NewsyRelacje

ME: Włosi z brązowymi medalami

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Włosi pokonali siatkarzy z  Bułgarii 3:1 w meczu o 3. miejsce Mistrzostw Europy 2015. Jest to 13. medal w historii Mistrzostw Starego Kontynentu zdobyty przez reprezentację Włoch i równocześnie trzeci medal brązowy.

Włosi górą

Mecz od prowadzenia 6:2 rozpoczęli Włosi, głównie dzięki dobrej grze Ivana Zaytseva w ataku i na zagrywce. Po I przerwie technicznej atak z krótkiej skończył Viktor Yosifov, a Zaytsev pomylił się na prawym skrzydle i Bułgarzy doprowadzili do remisu (8:8). Od tej pory gra toczyła się punkt za punkt aż do II przerwy technicznej, na którą z jednopunktowym prowadzeniem schodzili gospodarze (16:15). Jednak po przerwie dwoma mocnymi atakami ze środka popisał się Simone Buti, a następnie na potrójny blok nadział się Vladimir Nikolov i Włosi odskoczyli Bułgarom na dwa oczka (17:19). Gdy w polu serwisowym pojawił się Simone Giannelli Bułgarzy stracili kolejne punkty i przegrywali już pięcioma oczkami (17:22). W końcówce seta Włosi wpadli w siatkę, a Buti nie skończył ataku. Ostatecznie premierową partię zakończył Filippo Lanza przepychając piłkę na stronę rywali (20:25).

Jednostronna partia dla Włochów

Drugiego seta od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli włoscy siatkarze (3:5). Chwilę później ich przewaga wzrosła do 3. punktów, ponieważ Zaytsev zatrzymał pojedynczym blokiem Nikolaya Pencheva (4:7). Po przerwie technicznej błąd popełnił Giannelli, który wpadł w siatkę próbując zdobyć punkt z drugiej piłki (8:10). Kilka minut później Penchev doznał kontuzji stawu skokowego i w jego miejscu na boisku pojawił się Miroslav Gradinarov. Następnie w polu serwisowym pojawił się Osmany Juantorena, który skutecznie utrudnił Bułgarom wyprowadzenie pierwszej akcji i w rezultacie przewaga Włochów wzrosła do 5. oczek (12:17). Po II przerwie technicznej prowadzenie „Azzurrich” powiększyło się o kolejne dwa punkty za sprawą dobrych zagrywek Lanzy (12:19). W następnych akcjach pewnie ataki kończyli Buti i Lanza (14:22), a Giannelli skończył piłkę przechodzącą i Włosi mieli pierwszą piłkę setową (14:24). As serwisowy Zaytseva zakończył drugą odsłonę meczu (14:25).

Bułgaria wraca do gry

Już na początku trzeciego seta prowadzenie objęła reprezentacja Włoch (6:8). Po I przerwie technicznej Juantorena pomylił się na zagrywce, a następnie został zatrzymany przy próbie ataku z „pajpa” (8:8). Chwilę później potężnym atakiem z II linii popisał się Todor Aleksiev (11:11). W następnych akcjach dwa asy serwisowe posłał Nikolay Uchikov i gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie (14:12). Kilka minut później Aleksiev zablokował Zaytseva i Bułgaria schodziła na II przerwę techniczną mając 3. oczka przewagi (16:13). Po przerwie Włosi nie skończyli ataku, co skrupulatnie wykorzystał Aleksiev mocno atakując na kontrze (19:15). Chwilę później włoscy siatkarze zatrzymali Uchikova i przewaga gospodarzy spadła do 2. punktów (20:18). W następnej akcji Uchikov obił ręce blokujących Włochów, a Aleksiev skończył kontrę i gospodarze mieli pierwszą piłkę setową (24:21). Jednak Włosi nie odpuszczali i po dwóch mocnych atakach Zaytseva zbliżyli się do rywali na jedno oczko (24:23). Ostatecznie seta wygrali Bułgarzy, dzięki punktowemu atakowi Uchikova (25:23).

Włosi z brązem!

Na początku czwartej odsłony meczu dwa błędy popełnili Bułgarzy (0:2), ale kilkanaście sekund później punkt w ataku zdobył Aleksiev, a Juantorena wyrzucił piłkę w aut i był remis po 2. Na I przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem schodzili Bułgarzy (8:7), ale zaraz po czasie punkt w ataku zdobył Juantorena (8:8). Kilka minut później Gradinarov obił ręce Włochów na lewym skrzydle, a w następnej akcji został zablokowany (12:13). Chwilę później na zagrywkę wszedł Zaytsev i bułgarscy przyjmujący nie poradzili sobie z jego mocnymi serwisami (12:17). Dobrą serię włoskiego atakującego przerwał dopiero Plamen Konstantinov prosząc o czas dla swojej drużyny. Po przerwie Zaytsev pomylił się na zagrywce i w ataku (15:18). W następnych akcjach dwoma asami serwisowymi popisał się Yosifov i gospodarze tracili do rywali już tylko jeden punkt (17:18). Kilka minut później Włosi wyszli na czteropunktowe prowadzenie, dzięki dobrej grze w ataku Juantoreny (18:22). Chwilę później w polu serwisowym pomylił się Nikolov i Włosi mieli pierwszą piłkę meczową (20:24). Seta i cały mecz zakończył Matteo Piano atakując ze środka (20:25).

BUŁGARIA – WŁOCHY 1:3 (20:25; 14:25; 25:23; 20:25)

Skład Bułgarii

Bratoev, Nikolov V., Yosifov, Todorov, Aleksiev, Penchev, Salparov (libero) oraz Uchikov, Gradinarov, Ivanov (libero), Agontsev i Petkov

Skład Włoch

Juantorena, Giannelli, Zaytsev, Lanza, Buti, Piano, Colaci (libero) oraz  Vettori i Antonov
Liczba komentarzy: 2
Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Close
Close