InformacjeNewsy

Polacy zagrają w „grupie śmierci”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Losowanie okazało się pechowe dla polskich siatkarzy, w III fazie Mistrzostw Świata w grupie H będą oni rywalizować z dwoma siatkarskimi potęgami, Rosją i Brazylią. Natomiast w grupie G znalazły się reprezentacje Francji, Iranu i Niemiec.

Po ostatnim meczu grupy E na Mistrzostwach Świata 2014 odbyło się losowanie grup III fazy turnieju. Losowanie było utajnione, a w środku było tak ciasno, że drugi trener naszej reprezentacji, Philippe Blain musiał zaczekać na zewnątrz. Przed losowaniem było wiadome, że w grupie G znajdzie się reprezentacja Francji, która wygrała grupę E, a w grupie H Brazylia, która zwyciężyła w grupie F.

Polacy mieli pecha podczas losowania i znaleźli się w grupie z obecnymi jeszcze Mistrzami Świata – Brazylią i Mistrzami Olimpijskimi – Rosją. Będą to niezwykle trudni przeciwnicy, Brazylijczycy na tym turnieju nie przegrali jeszcze ani jednego meczu, a stracili zaledwie jeden punkt w meczu przeciwko Korei Południowej. Natomiast Rosjanie, przegrali tylko jeden mecz i to właśnie z Brazylią.

W grupie G rywalizować będą reprezentacje Francji, Iranu i Niemiec. Francuzi i Irańczycy zmierzyli się już ze sobą w fazie grupowej. Wtedy lepsi okazali się podopieczni Laurenta Tillie, którzy zwyciężyli 3-1. Siatkarze Niemiec, którzy rywalizowali w grupie F mają na swoim koncie dwie porażki, z Brazylią i Rosją.

Grupa G swoje mecze rozegra w katowickim „Spodku”, a grupa H będzie rywalizować w „Atlas Arenie” w Łodzi. Spotkania odbędą się w dniach 16- 18 września.

Powiązane artykuły

Back to top button
Siatkarsko.pl