Informacje

Siatkówka 2020 – kalendarz rozgrywek

W jakich turniejach zagrają polskie reprezentacje?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Siatkówka 2020 skupia się przede wszystkim na Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się w Tokio. Nie zabraknie również żeńskiego i męskiego turnieju Ligi Narodów, a także memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który co roku rozgrywany jest w naszym kraju.

Na start turnieje kwalifikacyjne do IO 2020

Już na początku roku zostaną rozegrane turnieje kwalifikacyjne do IO. Biało-czerwoni awans wywalczyli już w sierpniu 2019 r., natomiast dla Polek będzie to ostatnia szansa na zdobycie przepustki na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Europejski turniej kwalifikacyjny siatkarek odbędzie się w dniach 7 – 12 stycznia w holenderskim Apeldoorn. Oprócz Polek wezmą w nim udział drużyny: Azerbejdżanu, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Holandii, Niemiec i Turcji. Dla podopiecznych Jacka Nawrockiego będzie to arcytrudne zadanie, gdyż do Tokio pojedzie jedynie zwycięzca turnieju.

Mniej więcej w tym samym czasie odbędą się pozostałe turnieje kwalifikacyjne dla drużyn z Afryki, Ameryki Południowej, Ameryki Północnej i Azji. Bilety do Tokio zgarną zwycięzcy każdego z nich.

siatkówka 2020 - kwalifikacje kobiet do IO
Źródło: fivb.org

Siatkarska Liga Narodów 2020

Jak co roku, odbędą się żeńskie i męskie turnieje Ligi Narodów. FIVB powierzyła Polsce organizację aż trzech miniturniejów. Mecze pierwszego i czwartego weekendu panów, a także trzeciego weekendu pań odbędą się w naszym kraju. W obu kategoriach wystąpi 16 drużyn, które będą rywalizować między sobą systemem „każdy z każdym”. Finał turnieju siatkarek odbędzie się w Chinach, natomiast siatkarzy we Włoszech (Turyn). Początkowo mecze finałowe miały się odbyć w USA, jednak Amerykanie zrezygnowali z ich organizacji.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2020

Po zakończeniu turnieju Ligi Narodów 2020 na naszych siatkarzy będzie czekał coroczny Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Póki co, wiemy jedynie, że turniej odbędzie się w hali Tauron Arena w Krakowie w dniach od 9 do 11 lipca.

Igrzyska Olimpijskie 2020

W sezonie reprezentacyjnym 2020 zdecydowanie najważniejsze będą Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Zarówno w żeńskim, jak i męskim turnieju wystąpi 12 drużyn. Japonia jako gospodarz ma zapewniony udział w turnieju. Dołączyli do nich również Amerykanie, Argentyńczycy, Brazylijczycy, Polacy, Rosjanie i Włosi. Natomiast wśród żeńskich drużyn kwalifikacje wywalczyły: Brazylia, Chiny, Serbia, Rosja, Stany Zjednoczone i Włochy. Pozostałych uczestników wyłonią turnieje kwalifikacyjne.

siatkówka 2020 - kwalifikacje mężczyzn do IO
Źródło: fivb.org

Siatkówka 2020 – kalendarz polskich drużyn

  • 7 – 12 stycznia Europejski turniej kwalifikacyjny siatkarek do IO 2020
  • 19 maja – 5 lipca Liga Narodów Kobiet 2020
  • 22 maja – 5 lipca Liga Narodów Mężczyzn 2020
  • 9 – 11 lipca Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2020
  • 24 lipca – 9 sierpnia Igrzyska Olimpijskie 2020

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl