InformacjeNewsy

PŚ: Argentyna lepsza od Iranu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)

Reprezentacja Argentyny pokonała Iran 3:1 i zapisała na swoim koncie pierwsze punkty Pucharu Świata 2015. Wynik ten można uznać za niespodziankę, gdyż Irańczycy są uważani za jednych z faworytów w całym turnieju. W argentyńskiej drużynie dobrze spisywał się siatkarz PGE Skry Bełchatów Facudno Conte – zdobył 26 punktów.

Już pierwszy set pokazał, że obie drużyny zainteresowane są zwycięstwem. W premierowej odsłonie na przewagi zwyciężyli podopieczni Slobodana Kovaca 27:25. Jednak kolejne trzy sety należały do Argentyńczyków. Wynik czwartego seta również wahał się na przewagi, ale lepsi okazali się siatkarze z Ameryki Południowej 26:24.

W ataku oba zespoły radziły sobie podobnie. Argentyńczycy zdobyli 53 punkty po skutecznym ataku, a Irańczycy zaledwie 3 oczka mniej. Natomiast dużą różnicę zrobił blok, ponieważ podopieczni Julio Velasco aż 15 razy zatrzymali akcję przeciwników. W tym elemencie błyszczał Sebastian Sole, które zapisał na swoim koncie 8 punktowych bloków. Dla porównania, Irańczycy zablokowali przeciwników 8 razy.

W polu serwisowym był remis, gdyż obie drużyny posłały po 6 asów serwisowych. Co ciekawe, Irańczycy przez cały mecz dysponowali lepszym przyjęciem (54%), ale nie potrafili tego wykorzystać w ataku. Warto zwrócić uwagę na rubrykę „błędy”. Argentyna popełniła aż 31 błędów własnych, z kolei Irańczycy podarowali rywalom 27 punktów.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie Argentyny był Facundo Conte, który zdobył 26 punktów – 22 atakiem, 1 blokiem i 3 punkty zagrywką. Przyjmujący Skry Bełchatów został wybrany MVP meczy. Natomiast wśród Irańczyków najlepiej sobie radził Seyed Eraghi, który zapisał na swoim koncie 13 oczek – 12 punktów zdobył atakiem i 1 blokiem.

ARGENTYNA – IRAN 3:1 (25:27; 25:22; 25:22; 26:24)