NewsyRelacje

PŚ: Polacy zanotowali siódme zwycięstwo

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)

Polscy siatkarze pokonali reprezentację Egipt 3:0 w kolejnym meczu rozgrywanym w Pucharze Świata 2015. Polacy popełnili znacznie mniej błędów niż Egipcjanie, co zadecydowało o ich zwycięstwie. Jest to siódme zwycięstwo podopiecznych Stephane’a Antigi w tym turnieju.

Dobry początek

Premierową odsłonę od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli Egipcjanie (2:0). Chwilę później polscy siatkarze nie poradzili sobie z przyjęciem zagrywki Abd Elhalima Mohameda Abou i prowadzenie Egipcjan wzrosło do 3 oczek (5:2). Autowa zagrywka Michała Kubiaka dała siatkarzom z Afryki 8. punkt i to oni schodzili na I przerwę techniczną z dwupunktowym prowadzeniem (8:6). W kolejnej akcji Egipcjanie nie skończyli ataku, co skutecznie wykorzystał Kubiak mocno nabijając piłkę na blok (10:10). Kilkanaście sekund później Egipcjanie znowu pomylili się w ataku i Polacy wyszli na pierwsze prowadzenie w tym meczu (10:11). Chwilę później na lewym skrzydle zatrzymany został Ahmed Elkotb i przewaga biało-czerwonych wzrosła do 3 punktów (13:16). Później dobrym atakiem ze środka popisał się Piotr Nowakowski (18:21). Atak Kubiaka z „pajpa” dał Polakom pierwszą piłkę setową (19:24). Seta zakończył Bartosz Kurek mocnym atakiem po skosie (20:25).

Nerwowa końcówka

Drugiego seta od prowadzenia 3:1 rozpoczęli Polacy. Jednak Egipcjanie szybko zniwelowali przewagę biało-czerwonych i doprowadzili do remisu po 4. W następnej akcji asa serwisowego w dziewiąty metr posłał Elkotb, a Ahmed Shafik zdobył punkt atakiem i prowadzenie Egipcjan wzrosło do dwóch oczek (7:5). Jeszcze przed I przerwą techniczną biało-czerwoni wyszli na jednopunktowe prowadzenie, dzięki błędom rywali (7:8). Kilka minut później Kurek posłał dwa asy serwisowe i dał naszej drużynie 2 punkty przewagi nad rywalami (11:13). W następnej akcji punkt w ataku zdobył Kubiak, który zaatakował piłkę „hakiem” (13:15). Po II przerwie technicznej na boisku pojawił się Mateusz Mika, który od razu zaprezentował się w skutecznym ataku z „pajpa” (14:18). Kilka minut później na środku siatki zatrzymany został Mateusz Bieniek i przewaga polskich siatkarzy stopniała do jednego oczka (20:21). Chwilę później Hossam Abdalla zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki i Egipcjanie doprowadzili do remisu (23:23). Seta zakończył Ahmed Abdelhay atakując w aut (23:25).

Pewne zwycięstwo

Początek trzeciej partii to gra punkt za punkt do stanu 4:4. Wtedy w ataku pomylili się Egipcjanie i Polacy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (4:6). Tuż po przerwie technicznej efektownym atakiem po prostej popisał się Mika (8:9). Chwilę później w ataku z II linii zablokowany został Elkotb, a Kurek posłał kolejnego w tym meczu asa serwisowego (9:12). W następnej akcji Mika posłał kąśliwą zagrywkę, Egipcjanie nie poradzili sobie z dobrym przyjęciem i w rezultacie pomylili się w ataku (10:14). Kilka minut później przewaga Polaków wzrosła do 7. punktów, dzięki skutecznemu atakowi ze środka Nowakowskiego (10:17). W kolejnej akcji punkt z „pajpa” zdobył Artur Szalpuk, który zmienił na boisku Kubiaka (14:21). Seta zakończył Fabian Drzyzga kiwką z drugiej piłki (18:25) i Polacy zwyciężyli w całym meczu 3:0.

EGIPT – POLSKA 0:3 (20:25; 23:25; 18:25)