystkie trzy zespoły zmierzą się z teoretycznie słabszymi zespołami, wyjątek stanowi ONICO Warszawa, która w najbliższej kolejce będzie przeciwnikiem siatkarzy z Olsztyna.

Jeśli Jastrzębie, AZS Olsztyn i Resovia wygrają wszystkie trzy mecze za 3 punkty, do fazy play-off nie awansują rzeszowianie. Jednak jeśli jednej drużynie powinie się noga, mogą na tym skorzystać dwie pozostałe.

Powiązane artykuły

Back to top button
Siatkarsko.pl