InformacjeNewsy

Mecz otwarcia: Polacy nie dali szans Serbom

Mecz otwarcia na Stadionie Narodowym był niezwykle emocjonującym wydarzeniem. Polscy siatkarze udanie rozpoczęli zmagania w grupie A pewnie wygrywając z reprezentacją Serbii 3-0.

Mecz Polska-Serbia rozpoczął się punktualnie o godzinie 20:15 przy wrzawie 60 tysięcy kibiców.  Polacy rozpoczęli pojedynek w składzie: Zagumny, Wlazły, Nowakowski, Kłos, Winiarski, Mika i Zatorski. Trener Stephane Antiga ma dość wyrównany skład i nigdy nie możemy być pewni wyjściowej szóstki. Natomiast Serbowie rozpoczęli mecz w swoim najmocniejszym składzie. Na boisko wybiegli zatem: Jovović, Atanasijević, Lisiniac, Podrascanin, N. Kovacević, Nikić i Rosić.

Z początku spotkanie było dość wyrównane. Dla biało- czerwonych punkty zdobywał głównie Mateusz Mika, jednak szybko dołączyli do niego koledzy z drużyny. Dobra współpraca na linii Zagumny- Nowakowski rozrzedziła serbski blok, dzięki czemu nasi przyjmujący mieli ułatwione zadanie na skrzydłach. Bardzo dobrze, zarówno w przyjęciu, jak i w ataku spisywał się nasz kapitan Michał Winiarski, który prowadził drużynę do zwycięstwa. Serbowie próbowali walczyć, ale popełniali całą masę błędów.  Trener Igor Kolaković miał największy problem na pozycji przyjmujących, którzy nie radzili sobie z polskim blokiem. W rezultacie, na boisku pojawili się Marko Ivović – nowy siatkarz Asseco Resovii Rzeszów oraz młodszy z braci Kovacevićów – Uros. Jednak punkty dla Serbów zdobywali głównie atakujący Atanasijević oraz Lisiniac, który pokazał się z dobrej strony zarówno w bloku, jak i w ataku ze środka.

Polacy pewnie wygrali z Serbami, zdobywając komplet punktów. Nasi siatkarze uzupełniali się nawzajem co potwierdzają ilości zdobytych punktów. Najwięcej oczek na swoim koncie zapisał Michał Winiarski – 14, a Mariusz Wlazły i Mateusz Mika zdobyli odpowiednio 12 i 11 punktów. Najlepiej punktującymi w drużynie Serbii byli Aleksandar Atanasijević (9 pkt) i Srecko Lisiniac (8 pkt).

Kolejny mecz polscy siatkarze rozegrają we wtorek, 2 września we wrocławskiej Hali Stulecia. Ich rywalami będą Australijczycy, którzy w swoim pierwszym meczu bez straty seta pokonali reprezentację Kamerunu. Początek meczu o godzinie 20:15.

 

Polska – Serbia 3-0 (25:19, 25:18, 25:18)

Polska: Zagumny (1), Winiarski (14), Wlazły (12), Mika (11), Kłos (7), Nowakowski (7), Zatorski (libero) oraz Konarski (1) i Drzyzga

Serbia: Kovacević N. (5), Podrascanin (5), Nikić (4), Jovović, Atanasijević (9), Lisinac (8), Rosić (libero) oraz Petković (1), Kovacević U. (1) i Ivović (4)

Powiązane artykuły

Back to top button
Siatkarsko.pl