InformacjeNewsy

Startuje Snow Volleyball Tour 2016

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

W sobotę 12 marca rozpocznie się Snow Volleyball Tour 2016, po raz pierwszy oficjalnie wspierany przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej. W turnieju wezmą udział 32 pary męskie i 16 duetów kobiecych. Rozgrywki rozpoczną się w Szpindlerowym Młynie – największym ośrodku narciarskim w Czechach.

Snow Volleyball Tour 2016 – kiedy i gdzie?

Siatkówka na śniegu
Źródło: www.snowvolleyball.at

Pierwsza runda turnieju odbędzie się w Czechach w Szpindlerowym Młynie w dniach 12 – 13 marca. Tydzień później, czyli 19 – 20 marca zostanie rozegrana druga runda. Odbędzie się ona w Wagrain-Kleinarl w Austriii. Natomiast ostatnia runda odbędzie się w dniach 2 – 3 kwietnia we włoskim ośrodku narciarskim Plan de Corones. W soboty mecze będą rozgrywane w godzinach od 9:00 do 16:00, natomiast w niedziele w godzinach 9:00 – 15:00. Finały, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, zostaną rozegrane 3 kwietnia o godzinie 15:00. Później odbędzie się ceremonia wręczenia nagród.

Jakie są zasady?

W Snow Volleyball Tour 2016 wezmą udział 32 pary męskie i 16 drużyn kobiecych. W każdej rundzie mecze będą rozgrywane na czterech boiskach. W pierwszym dniu turnieju odbędzie się runda kwalifikacyjna, w której wszystkie zarejestrowane zespoły będą walczyć o dalszy udział w turnieju. Osiem najlepszych drużyn męskich i cztery najlepsze zespoły kobiece zakwalifikują się do ćwierćfinałów i półfinałów turnieju. Drużyny, które zajmą pierwsze cztery miejsca otrzymają nagrody pieniężne. Zwycięzcy turnieju otrzymają 400€, a za drugie miejsce przewidziano nagrodę w postaci 200€. Z kolei drużyny, które zajmą trzecie i czwarte miejsce otrzymają 100€.

Kto wystąpi w turnieju?

W turnieju wystąpią drużyny z: Polski, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Czech, Słowacji, Słowenii, Rosji, Chorwacji, Serbii, Holandii, Danii, Francji, Luksemburga, Hiszpanii oraz z Łotwy.

Snow Volleyball – krótko o historii

Siatkówka na śniegu to specjalny wariant siatkówki, w którym mecze – jak sama nazwa wskazuje – rozgrywane są na śniegu. Obowiązują przepisy zgodne z zasadami obowiązującymi w siatkówce plażowej. Turnieje rozgrywane są w wielu krajach europejskich m.in. w Austrii, we Włoszech, w Niemczech, a także w Rosji. Pomysł stworzenia siatkówki na śniegu narodził się w 2008 roku w chacie narciarskiej w Wagrain, a pierwszy konkurs odbył się w 2009 roku w Niemczech. Rok 2011 był przełomowym dla siatkówki na śniegu, ponieważ dyscyplina ta została uznana jako oficjalny sport przez Austriacki Związek Piłki Siatkowej.

 

 

 

Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Close
Close