InformacjeNewsy

Startuje Snow Volleyball Tour 2016

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

W sobotę 12 marca rozpocznie się Snow Volleyball Tour 2016, po raz pierwszy oficjalnie wspierany przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej. W turnieju wezmą udział 32 pary męskie i 16 duetów kobiecych. Rozgrywki rozpoczną się w Szpindlerowym Młynie – największym ośrodku narciarskim w Czechach.

Snow Volleyball Tour 2016 – kiedy i gdzie?

Siatkówka na śniegu
Źródło: www.snowvolleyball.at

Pierwsza runda turnieju odbędzie się w Czechach w Szpindlerowym Młynie w dniach 12 – 13 marca. Tydzień później, czyli 19 – 20 marca zostanie rozegrana druga runda. Odbędzie się ona w Wagrain-Kleinarl w Austriii. Natomiast ostatnia runda odbędzie się w dniach 2 – 3 kwietnia we włoskim ośrodku narciarskim Plan de Corones. W soboty mecze będą rozgrywane w godzinach od 9:00 do 16:00, natomiast w niedziele w godzinach 9:00 – 15:00. Finały, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, zostaną rozegrane 3 kwietnia o godzinie 15:00. Później odbędzie się ceremonia wręczenia nagród.

Jakie są zasady?

W Snow Volleyball Tour 2016 wezmą udział 32 pary męskie i 16 drużyn kobiecych. W każdej rundzie mecze będą rozgrywane na czterech boiskach. W pierwszym dniu turnieju odbędzie się runda kwalifikacyjna, w której wszystkie zarejestrowane zespoły będą walczyć o dalszy udział w turnieju. Osiem najlepszych drużyn męskich i cztery najlepsze zespoły kobiece zakwalifikują się do ćwierćfinałów i półfinałów turnieju. Drużyny, które zajmą pierwsze cztery miejsca otrzymają nagrody pieniężne. Zwycięzcy turnieju otrzymają 400€, a za drugie miejsce przewidziano nagrodę w postaci 200€. Z kolei drużyny, które zajmą trzecie i czwarte miejsce otrzymają 100€.

Kto wystąpi w turnieju?

W turnieju wystąpią drużyny z: Polski, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Czech, Słowacji, Słowenii, Rosji, Chorwacji, Serbii, Holandii, Danii, Francji, Luksemburga, Hiszpanii oraz z Łotwy.

Snow Volleyball – krótko o historii

Siatkówka na śniegu to specjalny wariant siatkówki, w którym mecze – jak sama nazwa wskazuje – rozgrywane są na śniegu. Obowiązują przepisy zgodne z zasadami obowiązującymi w siatkówce plażowej. Turnieje rozgrywane są w wielu krajach europejskich m.in. w Austrii, we Włoszech, w Niemczech, a także w Rosji. Pomysł stworzenia siatkówki na śniegu narodził się w 2008 roku w chacie narciarskiej w Wagrain, a pierwszy konkurs odbył się w 2009 roku w Niemczech. Rok 2011 był przełomowym dla siatkówki na śniegu, ponieważ dyscyplina ta została uznana jako oficjalny sport przez Austriacki Związek Piłki Siatkowej.

 

 

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl