InformacjeNewsy

Kto zagra w fazie play-off PlusLigi?

W tym sezonie o tytuł Mistrza Polski powalczy 6 drużyn

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Do końca sezonu zasadniczego PlusLigi 2017/2018 pozostało już niewiele czasu – zaledwie trzy kolejki. Jednak walka o fazę play-off dopiero się zaostrza, ponieważ kandydatów jest siedmiu, a miejsc tylko sześć. W tym momencie, pewne udziału w fazie play-off są jedynie drużyny ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i PGE Skry Bełchatów.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Podobnie, jak w ubiegłym roku, kędzierzynianie bardzo dobrze poradzili sobie w fazie zasadniczej. Na trzy kolejki przed zakończeniem rundy, zajmują pierwsze miejsce z dorobkiem 71 punktów. Czekają ich jeszcze mecze przeciwko drużynom z Bielska-Białej, Gdańska i Bełchatowa. Jednak, Mistrzowie Polski mogą być spokojni, ponieważ mają zapewniony awans do fazy play-off.

PGE Skra Bełchatów

Obecnie bełchatowianie zajmują drugie miejsce w tabeli i mają na swoim koncie 61 punktów. Podopiecznych Roberto Piazzy czekają jeszcze 4 mecze, w tym zaległy pojedynek z 24. kolejki przeciwko ONICO Warszawie. Drużyna PGE Skry Bełchatów, podobnie jak ZAKSA, bez względu na wyniki, ma już zapewniony udział w fazie play-off PlusLigi 2017/2018.

Trefl Gdańsk

Podopieczni Andrei Anastasiego aktualnie zajmują trzecie miejsce w tabeli i mają na koncie 54. punkty. Przed nimi jeszcze pojedynki przeciwko Cerrad Czarnym Radom, ZAKS-ie Kędzierzyn-Koźle, Łuczniczce Bydgoszcz oraz zaległy mecz z BBTS-em Bielsko-Biała. Trefl musi zdobyć tylko 3 punkty, aby przypieczętować awans do fazy play-off.

ONICO Warszawa

Siatkarze ze stolicy mają na swoim koncie tyle samo punktów, co zespół Trefla Gdańsk – 54. Jednak w najbliższych czterech meczach zmierzą się z trudnymi przeciwnikami – PGE Skrą Bełchatów, Indykpolem AZS Olsztyn, Cuprum Lubin i Cerrad Czarnymi Radom. Podopieczni Stephane’a Antigi potrzebują 3 punktów, aby zagrać w fazie play-off PlusLigi 2017/2018.

Jastrzębie, AZS Olsztyn i Resovia

W przypadku tych trzech drużyn sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana. Jastrzębianie mają obecnie 50 punktów i zajmują piąte miejsce w tabeli. Siatkarze z Olsztyna zajmują szóstą lokatę i mają na koncie tylko jedno oczko mniej, czyli 49 punktów. Siódme miejsce, które nie zapewnia udziału w fazie play-off PlusLigi 2017/2018, zajmuje Asseco Resovia Rzeszów z dorobkiem 48 punktów. Wszystkie trzy zespoły zmierzą się z teoretycznie słabszymi zespołami, wyjątek stanowi ONICO Warszawa, która w najbliższej kolejce będzie przeciwnikiem siatkarzy z Olsztyna.

Jeśli Jastrzębie, AZS Olsztyn i Resovia wygrają wszystkie trzy mecze za 3 punkty, do fazy play-off nie awansują rzeszowianie. Jednak jeśli jednej drużynie powinie się noga, mogą na tym skorzystać dwie pozostałe.

Tagi

Powiązane artykuły

Back to top button
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Close
Close